Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V Plané mohou lidé odnést nepotřebné, ale stále funkční věci do sběrného dvora

V Plané na Tachovsku začalo fungovat ve sběrném dvoře takzvané re-use centrum. Lidé sem mohou odnést nepotřebné věci, někdo jiný si je tam zase může zdarma vzít.

03:38

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 03:40

Chystáte se o jarních prázdninách na hory? Dbejte zvýšené opatrnosti

Začalo období jarních prázdnin. Mnozí ze školáků a jejich rodiny je tráví na horách. Třeba na Šumavě. Jaká pravidla bychom měli v zimě na horách dodržovat?

Včera 03:50

Horažďovice jsou historickým městem Plzeňského kraje za rok 2022

Historickým městem Plzeňského kraje za rok 2022 se staly Horažďovice na Klatovsku. Město bude nyní region reprezentovat v celostátní soutěži.

Včera 03:33

Kvůli nedostatku lékařů byla uzavřena lůžková interna v nemocnici v Sušici

Nedostatek lékařů je důvodem, proč přestala v městské nemocnici v Sušici fungovat lůžková interna. Pacienty ze Sušice, velké části Šumavy a Pošumaví vozí sanitky do nemocnic v Klatovech a ve Strakonicích.

Před dvěma dny 03:46

Rýsuje se obnova zámku Zelená Hora na jižním Plzeňsku

Zámek Zelená Hora, který se nachází v katastru obce Klášter na jižním Plzeňsku, by se mohl dočkat v příštích letech obnovy. Budoucí využití už se plánuje.

Před dvěma dny 03:30

Město Tachov otevírá po rekonstrukci společenský areál Mže

V Tachově proběhla rekonstrukce společenského areálu Mže. Díky modernizaci kina se nyní diváci mohou těšit na filmové novinky, sál nabídne i další akce.

Před dvěma dny 02:30

Letiště Líně uspořádalo Den otevřených hangárů. Návštěvníci vyjádřili nesouhlas s gigafactory

Nablýskaná letadla, plná parkoviště aut a dlouhé fronty u stánků s občerstvením. Tak v sobotu vypadal Den otevřených hangárů v Líních na severním Plzeňsku. Akci navštívily tisíce lidí.

Před dvěma dny 04:16

V celém Česku chybí pěstouni, Plzeň není výjimkou

Tisíce dětí vyrůstají v České republice v některé z forem náhradní rodinné péče. Většina z nich je umístěna v pěstounských rodinách. Přesto mnoho z nich na své pěstouny teprve čeká. Česko se totiž stále potýká s jejich nedostatkem. I proto se Plzeň rozhodla připravit osvětovou kampaň o jednotlivých formách pěstounské péče, nabídne příběhy pěstounů, rozhovory s pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí, zástupci neziskového sektoru, který podporuje pěstouny a další.

Před třemi dny 03:23

V centru cyklistiky ve Štruncových sadech v Plzni přibude společenský sál

Členové spolku Bikeheart pilně pracují na otevření společenského sálu. Ten by měl hned několika účelům sloužit v centru cyklistiky ve Štruncových sadech v Plzni.

Před čtyřmi dny 03:37

Obyvatelům Nepomuka a Dvorce by měl od kamionové dopravy ulevit nový silniční sjezd

Občany Nepomuka a především části Dvorec už několik let trápí těžká nákladní doprava, která míří do nedaleké průmyslové oblasti. Situace by se ale měla změnit. Naději představuje projekt nového silničního sjezdu.

Před čtyřmi dny 02:11

Ve věku 83 let zemřela zpěvačka Naďa Urbánková

Ve věku 83 let zemřela v pátek večer zpěvačka a herečka Naďa Urbánková. Na facebooku o tom dnes informovala její dcera Jana Fabiánová. K uctění památky Nadi Urbánkové vysíláme v sobotu krátce po 20. hodině autorský pořad Honzy Macouna - Vzpomínku na Naďu Urbánkovou. A v neděli krátce po 16. a 22. hodině vysíláme Hvězdné návraty - vzpomínkovou reprízu pořadu Patrika Rozehnala věnovanou Nadě Urbánkové.