Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: V Plané začalo fungovat re-use centrum pro věci, které chtějí lidé poslat dál

Nepoužívané věci mohou v Plané na Tachovsku udělat radost dalším lidem. V tamním sběrném dvoře začalo fungovat takzvané re-use centrum, kde lze nechat vybrané předměty, které se nám doma už nehodí, a někdo další si je může vzít.

03:15

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 00:37

Změna. Americká třída v Plzni bude v noci otevřená pro veškerý provoz

Zástupci vládnoucí koalice na plzeňské radnici se shodli na tom, že Americká ulice bude pro automobilovou dopravu zavřená pouze od 5 hodin ráno do 20 hodin večer.

Včera 03:57

Město Plzeň chystá rekonstrukci kulturního domu Peklo

Kulturní dům Peklo v Plzni se nachází v havarijním stavu a od roku 2018 je uzavřen. Nyní vedení města plánuje jeho rozsáhlou rekonstrukci.

Před dvěma dny 03:39

Plzeň otevřela TechTower, prostor pro inovativní podnikání

Plzeň na začátku února otevřela prostor pro inovativní podnikání – technologický park TechTower. Nabízí zázemí pro inovativní firmy i studenty.

Před dvěma dny 04:40

Začala doba masopustů, ten největší v Plzeňském kraji se bude konat v Postřekově

Městy a vesnicemi projdou po koronavirové pauze masopustní průvody bez omezení. Jen na Domažlicku se budou průvody s maskami konat zhruba na 30 místech. Ten největší masopust se tradičně uskuteční v Postřekově.

Před dvěma dny 02:35

Blíží se Mezinárodní den darování knih, lidé mohou udělat radost třeba pacientům v nemocnici

Lidé v Plzni mohou udělat radost darovanou knížkou mimo jiné pacientům v nemocnici. K Mezinárodnímu dni darování knih, který připadá stejně jako svátek zamilovaných na 14. února, pořádá Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni sbírku.

Před třemi dny 03:40

V bytě si vytvořili prkna, která znamenají svět, a natočili film

Snímek Sami doma je dokumentární komedie o mužském přátelství autorů a zároveň protagonistů filmu Jana Foukala a Alberta Romanuttiho.

Před třemi dny 03:39

Školáci v Klatovech oslavili poslední den pololetí v kině

Dostat vysvědčení a za odměnu nebo pro odreagování jít do kina. Přesně tak pravidelně vypadá poslední den pololetí ve škole v Čapkově ulici v Klatovech.

Před třemi dny 03:39

Končí školní pololetí, vysvědčení dostávají i tisíce dětí z Ukrajiny

Školákům končí pololetí a dostávají vysvědčení. Jsou mezi nimi i tisíce dětí z Ukrajiny, které musely ze své země odejít kvůli válce. Jedná se o jejich první hodnocení v českých školách.

Před čtyřmi dny 03:22

Z bývalé fary v Srní se stane muzeum věnované Karlu Klostermannovi

Bývalá fara v Srní začne sloužit nového účelu. Po rekonstrukci tam obec otevře muzeum věnované spisovateli Karlu Klostermannovi.

Před čtyřmi dny 05:23

Obvodní knihovna Lochotín spustila bibliobox

Vracení i půjčování knih bude v knihovnách města Plzně mnohem jednodušší. Před Obvodní knihovnou Lochotín totiž začal fungovat takzvaný bibliobox. Jeho největší výhodou je časová flexibilita.