Zprávy ČRo Olomouc
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V zimě bahno, v létě prach. Tak to vypadá už dva roky v Polomi, kde staví nový dálniční úsek

Jako na velkém staveništi žijí už druhým rokem obyvatelé Polomi na Přerovsku. Ve středu obce pracuje těžká technika silničářů, kteří mění čtyřproudovou cestu první třídy na dálnici.

02:01

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 02:09

Restaurace v prostějovském Národním domě otevře naposledy na začátku dubna. Co s ní bude dál?

Vedení Prostějova rozhodlo o dočasném uzavření restaurace v secesním Národním domě. Důvodem je podle radních malá návštěvnost a rostoucí náklady. Gastropodnik, který radnice v posledních letech přes kritiku opozice několikrát dotovala, provozuje městská obecně prospěšná společnost. Naposledy budou restaurace s kavárnou v provozu 5. dubna.

Před dvěma dny 01:54

Motoristé mohou začít jezdit na letních pneumatikách, termíny na přezutí se servisům rychle plní

Ačkoliv počasí tento týden řadu lidí překvapilo sněhovými přeháňkami, řidiči už pomalu plní pneuservisy. Od začátku dubna nemusí mít na svých vozidlech zimní pneumatiky. Přezutí na letní je ale leckde vyjde dráž než v minulosti. Navýšení cen zástupci provozoven vysvětlují zvýšenými náklady.

Před dvěma dny 00:20

Česká pošta zruší 300 poboček. Kde si v Olomouckém kraji od léta pro balíček už nezajdete?

Česká pošta od 1. července nechá zrušit tři stovky svých poboček. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala na svém webu.

Před dvěma dny 01:57

Podpisy, fotky, skandování. Hokejisté Mory a jejich fanoušci se v Šantovce rozloučili se sezonou

Tým olomouckých hokejistů se ve čtvrtek symbolicky rozloučil s aktuálním ročníkem extraligy. V obchodní galerii Šantovka se potkali se svými fanoušky. Rozdávali jim podpisy i fotky. Hráče teď čeká pauza, na novou sezonu se začnou pomalu připravovat v květnu.

Před třemi dny 02:02

Vláda na zasedání v Jeseníku přislíbila efektivnější pomoc znevýhodněným regionům

Odliv mladých lidí, dopravní infrastruktura nebo dostupnost zdravotní péče. Nejen o těchto problémech mluvili zástupci Olomouckého kraje a starostové z Jesenicka s vládou na jejím středečním výjezdním zasedání v Jeseníku. Ještě před ním se jednotliví členové kabinetu vydali třeba na návštěvu podniků v regionu nebo na prohlídku nedaleké stavby obchvatu Bludova.

Před třemi dny 02:16

Tým transfúzního oddělení FNOL absolvoval svůj první výjezd do terénu. Cíl? Získat další dárce krve

Provizorní transfúzní stanici připomínala ordinace praktického lékaře v Bouzově na Olomouce. Do obce v úterý dorazil za dárci krve tým zdravotnic olomoucké fakultní nemocnice. Při svých dalších cestách by mohl navštívit například firmy či vojenské útvary.

Před čtyřmi dny 02:19

Místo stromů galerie pod širým nebem. Kůrovcem postižené lesy u Tvrdkova zdobí vyřezávané sochy

Kůrovcová kalamita se nevyhnula ani lesům u Tvrdkova na Olomoucku. Namísto holin po těžbě ale v lokalitě vznikla galerie pod širým nebem. Z popudu tamního hajného ji vytvořil slovenský řezbář Michal Kopásek. Jako materiál pro svá sochařská díla využil dvoumetrové zbytky smrků.

Před pěti dny 01:53

Krajský soud v Olomouci potvrdil podmíněný trest pro bývalého přerovského politika Marka Dostála

Případ bývalého přerovského politika Marka Dostála nejspíš znovu zamíří k Nevyššímu soudu. Obrátit se na něj chce Dostál, kterému v úterý krajský soud v Olomouci potvrdil podmíněný trest za sexuální nátlak na jeho bývalou zaměstnankyni. Stejný verdikt si Dostál vyslechl už dřív u okresního soudu v Přerově. Někdejší radní s rozhodnutím nesouhlasí a chce podat dovolání.

Před pěti dny 01:57

V Potštátě na Přerovsku začali s výstavbou kanalizace. Zatím tam veškeré odpadní vody končí v potoce

V Potštátě na Přerovsku začala největší investiční akce v historii města. Dělníci začali stavět kanalizaci a čistírnu odpadních vod za 143 milionů korun. Dosud veškeré odpadní vody končí v tamním potoce. Změnit by se to mělo do dvou let.

Před pěti dny 01:52

V Přerově finišují se stavbou zídek, které mají město ochránit před velkou vodou

Pracovníci Povodí Moravy dokončují v Přerově další stavbu protipovodňové ochrany města. Jedná se o betonové zídky na nábřeží řeky Bečvy. Zadržet by měly až padesátiletou vodu. Investice přijde na více než 71 milionů korun.