Dobré dopoledne
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Václav Žoudík: Tanec se naučí každý, začít je možné v jakémkoliv věku

To ze svých zkušeností tvrdí host Českého rozhlasu Vysočina Václav Žoudík, pelhřimovský taneční mistr, lektor a porotce.

20:40

Dobré dopoledne

Vydává: Český rozhlas

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

Web

Včera 17:22

V Třebíči se na pořadatelství baseballového Mistrovství Evropy připravovali několik let

Zažít skvělou diváckou atmosféru velkého sportovního svátku, vyzdobené stadiony a také špičkový evropský baseball, můžete v rámci Euro Baseball Tour 2023. V České republice se koná od 24. září do 1. října.

Před dvěma dny 23:33

Příběhy návštěvníkům v Muzeu Vysočiny Jihlava vyprávějí historické postavy

Po devíti měsících se návštěvníkům znovu otevřelo Muzeu Vysočiny v Jihlavě. Nová je například fasáda budovy, která vychází z její historické podoby. Řada novinek čeká na návštěvníky v expozicích.

Před týdnem 20:09

Lidský mozek má rád vzorce a plány, k lepší paměti pomůže i půlhodinová procházka

Přijímá signály z našich smyslových orgánů a posílá informace do svalů. Lidský mozek má stejnou základní strukturu jako mozky ostatních savců, je ale mnohem větší v poměru k velikosti těla. A i mozek potřebuje trénovat.

Před týdnem 17:53

Mediace není o kompromisech. Všechny strany sporu z ní mají odcházet s pocitem vítězství

Podle zákona je mediace mimosoudním řešením sporů. Často se zatím ale nevyužívá. Ostych z ní mají jak klienti, tak advokáti.

Před týdnem 14:21

Jeden z nejlepších světových varhaníků Nathan J. Laube vystoupí na festivalu Varhanní Vysočina

Třetí ročník festivalu Varhanní Vysočina odstartuje v neděli 17. září. V sérii několika koncertů představí zajímavé nástroje regionu.

Před týdnem 17:17

Na český knižní trh přichází nový román nositelky Nobelovy ceny za literaturu Olgy Tokarczukové

Ani v září se český knižní žebříček příliš nemění. Čtenáři mají stále největší zájem o knihu Aleny Mornštajnové Les v domě. Na druhém místě je opět Vlastimil Vondruška s Černou lilií z detektivního historického cyklu.

Před 2 týdny 20:07

Jakkoliv mohl, tak pomáhal. Vzpomínají na zoologa Aleše Tomana jeho přátelé

Na konci minulého pracovního týdne zemřel zoolog a tvůrce televizních večerníčků Aleš Toman. Bylo mu 67 let. Po návratu z Afriky podlehl komplikacím po nákaze malárií. Jeho úmrtí potvrdila Česká tisková kancelář. Aleš Toman byl zároveň zakladatelem Záchranné stanice v Pavlově.

Před 2 týdny 17:20

Předválečné vozy i automobily z 80. let se zapojí do Ježkovy jízdy

Milovníci starých aut a motocyklů si o víkendu opět přijdou na Vysočině na své. V sobotu 16. září je můžou obdivovat, nebo své stroje sami předvést, na druhém ročníku Ježkovy jízdy.

Před 2 týdny 18:32

Jihlava je městem krátkých vzdáleností, lidé by se po ní měli přepravovat jinak než auty

Evropský týden mobility odstartuje v Jihlavě 16. září. Jeho program nabídne řadu akcí, které mají upozornit, že není nutné využívat jenom individuální dopravu a že změna životního stylu musí nutně přijít, protože způsob života, kterým žijeme, je neudržitelný.

Před 2 týdny 17:11

Bolesti zad, hlavy nebo kloubů si způsobujeme špatným sezením, ale ubližovat mohou i staré jizvy

Bolest zad nutně nemusí znamenat, že máte něco s ploténkou nebo páteří. "Když ke mě přijdou klienti s bolavými bedry, tak se dost diví, že jim sahám také na zadek.