Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 5476. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Valachová si může oddechnout: trestní stíhání shodil odvolací soud

Článek Radka Nohla. Bývalé ministryni školství Kateřině Valachové (ČSSD) hrozilo trestní stíhání za to, že podle soudu měla křivě svědčit. Verdikt ale zrušil odvolací pražský městský soud.

04:51

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 737Včera 07:24

Jak odstartuje inaugurace: O půlnoci nastoupí na nádvoří Hradní stráž

Článek Jaroslava Gavendy. Jak vypadají přípravy a jak proběhne samotná inaugurace nově zvoleného prezidenta Petra Pavla, popsal Seznam Zprávám bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt.

Epizoda 738Včera 06:57

Pomáhala v Bachmutu. „Platný je každý, kdo dokáže zacpat díru od šrapnelu“

Článek Jana Nováka. Dopoledne šla na poslední zkoušku ve škole, odpoledne už odjížděla na východ Ukrajiny, teď pomáhá v nemocnici v Bachmutu. Češka na frontové linii.

Epizoda 739Včera 05:04

Po reformě důchodů i migrace. Macron vytáhl další výbušné téma

Napsal Milan Rokos. Změny v oblasti migrace, které představila francouzská vláda, vyvolávají odpor na levici i pravici. Kritici z řad lékařů se pak bojí, že nový francouzský zákon jen prohloubí odliv mozků z Afriky, kterým už teď některé části trpí.

Epizoda 742Před dvěma dny 13:15

Pod čarou: Luxusní a toxické. Konec legendární restaurace odhalil paradoxy zážitkové gastronomie

Newsletter Matouše Hrdiny: Auta nebo jachty si nelze nakupovat donekonečna, ale jsou i jiné druhy luxusu, které zdánlivě nemají hranice. Patří mezi ně i jídlo, a i když kult fine diningu dostává trhliny, nejspíš je příliš lákavý na to, aby úplně padl.

Epizoda 736Před třemi dny 05:15

Slabina českých romcomů je pořád stejná. Nikdo se v nich nemá rád

Recenze Martina Svobody. Romantická komedie Ostrov s Plodkovou a Langmajerem uvázlými na Ostrově není totální průšvih. Největšího nešvaru domácích romcomů se ale nezbaví.

Epizoda 736Před třemi dny 02:41

Fiala chce přesvědčit Zemana, aby Ústavní soud nechal na Pavlovi

Článek Lucie Stuchlíkové a Michaely Rambouskové. Miloš Zeman zvažuje, že jmenuje nového předsedu Ústavního soudu, ačkoli Pavlu Rychetskému končí mandát až v srpnu. Proti tomu je nově zvolený prezident Petr Pavel i premiér Petr Fiala.

Epizoda 736Před třemi dny 06:15

Komentář: Vláda spravuje to, co funguje. Skutečnou ostudu neřeší

Komentář Martina Čabana. Než se pustíme do vděčných debat, který volební den lépe vyhovuje české chatařsko-chalupářské nátuře, položme si znovu základní otázku: Proč vlastně?

Epizoda 736Před třemi dny 13:06

Evropa hasí průšvih. Drahota a nedostatek elektřiny by Unii mohly zničit

Analýza Zuzany Kubátové. Evropská komise chystá návrh reformy trhu s elektřinou. Výsledkem bude nejspíš vládami řízený systém státních pobídek a cenových stropů. Pokud se systém nepodaří dobře nastavit, hrozí nedostatek energie a cenové výkyvy.

Epizoda 735Před čtyřmi dny 04:39

Glosa: Babišovi imagologové se loučí. Přijdou jiní

Glosa Jana Lipolda. Pokud bude Andrej Babiš v politice včetně svých ambicí, těžká marketingová podpora v dosavadním stylu pro něj zůstane nutností.

Epizoda 734Před čtyřmi dny 07:13

Gang se naboural státu do počítačů. Na vízech vydělal 850 milionů

Článek Vojtěcha Blažka, Kateřiny Němcové a Alberta Málka. Začal soud v kauze nevídaného útoku na systém přidělování víz. Rusové žijící v Česku vytvořili software, s jehož pomocí ovládli podávání žádostí o víza na ambasádě v Hanoji. A za místo v pořadníku si účtovali stovky tisíc.