Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Válečných uprchlíků z Ukrajiny přichází do Libereckého kraje stále méně, pomoc ale stále potřebují

Humanitární pomoc je potřeba hlavně v první dny, kdy se uprchlíci registrují a hledají si bydlení i práci. První pomoc ve formě startovací balíčku, který obsahuje základní potraviny a drogerii, poskytuje v Krajském asistenčním centru v Liberci Český červený kříž.

02:49

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:25

Kvůli stavbě nové lanovky na Ještěd bude potřeba najít investora

Zastupitelé města Liberce schválili 30. června 2022 podnět ke změně územního plánu takzvaným zrychleným postupem. Důvodem je záměr na obnovu a hlavně prodloužení ještědské lanovky, která nefunguje od tragické havárie v roce 2021. Jednání sledovala redaktorka Jana Švecová.

Dnes 02:18

Lidé v Libereckém kraji se mohou opět ucházet o kotlíkové dotace. Pro koho jsou a jak žádat

1. července 2022 začíná už čtvrté kolo, kdy bude hejtmanství přijímat žádosti o kotlíkové dotace. Lidé je mohou posílat do 31. srpna 2022. Dotace jsou určené na výměnu starých kotlů za ekologičtější.

Včera 02:25

Na Máchově jezeře začne od 1. července jezdit pravidelný vodní autobus

Každodenní lodní doprava doplní tradiční vyhlídkové plavby z Doks i Starých Splavů. Zavolali jsme do Regaty a zeptali se na podrobnosti.

Včera 03:52

Končí platnost některých starších vzorů bankovek. Od 1. července s nimi lidé v obchodech nezaplatí

30. června 2022 končí platnost bankovek vydaných mezi lety 1995 a 1999. Lidé by si proto měli zkontrolovat, jestli je nemají ve svých peněženkách. Starší vzory bankovek je nutné vyměnit.

Před dvěma dny 02:35

Lidem v česko-polském příhraničí se stále vyplatí jezdit pro palivo do Polska, vyzkoušeli jsme to

Ceny paliv v Česku v létě 2022 neustále rostou. Cena za litr Naturalu 95 nebo nafty se na řadě míst pohybuje okolo 48 korun. Na polských pumpách může být rozdíl i přes pět korun na litru naturalu 95 nebo nafty. U našich sousedů v Polsku a Německu zkoušel natankovat redaktor Jiří Jelínek.

Před dvěma dny 02:21

V Jablonci nad Nisou je zakázaný podomní prodej elektřiny. Město také upravilo řád tamního tržiště

Od 29. června nesmějí v Jablonci nad Nisou obchodníci mimo kanceláře nabízet a prodávat smlouvy na energie. Změna je také ve dnech a časech pro trhy.

Před dvěma dny 02:44

V Liberci odstartuje kulturní Léto na náměstí, letos bez baru a umělé písečné pláže

Ve čtvrtek 30. června začne před libereckou radnicí prázdninový kulturní program Léto na náměstí. Až do začátku září se tam budou konat kulturní a společenské akce, například koncerty nebo divadelní představení. Na rozdíl od minulých let ale nebude na náměstí umělá písečná pláž ani bar.

Před třemi dny 03:20

V České Lípě si na 750 lidí už nechalo označit kolo syntetickou DNA, další možnost je od pátku

Lidé v České Lípě mají znovu možnost opatřit svá kola, koloběžky nebo invalidní vozíky takzvaným forenzním značením. Služba je bezplatná a měla by pomoci v případě ztráty nebo odcizení. Zavolali jsme mluvčí českolipské radnice Kristýně Brožové a zeptali se na podrobnosti.

Před třemi dny 02:51

Kam před dovolenou na testy na covid-19 v Libereckém kraji

Platný negativní test na covid-19, případně potvrzení o očkování stále vyžadují od turistů například v části Asie. Kde a jestli si to lidé stačí ještě před cestou vyřídit, zjišťovaly naše redaktorky.

Před čtyřmi dny 00:32

TUL organizuje i o prázdninách kurzy češtiny pro ukrajinské studenty

Na 190 ukrajinských studentů se pro příští akademický rok zatím přihlásilo na libereckou Technickou univerzitu. Někteří se hlásí i na více fakult nebo studijních programů. Největší zájem je o studium na Ekonomické fakultě a Fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.