Zprávy ze Severu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: V Ústeckém kraji se rozšíří síť měření kvality ovzduší. Data z ní budou k dispozici na internetu

V Ústeckém kraji se zřejmě rozšíří síť měření čistoty ovzduší. Plánuje to krajské datové centrum Portabo a hejtmanství. Už teď monitoruje Portabo kvalitu ovzduší v Bílině na Teplicku a Litoměřicích. Data by ale mohla přicházet i z dalších částí regionu. Lidé by je pak měli k dispozici na internetu.

01:52

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Dnes 01:59

Lidé už vyčerpali zhruba třetinu peněz z podpory turistického ruchu v Českém Švýcarsku

Zájem o slevu 300 korun na noc v Českém Švýcarsku je velký. Lidé už vyčerpali zhruba třetinu z desetimilionové podpory kraje a státu. Vouchery z webu České Švýcarsko mají pomoct podnikatelům, kteří přišli kvůli letnímu požáru v národním parku o zákazníky.

Včera 02:00

11. prosince začnou v Ústeckém kraji platit nové jízdní řády

11. prosince začnou v Ústeckém kraji platit nové jízdní řády – zjednoduší například cestování mezi Žatcem a Ústím nad Labem, jinde začnou jezdit nové jízdní soupravy.

Včera 02:01

Ve druhé vlně Milostivého léta pomáhal Člověk v tísni v Ústeckém kraji řešit hlavně dluhy na nájmu

Dlužníkům končí 30. listopadu druhá možnost zbavit se některých exekucí – třeba u zdravotních pojišťoven, měst, nebo státních firem. V rámci akce s názvem Milostivé léto mohou zaplatit jistinu, tedy původní dluh, a zbavit se tak úroků a pokut. Na to ale lidé často nemají peníze a nevědí si ani rady s vyřízením potřebných formalit.

Včera 01:40

Obyvatelé Roudnice nad Labem si budou časem moct natrhat ovoce přímo v ulicích města

V Roudnici nad Labem obnovují tamní parky. Zahradníci vysazují také nové listnaté stromy v ulicích města. Kromě lip tam do konce roku přibydou i hrušně nebo višně.

Před dvěma dny 01:59

Tepličtí basketbalisté si na tréninky berou termoprádlo. Střecha sokolovny je děravá

Teplická sokolovna na Letné potřebuje novou střechu. Tou starou zatéká a také utíká teplo z tělocvičny. Basketbalový klub, který tam roky trénuje, se snaží s majiteli sokolovny dohodnout na převodu objektu a připravuje plány na jeho opravu.

Před dvěma dny 01:38

Instalaci solárních panelů na střechu kravína chystá zemědělské družstvo v Klapém

Zemědělské družstvo v Klapém na Litoměřicku instaluje solární elektrárnu na střechu svého kravína. Energii chtějí zemědělci využívat pro provoz areálu, sýpky, dílen, ovocného skladu i budovy samotného zemědělského družstva. Případné přebytky elektřiny dodá družstvo do distribuční sítě

Před dvěma dny 02:03

Od příštího roku se v Ústeckém kraji rozšíří sociální služby pro lidi s autismem

V Ústeckém kraji se od příštího roku navýší počet služeb pro lidi s poruchou autistického spektra. Vyplývá to z akčního plánu rozvoje služeb. Autistů v regionu stále přibývá. Podle krajské analýzy vzrostl počet lidí s autismem v regionu z 210 v roce 2010 na 750 v loňském roce.

Před dvěma dny 02:50

Lyžaři si v nadcházející sezóně ve všech větších ski areálech v Ústeckém kraji připlatí

Za lyžování ve ski areálech v Ústeckém kraji si letos lidé připlatí. Zdražení chystají všechna větší zimní střediska na Děčínsku, Ústecku i Mostecku.

Před dvěma dny 02:04

Nemocnice v Rumburku má nový CT přístroj. Vyšetření na něm je šetrnější a rychlejší

Nemocnice v Rumburku má nový přístroj pro počítačovou tomografii. Takzvané CT slouží k vyšetření orgánů pomocí rentgenového záření a je prvním z řady přístrojů, které se chystá společnost Krajská zdravotní do Lužické nemocnice koupit. Dostala na to 150 milionů korun z integrovaného regionálního operačního programu.

Před třemi dny 01:56

Velká města v Ústeckém kraji zatím většinou neví, jestli a o kolik zdraží v příštím roce MHD

Od nového roku si lidé v Ústeckém kraji připlatí za jízdné v zelených krajských autobusech a osobních vlacích. Ceny vzrostou v průměru o 15 procent, nejvíc za jednorázovou jízdenku. Města zapojená do krajské integrované dopravy chtějí o zvýšení jízdného v MHD teprve jednat. Zatím tak není jasné, jak se ceny jízdenek změní.