Host Dopoledního expresu
19. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Přeplněná nákupní centra jsou rájem pro kapsáře a zloděje, varuje policejní preventistka

Vánoce jsou obdobím velkých předvánočních nákupů a přeplněných nákupních center. Právě to nahrává kapsářům a zlodějům. Na co si dávat pozor nám poradí Pavla Kofrová z Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje.

15:03

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Každý všední den jsou u nás ve studiu zajímaví hosté na aktuální téma. Přinášíme finanční, energetické, zdravotní či sociální poradenství, ale také setkání s populárními severočeskými osobnostmi a odborníky z nejrůznějších oborů. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá.

Web

Včera 19:40

Vliv počasí na oči bychom neměli přeceňovat, uklidňuje oftalmolog

Může mít počasí, například střídání teplot, nebo vítr, vliv na naše očí? Proč dochází k slzení a pálení očí? Mohou i potraviny ovlivnit náš zrak? Nejen na tyto otázky odpovídá oční lékař MUDr. Pavel Sušický.

Před dvěma dny 16:01

Novela zákona o ochraně spotřebitele přináší řadu změn

Od ledna 2023 platí novela zákona o ochraně spotřebitele, která přináší řadu změn. Co to pro spotřebitele znamená a které změny jsou ty nejzásadnější, to nám objasní Tomáš Smolík z D.A.S., pojišťovny právní ochrany.

Před třemi dny 17:40

Knedlíky od A do Z. Tipy a doporučení učitele technologie přípravy pokrmů

Mezi české klasiky patří domácí knedlíky. O surovinách, zadělávání těsta, tvarování i vaření knedlíků se bavíme s učitelem technologie přípravy pokrmů Romanem Sejvalem ze Soukromé hotelové školy Bukaschool v Mostě.

Před týdnem 19:05

Chcete se nechat očkovat proti klíšťové encefalitidě? Je nejvyšší čas

Nechte se očkovat proti klíšťové encefalitidě právě teď, v zimě. To vám vzkazuje náš host – MUDr. Jana Pazderková.

Před týdnem 18:27

Dluhová poradna: Jak vyváznout z dluhové pasti a znovu začít

Insolvence neboli oddlužení či osobní bankrot je možnost, jak vyváznout z dluhové pasti a znovu začít život bez dluhů. Jak na to, o tom se bavíme s Jarmilou Šůlákovou z občanské poradny Diakonie Most.

Před týdnem 20:40

O hereckém životě s Natašou Gáčovou

Hostem Dopoledního expresu je herečka a členka Činoherního studia v Ústí nad Labem Nataša Gáčová. Bavíme se s ní nejen o tom, co ji k herectví přivedlo…

Před týdnem 16:04

Jak dlouho může trvat rehabilitace po úraze? O tom si povídáme s fyzioterapeutkou

K čemu je dobrá motodlaha a jak správně chodit o berlích? Nejen o tom si povídáme s fyzioterapeutkou Barborou Kinclovou.

Před týdnem 18:19

Prodej, nájem i koupě družstevního bytu. Radí předseda Svazu českých a moravských bytových družstev

Jak je to s prodejem, koupí, či pronajmutím družstevního bytu? To nám vysvětlí Jan Vysloužil, předseda Svazu českých a moravských bytových družstev.

Před 2 týdny 16:49

O sociální situaci v Ústeckém kraji s prvním náměstkem ústeckého hejtmana Jiřím Kulhánkem

Naším hostem je první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek. Povídáme si s ním například o tom, jak kraj řeší problematiku sociálně vyloučených lokalit.

Před 2 týdny 18:05

O (ne)dostupnosti léků v lékárnách s lékárníkem Karlem Struhou

Jak je možné, že najednou nejsou v lékárnách dřív běžně dostupné léky? Co ta tuto nepříjemnou situaci může? Nejen o tom si povídáme s lékárníkem Karel Struhou.