eCanis.cz
11. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Vánoce – radost nebo starost?

Také se každým rokem moc a moc těšíte na vánoční svátky, ale už o trochu méně na veškeré přípravy a chaos, které mnohdy adventní čas provází? A napadlo vás někdy, že je v tomto období třeba přijmout i určitá nezbytná opatření v souvislosti se psy nebo i s dalšími zvířaty v domácnosti? Možná vás bude zajímat, co všechno se v té rychlosti může stát, co do psí misky v žádném případě nepatří, co je i vyloženě nebezpečné a hlavně jak se zachovat, když už k nějaké té „nehodě“ dojde. A jak vůbec poznáte, že se děje něco nestandardního? O tom všem hovoří Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že vám tyto informace přijdou vhod!

31:53

eCanis.cz

Vydává: eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Web

Před šesti dny 26:42

Dermatologie: Otázky a odpovědi

Bavil by vás i tak trochu jiný podcast, než jste u nás obvykle zvyklí? Tak právě takový jsme si pro vás tentokrát připravili! Tento díl by se dal totiž nadneseně nazvat něco jako „Nad dopisy diváků“. Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis totiž tlumočí vámi zaslané dotazy z oblasti dermatologie MVDr. Haně Prausové z veterinární laboratoře Labvet. Dobře poslouchejte, užijte si tu spoustu informací, a pokud by vás samotné také něco zajímalo, napište nám. Rádi pro vás časem natočíme pokračování!

Před 2 týdny 35:37

První setkání s veterinářem

Jedete si za krátko pro štěňátko nebo ho už dokonce máte doma a stojíte před otázkou, co všechno byste pro něj měli nebo neměli udělat po zdravotní stránce? A víte, jak si vybrat dobrého veterináře, kterému se následně svěříte do péče? Co všechno by váš čtyřnohý drobeček měl mít „za sebou“ již od chovatele a které úkony a ošetření budou naopak na vás samotných? Tušíte třeba, jaký je rozdíl mezi očkovacím průkazem a europasem? A slyšeli jste už někdy o tom, že vakcinace proti vzteklině je platná jen v případě, pokud je pes řádně očipovaný? To jsou jen některé z dotazů, které v této epizodě podcastu pokládá za redakci eCanis Michaela Weidnerová Bc. Vladimíře Tiché z pražského Labvetu. Určitě si tedy udělejte čas a poslechněte si ji celou…

6. listopad 2023 43:55

Jak nemít doma tyrana

Znáte ve svém okolí někoho, kdo svého psa absolutně nezvládá a je pro něj i pro ostatní spíš pohromou než příjemným parťákem pro život? Máte pocit, že v takové dvojici neurčuje směr majitel, ale úplně někdo jiný? Jak takové problematické chování vůbec vzniká, co za něj lze vlastně označit a hlavně co neopominout hned na začátku, aby to nebyl i váš případ? Pokud byste se chtěli takto nastavenému společnému „soužití“ obloukem vyhnout, určitě si nezapomeňte poslechnout tuto epizodu podcastu, ve které MVDr. Hana Prausová (Labvet.cz) a Michaela Weidnerová (ecanis.cz) probírají toto téma s Romanou Kuchařovou (pejskarina.cz).  Doufáme, že se vám tyto užitečné rady budou hodit i v praxi.

22. říjen 2023 33:15

Socializaci není radno zanedbat

Jistě se shodneme na tom, že období socializace je pro štěně i jeho majitele nesmírně důležité. Je to podobné, jako když stavíme dům, jak pevné a kvalitní budou jeho základy, taková pak bude celá hotová stavba. U psa budujeme podobné základy již v jeho útlém věku a podle toho pak také bude vypadat naše následné společné soužití. A patří sem nejenom různé dovednosti, návyk na různá prostředí a podněty, cizí osoby, malé děti nebo zvířata, ale také na celkovou manipulaci například u veterináře, na cvičišti, či na výstavě. A nejenom o tom si v tomto podcastu společně povídají Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet.

8. říjen 2023 24:39

Alergie a jak na ně

Nejrůznější alergie a s tím související potíže trápí v dnešní době nejenom řadu lidí, ale bohužel se nevyhýbají ani našim čtyřnohým mazlíčkům. Možná vás tedy budou zajímat bližší informace o jejich léčbě, konkrétních medikamentech, způsobu použití a také případných nežádoucích účincích na organismus zvířete. Určitě budete souhlasit, že vždy je lepší být dobře připravený, než třeba později nemile zaskočený. Otázky na toto téma pokládá Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis MVDr. Haně Prausové z pražské veterinární laboratoře Labvet. Příjemný poslech vám všem!

24. září 2023 26:20

Jak vychovávat štěně

Pořízení štěněte je jistě velkou událostí pro každou rodinu, a tak se určitě shodneme na tom, že je nesmírně důležitý správný přístup a adekvátní výchova hned od samotného začátku. Máte však představu o tom, na co všechno bychom měli myslet po příchodu té malé chlupaté kuličky k nám domů, co a jak nejdříve naučit, na co dávat velký pozor a co v žádném případě nezanedbat? To jsou některé z „všetečných“ otázek, které Romaně Kuchařové z portálu pejskarina.cz pokládaly MVDr. Hana Prausová za veterinární laboratoř Labvet a Michaela Weidnerová za kynologický magazín eCanis. Více se dozvíte právě v tomto dílu našeho společného podcastu.

10. září 2023 27:23

Kulhání není jenom borelióza – 2. díl

Již podruhé s ortopedem MVDr. Janem Čučkou z kladenské kliniky Zvířecí doktor! Tentokrát opět probíráme další „neduhy“ pohybového aparátu psa. Slyšeli jste už někdy o osteochondróze ramenního kloubu (OCD), či o luxaci patelly nebo vůbec netušíte, o čem je řeč? A máte představu o tom, kterých plemen se tato problematika týká a jakou kvalitu života může mít, či nemít postižený jedinec? Je řešením třeba operace? Tyto a další otázky pokládají panu doktorovi Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis a MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet. Určitě si tedy tuto epizodu nenechte ujít!

10. září 2023 27:22

Čipování, očkování a kontrola vrhu

Plánujete stát se chovatelem nebo jste už nějaké vrhy dokonce odchovali? A zajímalo by vás všechno, co se točí kolem označování štěňátek mikročipem a také jejich očkování? Jak to celé funguje, co vás může potkat, na co nezapomenout a proč je třeba dobré nechat si od veterináře vystavit i potvrzení o zdravotním stavu svého odchovu, rozebírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám získané informace budou hodit i v praxi.

30. červenec 2023 26:30

Nebezpečí českých luhů a hájů

Máte představu o tom, co všechno si můžete domů „přinést“ z českých luhů a hájů za „poklady“? Nejsou to jen blechy a klíšťata, ale pěknou paseku umí nadělat i nešikovně zapíchnutá osina v kožíšku nebo bakterie ze znečištěných vodních toků. A nesmíme zapomenout ani na přehřátí organismu, či rizika, která s sebou nese plavání v přírodě. To vše jsou otázky, které pokládá za redakci eCanis Michaela Weidnerová Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet. Doufáme, že i tato epizoda našeho společného podcastu vám pomůže lépe si užít léto ve společnosti vašeho čtyřnohého parťáka.

23. červenec 2023 18:15

Vodítko není sprosté slovo

Také se občas zamýšlíte nad tím, zda svého psa nechat v parku nebo v lese běhat na volno, nebo kdy ho naopak už raději připnout na vodítko? To je v té naší kynologické bublině hodně a často probírané téma a z našeho pohledu i téma velmi důležité. My jsme tedy nelenili a požádali o pohled na věc pražského trenéra psů Kubu Slavíka, a to už je samo o sobě příslibem toho, že se seznámíte nejen s jeho názorem na problematiku jako takovou, ale pochopitelně se u toho i pořádně zasmějete. Za naši redakci pokládá všetečné otázky Míša Weidnerová a vám přejeme příjemný poslech.