• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
Bezpečný průvodce džunglí zločinu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vadil mu štěkot psů na sídlišti. Otrávenými návnadami ale mohl ohrozit životy dětí

Seznámíme vás s případem muže, který nemá rád domácí mazlíčky. Na sídlišti v Ostravě-Dubině proto brzy ráno rozhazoval nějaký čas návnady s jedem anebo s malými hřebíky s cílem zabít co nejvíce štěkajících psů.

04:59

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před šesti dny 04:57

Nebezpečí, které číhá na děti, když opustí domov

Spolu se policejními preventisty se budeme zabývat nebezpečím, které číhá na ty nejmenší děti, když se vydají třeba na cestu do školy a jak reagovat, když se s vámi dá do řeči úplně cizí člověk.

Před 2 týdny 04:47

Internet je jedno velké nebezpečí. Hlavně u bankovnictví dejte pozor, kam kliknete

Budeme se zabývat nebezpečím, které na vás číhá při převádění nejrůznějších plateb pomocí internetového bankovnictví. Stačí ve vyhledávači zadat název patřičné banky, kliknout ledabyle na první odkaz a už jste v rukou zločinců.

11. srpen 2023 05:01

Co dělat, když objevíte nebezpečnou věc ležící na zemi nebo v zemi

Nebezpečné věci na zemi nebo v zemi. Patří sem spadlé dráty elektrického vedení, odhozené plastové láhve s neznámým obsahem, použité injekční stříkačky anebo také výbušniny z války.

4. srpen 2023 04:59

Alkohol v dětských rukou

Každý nejspíše pamatuje časy, kdy se poprvé opil anebo kdy mu bylo špatně z cigaret. Děti mají snahu tyto vymoženosti dospělých vyzkoušet, když se jim k tomu naskytne příležitost. A my se dnes zaměříme právě na tyto případy a na způsoby, jak jim to vymluvit.

21. červenec 2023 04:50

Hlídání dětí u vody. Nebezpečí číhá nejen u velkých vodních ploch, ale také na zahradě

Jaká nebezpečí číhají na plavce i neplavce u velkých vodních ploch a také u zahradních bazénů, tak na to se zaměříme v dalším díle našeho seriálu věnovanému prevenci kriminality.

14. červenec 2023 04:43

Jak se nenechat oklamat kartářkami na ulici

Tentokrát se zaměříme na náhodné kartářky a vědmy na ulici, které vás okouzlí svým nadpřirozeným nadáním a neuvěřitelnými znalostmi vašeho soukromí. Výsledkem je, že vás oberou o úspory.

7. červenec 2023 05:01

Na co si dát na koupališti pozor, abyste se nestali snadným cílem zlodějů

Anonymní plovárna plná lidí v plavkách, odložené věci na dekách, majitel bezstarostně dovádějící ve vodě, tak to je signál, že zloděj může vyrazit do akce. A právě na nebezpečí v podobě zlodějů na koupalištích se zaměříme.

30. červen 2023 04:59

Děti na prázdninách u prarodičů. Na co si při hlídání těch nejmenších dávat pozor

Začaly prázdniny. Co dělat, když se vám ztratí vnouče a na co si dát pozor, když vám mladí takového neposedného potomka svěří. Podobnými situacemi se budeme zabývat v dnešním dalším pokračování pořadu Bezpečný průvodce džunglí zločinu.

23. červen 2023 04:45

Zbraně bez zbrojního průkazu aneb Co všechno můžete mít u sebe pro svou obranu

Střelné zbraně na svou obranu můžete mít, pokud k tomu vlastníte příslušné povolení, tedy zbrojní průkaz. Existují ale i zbraně, na které nepotřebujete žádné povolení nebo maximálně občanský průkaz a plnoletost.