Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: V Plzni začal svoz vánočních stromků

Vánoce už dávno skončily a poslední připomínkou jsou stromečky, které v pondělí v Plzni začalo svážet speciální auto. Stromky skončí ve spalovně.

03:17

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:22

Z bývalé fary v Srní se stane muzeum věnované Karlu Klostermannovi

Bývalá fara v Srní začne sloužit nového účelu. Po rekonstrukci tam obec otevře muzeum věnované spisovateli Karlu Klostermannovi.

Před dvěma dny 03:34

Stavební úřad zamítl demolici Roklanské chaty na Šumavě

Stavební úřad zamítl demolici Roklanské chaty u Modravy na Šumavě. Správa tamního parku na ní ale dál trvá, a to i přes odpor tisíců lidí.

Před třemi dny 03:22

V Rokycanech začne dlouho očekávaná rekonstrukce Sokolovny

Rokycany zahájí v letošním roce náročnou rekonstrukci Sokolovny a její proměnu na nové centrum kultury. Kdy si obyvatelé města opět zatančí na sále?

Před čtyřmi dny 03:12

Plzeňský Prazdroj spustil nový plně automatický sklad

Do nového skladu Plzeňského Prazdroje se vejde 18 milionů piv a pro jeho provoz není zapotřebí žádný člověk. Nový plně automatický systém má celou řadu výhod.

Před pěti dny 03:24

V sociálních službách chybí zdravotní sestry

Zdravotní sestra je dnes často poptávanou a vzácnou profesí. Sháňka je po nich v nemocnicích, ale ještě větší v sociálních zařízeních. Sestřičky na svém webu hledá například Městská charita Plzeň nebo Městský ústav sociálních služeb města Plzně.

Před pěti dny 03:02

Sokolové z Plzně Doubravky otevřeli novou tělocvičnu

Vyšší zájem o sportování si po otevření nové tělocvičny slibují sokolové z Plzně Doubravky. Vyšla na přibližně 6 milionů korun a radost z ní mohou mít například stolní tenisté.

Před šesti dny 03:16

Varhany hořely z nedbalosti. Restaurovány byly až v 90. letech minulého století

Už při vstupu do kostela sv. Jakuba Staršího v Nepomuku na jižním Plzeňsku vás může oslovit monumentalita tohoto objektu, neboť původně se jednalo o kostel románský, který byl založen ve 12. století mnichy z cisterciáckého kláštera a později byl goticky přestavěn.

Před šesti dny 02:43

Park v Konstantinových Lázních se rozrostl o další atrakce

Staré lázně je název části Konstantinových Lázních. Prostor u koupaliště řadu let zarůstal náletovými dřevinami. Starý park naštěstí prošel obnovou a vzniklo zde úžasné zázemí pro všechny generace. A ty tam chodí využívat posilovací stroje, workoutové hřiště nebo pocitový chodník.

Před šesti dny 03:38

V Plané mohou lidé odnést nepotřebné, ale stále funkční věci do sběrného dvora

V Plané na Tachovsku začalo fungovat ve sběrném dvoře takzvané re-use centrum. Lidé sem mohou odnést nepotřebné věci, někdo jiný si je tam zase může zdarma vzít.

Před šesti dny 03:26

Krytý bazén v Rokycanech je v provozu přes 20 let, navštívily ho už téměř dva miliony lidí

Už víc než 20 let je v provozu krytý bazén v Rokycanech. Od roku 2002 přivítal skoro dva miliony návštěvníků. Letos ho čeká modernizace kotelny.