Z Cup
22. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Václav Němeček: V baráži o mistrovství světa spíše udoláme Skotsko nebo Wales

Tématem aktuálního vydání sportovního magazínu Z CUP byl fotbal. Jeho hostem byl bývalý reprezentant a hráč Sparty Václav Němeček. Ten k výkonu reprezentace v kvalifikační skupině na mistrovství světa mimo jiné řekl, že pořád musíme mít na paměti, že jsme malá země a musíme být trpělivý, než nám dorostou dobří fotbalisté se zkušenostmi v zahraničních klubech.

18:19

Z Cup

Vydává: Rádio Z

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.

Web

Včera 19:10

Mistrovství světa je cíl číslo jedna, přiznává lyžař Michal Novák

„Poslední dobou na sebe kladu vysoké nároky. Tlak jde hlavně ze mě samotného. V týmu máme pohodovou atmosféru. O tom, že mám pozici lídra, moc nepřemýšlím,” říká reprezentant v běhu na lyžích Michal Novák, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. „Ambice mám vysoké. Optimálně bych se na mistrovství světa v Planici rád pohyboval okolo desátého místa. I patnácté by bylo pořád kvalitní. Ale mířím i výš,” prozrazuje Novák svoje plány pro nadcházející sezónu. 

Před týdnem 19:28

Markéta Davidová patří do světové špičky, říká ředitel českého biatlonu Rybář

Český biatlon stojí na prahu nové sezóny a rád by vylepšil nebo aspoň navázal na své loňské výsledky. Vrcholem bude únorové mistrovství světa v Oberhofu i březnový světový pohár v Novém Městě na Moravě. „Minimálně z 95 procent se nám povedlo splnit plán. Uvidíme, na co to bude stačit,” říká sportovní ředitel českého biatlonu Ondřej Rybář, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

Před 2 týdny 17:39

Sportovní komentátor Aleš Svoboda: Bohemians 1905 letos příjemně překvapili

„Viktoria Plzeň zvládla v evropských pohárech kvalifikaci proti extrémně těžkým protivníkům. Podařilo se jí výrazně posílit kádr, který je mnohem širší, než byl v minulé sezóně,“ říká sportovní novinář Aleš Svoboda, který byl hostem magazínu Z CUP. „Viktoria ve Fortuna lize dokázala zabrat a vyhrát. Teď je na nich vidět, že kvůli zraněním toho začínají mít plné zuby. První místo je ale pro západočeský celek zasloužené,“ komentuje současnou situaci. 

Před 3 týdny 18:55

Tři roky jsem se trápil nad nezdary, nevěděl jsem, jak z toho ven, říká skokanský reprezentant Filip Sakala

„Skoky na lyžích jsou psychicky extrémně náročné. Skokanů v Česku už není moc. Bude velký problém sestavit družstvo“, konstatuje Filip Sakala, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. „Náš sport má v České republice velkou tradici. Posledních 5 let se ale nedaří a je těžké hledat energii,“ pokračuje. 

31. říjen 2022 17:57

Závodění už beru s nadhledem. Tlak si dokážu vytvořit jen sama na sebe, říká česká slalomářka Martina Dubovská

Před novou sezónou vyměnila česká slalomářka Martina Dubovská trenéra. Původního kouče Andreje Prevuzňáka vyměnila za Chorvata Mislava Samaržiju. „Andrej byl se mnou tři roky. Teď chce být více doma a věnovat se synovi. Stále jsme v kontaktu a pořád si spolu o lyžování povídáme. S novým trenérem se poznáváme a učíme se. Doufám, že to v zimě půjde dobře,“ říká slalomová specialistka Martina Dubovská, která byla hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET.

24. říjen 2022 18:48

Aleš Majer: Nepředpokládal jsem, že Karim Benzema vyhraje Zlatý míč

„Je obdivuhodné, jak Karim Benzema přizpůsobil svůj způsob hry Ronaldovi. O to je obivuhodnější, jak dokázal převzít jeho roli. Aniž by Real Madrid musel pořizovat nového nejgólovějšího hráče, Karim Benzema to převzal, dovedl tým jak k vítězství v Lize mistrů, tak ve Španělské lize. V obou soutěžích byl zároveň nejlepším střelcem,“ říká Aleš Majer, trenér B-týmu pražské Dukly, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET.

17. říjen 2022 19:05

Vodní slalomář Jiří Prskavec: Bylo pro mě spíš překvapením, že mi mistrovství Evropy vyšlo

„Moje priorita pro letošní rok bylo celkové hodnocení světového poháru. To, že mi vyšlo mistrovství Evropy, pro mě bylo spíš překvapením. Kvůli posunutí mistrovství světa do půlky sezóny logicky nešlo držet top formu po dobu dvou měsíců,” říká vodní slalomář Jiří Prskavec, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

10. říjen 2022 20:18

Biker Jaroslav Kulhavý ke konci kariéry: Jsem rád, že jsem si počkal až na tuhle sezónu

„Původně jsem chtěl končit už v roce 2020 na olympijských hrách v Tokiu. Přišel do toho covid, olympiáda odložená, covid pak poznamenal i další sezónu. Víceméně to bylo takové jo a ne,” popisuje host sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET, biker Jaroslav Kulhavý. „Až před letošní sezónou jsem si řekl, že bude poslední. Hlavně kvůli závodnímu programu.” 

3. říjen 2022 18:15

Liga národů je podle mě zbytečná soutěž, říká někdejší fotbalový reprezentant Němeček

„Liga národů je úplně zbytečné přehlcení zúčastněných, zejména fotbalistů. Kluci toho mají za celý ten náročný rok hodně a nestačí si ani odpočinout, ani doléčit zranění. Myslím, že je to vymyšlené jen z důvodu větší propagace či většího inkasa peněz pro UEFU, nedává mi to vůbec smysl,” míní host sportovního magazínu Z Cup a bývalý fotbalový reprezentant Václav Němeček. 

19. září 2022 16:05

Juniorskou kariéru jsem nemohl zakončit lépe než medailí před domácím publikem, říká judista Adam Kopecký

Česká výprava získala na juniorském mistrovství Evropy v judu zásluhou Adama Kopeckého bronzovou medaili. Ten získal před měsícem bronz i na mistrovství světa juniorů a za měsíc jede na seniorské mistrovství světa do Taškentu. „Obu medailí si vážím hrozně moc. Medaile ze světa je asi o malinký krůček víc, ale tím, že Evropa byla doma, tak to byla krásná třešnička na dortu. Bylo to povznášející,” říká ve sportovním pořadu Z Cup na Rádiu ZET judista Adam Kopecký.