Setkání u mikrofonu
18. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: V libereckém archivu pečují o 6 300 běžných metrů archiválií. Nejstarší jsou listiny ze 13. století

V Setkání u mikrofonu jsme se tentokrát vydali do regionální historie. Moderátor Pavel Petr si totiž pozval archiváře Petra Kolína, který ve Státním okresním archivu v Liberci pracuje už téměř 30 let.

26:28

Setkání u mikrofonu

Vydává: Český rozhlas

Marcela Augustová, Pavel Kudrna, Halina Pawlovská, Pavel Petr a Petr Urban si v neděli dopoledne zvou k mikrofonu zajímavé hosty, kteří jsou spojeni s naším krajem.

Web

Před čtyřmi dny 25:34

První letadlo postavil v garáži, dnes brázdí nebe nad Evropou. Naším hostem byl pilot Jan Čermák

Setkání u mikrofonu nás tentokrát zavedlo až vysoko nad mraky. Právě tam totiž tráví mnoho času pilot malých dopravních letadel Jan Čermák, kterého si pozval jeden z moderátorů pořadu a herec Šaldova divadla Zdeněk Kupka.

Před 2 týdny 26:08

Hokejistou chtěl být Jakub Rychlovský už jako dítě, pomohla mu celá rodina

Setkání u mikrofonu bylo tentokrát o hokeji, hlavně o tom extraligovém. Hostem Pavla Petra byl jednadvacetiletý útočník Bílých Tygrů Liberec Jakub Rychlovský.

Před 3 týdny 27:31

Ať je v tom textu něco, co stojí za to lidem říkat. Herecké přání prozradil Marek Němec

Za ústřední roli ve hře Burian, kterou uvádí liberecké Šaldovo divadlo, získala Veronika Korytářová v loňském roce Thálii. A právě na toto představení se z Prahy přijel podívat herec a režisér Marek Němec. Veronika Korytářová, která je také jednou z moderátorek pořadu Setkání u mikrofonu, neváhala a pozvala svého profesního kolegu do studia Českého rozhlasu Liberec.

Před 3 týdny 18:34

Výstavy, kavárna i úspory energií. Nový ředitel botanické zahrady Václav Lenk prozradil své plány

Exotické rostliny i budoucnost Botanické zahrady Liberec. Pozvání do pořadu Setkání u mikrofonu přijal Václav Lenk, který je novým ředitelem této instituce.

19. únor 2023 24:09

Hudba hraná hromy i simulátor zemětřesení. Tématem Setkání u mikrofonu tentokrát byla iQLANDIA

Děti v Libereckém kraji mají tento týden jarní prázdniny, proto jsme se rozhodli prozkoumat jednu z místních volnočasových institucí, která je zároveň i jednou z nejnavštěvovanějších v zemi. Na prohlídku iQLANDIE vás pozve její ředitel a zároveň jeden z moderátorů Setkání u mikrofonu Pavel Coufal.

12. únor 2023 26:01

Hostem v Setkání u mikrofonu byl Kalkulátor Jakub Kvášovský, matador vědomostních soutěží

Zúčastnil se například soutěží AZ Kvíz, Kde domov můj, Chcete být milionářem, Nejslabší, máte padáka nebo Riskuj. V současnosti také vystupuje pod přezdívkou Kalkulátor jako jeden z Lovců v televizním pořadu Na lovu. Hostem Pavla Petra byl učitel z Vrchlabí Jakub Kvášovský.

5. únor 2023 25:18

Hostem Veroniky Korytářové byla její kolegyně z Šadlova divadla Jana Hejret Vojtková

V Setkání u mikrofonu se tentokrát sešly dvě herečky z libereckého Šaldova divadla. Moderátorka pořadu Veronika Korytářová si pozvala svou kolegyni a kamarádku Janu Hejret Vojtkovou. Řeč tak byla hodně o divadle, ale nejen o tom, které baví, ale i o takovém, které pomáhá.

29. leden 2023 23:58

Brýlové obruby či sedla na kolo na míru? O 3D tisku s odborníkem z liberecké univerzity Jiřím Šafkou

Víte, kdy byl poprvé použit 3D tisk? Bylo to v roce 2006, 1996, nebo už dokonce v roce 1986? I to se v Setkání u mikrofonu od svého hosta dozvěděl ředitel iQLANDIE Pavel Coufal. Pozval si totiž Jiřího Šafku, vedoucího skupiny 3D tisku Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace Technické univerzity v Liberci.

22. leden 2023 28:41

Orel s vlajkou nad Václavákem i hvězdný výr Fanda. O životě sokolníka s Milanem Strakou

Jak vypadá život mezi dravci? Který z nich je nejrychlejší a kdy je nejlepší je začít cvičit? A co je potřeba k tomu, aby orel se státní vlajkou slétl od Národního muzea doprostřed pražského Václavského náměstí? Zdeněk Kupka si do Setkání u mikrofonu pozval sokolníka Milana Straku.

15. leden 2023 25:32

Jako by vám někdo sebral jakýkoliv pocit. Bubeník Adam Jánošík o hudbě i o léčbě na psychiatrii

Setkání u mikrofonu se tentokrát neslo ve znamení hudby, ale nebylo samozřejmě jen o ní. Moderátor Pavel Petr si pozval bubeníka Adama Jánošíka, natáčeli spolu v kavárně.