Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: V Plzeňském kraji už hnízdí čápi

Čápi bílí v Plzeňském kraji postupně obsazují svá hnízdiště. Vidět je můžeme už na řadě míst v regionu. Se sledováním hnízd navíc může ornitologům pomoci kdokoliv.

06:11

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 03:27

Cena vodného a stočného na severním Plzeňsku patří k nejvyšším v ČR, občané Vejprnic se ohrazují

Cena vodného a stočného na severním Plzeňsku patří k nejvyšším v České republice. Lidé ve Vejprnicích platí téměř 155 korun za kubický metr, tedy o zhruba 50 korun víc, než v nedaleké Plzni. Co způsobilo takový rozdíl v ceně? A mají obyvatelé obce šanci na změnu?

Včera 05:13

Ochránci přírody vyhlásili Rok konikleců, těchto rostlin v přírodě ubývá

Ochránci přírody chtějí v celém Česku zmapovat území konikleců a pomoci s tímto úkolem může i veřejnost. Obzvlášť v Plzeňském kraji je výskyt této rostliny opravdu vzácný.

Před dvěma dny 03:31

Některé firmy v Plzeňském kraji mají nedostatek pracovníků, Úřad práce eviduje tisíce volných míst

Některé firmy v Plzeňském kraji mají stále nedostatek pracovníků. Podle Úřadu práce je nabídka volných míst v regionu vyšší než počet nezaměstnaných. Jaké zaměstnance potřebují třeba v Panasonicu nebo v Daikinu?

Před dvěma dny 03:39

Silničáři sčítají škody po zimě, aktuálně se věnují hlavně provizorní správce výtluků

Silničáři v Plzeňském kraji v březnu sčítají škody, které na cestách napáchalo zimní období. I tentokrát se na stavu komunikací podepsalo počasí. Nejhůř jsou na tom silnice 3. tříd napříč regionem.

Před dvěma dny 02:48

V Plzni startuje festival Jeden svět

Festival Jeden svět každoročně přináší do kin desítky dokumentárních filmů o lidských právech a upozorňuje na jejich porušování.

Před třemi dny 03:36

Rekonstrukce Národopisného muzea Plzeňska pokračuje. Otevře se příští rok

Ani letos se návštěvníci do plzeňského Národopisného muzea nepodívají. Kvůli kompletní rekonstrukci je dlouhodobě uzavřené. Práce se ale pozvolna chýlí ke konci.

Před třemi dny 03:30

Plzeň představuje nové trolejbusové linky pro Severní Předměstí. Jsou připraveny propagační jízdy

Místo některých autobusů by na Severní Předměstí v Plzni měly v budoucnu jezdit trolejbusy. Projekt teď představují Plzeňské městské dopravní podniky spolu se Správou veřejného statku města Plzně. Tento týden jezdí jedna z propagačních linek projektu, a to mezi Doubravkou a fakultní nemocnicí na Lochotíně.

Před čtyřmi dny 03:30

Turistická sezóna se blíží, na Kozlu finišují třeba s obnovou vodních ploch

Památky vstoupí už za dva týdny do nové sezony. Uklízečky, zahradníci a řemeslníci na zámku Kozel na Plzeňsku finišují s přípravami. Před dokončením je například obnova vodních ploch v parku.

Před čtyřmi dny 04:10

Z centra Plzně díky městskému okruhu mizí auta. Na Karlovarské je to o 6 tisíc aut méně za den

Západní obchvat Plzně odvedl za tři týdny provozu z centra krajské metropole už desítky tisíc aut. Dokládá to analýza, kterou si nechalo vypracovat město Plzeň. Po obchvatu denně projede dle dat z detektorů zhruba 14,5 tisíce vozidel. Situace se nejvíce zlepšila na nejvytíženější Karlovarské ulici, po spuštění okruhu tam ubylo až 6 tisíc aut denně.

Před čtyřmi dny 02:18

V Kladrubech skončila rekonstrukce velké části kláštera. Už 1. dubna uvidíte nové expozice

V Kladrubech na Tachovsku skončila rekonstrukce velké části tamního kláštera. Nové expozice představí turistům každodenní život mnichů a působení rodu Windischgrätzů.