Odpolední interview
Před týdnem

Poslechněte si podcast: V Ostravě prý neexistuje škola, která by měla tak pěkný vstup jako Zengrovka

Střední průmyslová škola Ostrava-Vítkovice. Říká se jí taky Zengrovka podle Zengrovy ulice. Kdo ve škole studoval, o krásách interiéru dobře ví. My vám jedinečné architektonické řešení historické budovy teď představíme.

11:47

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před čtyřmi dny 11:18

Pomalu se mu blíží osmdesátka, ale výtvarník Petr Boreček z Třince je stále velmi tvůrčí

Výtvarník Petr Boreček z třineckých Oldřichovic odhalil před pár dny svoji další sochu. A to před Domem s pečovatelskou službou v Bystřici. Vedle soch je také autorem řady obrazů a v poslední době i fotografií.

Před šesti dny 10:04

Obecní knihovna v Bašce slouží také jako galerie místních tvůrců a umělců

Knihovna v Bašce je všestrannou kulturní institucí. Kromě knihovnických služeb čtenářům nabízí taky kulturní vyžití a provozuje třeba galerii.

Před týdnem 10:45

Muzikanti a přátelé si koncertem připomněli nedožité osmdesátiny Jaroslava Wykrenta

Řada muzikantů se střídala minulou neděli na pódiu Městského domu v Přerově u příležitosti nedožitých osmdesátin skladatele, textaře, básníka a písničkáře Jaroslava Wykrenta. Koncertem, který natáčel Český rozhlas, provázel Ivan Němeček, kapelník In Blue.

Před týdnem 08:23

Rukopis je stejný identifikátor člověka jako jeho otisk prstu, tvrdí grafoložka

Zda je člověk energický, má ostré lokty, dodržuje pravidla či naopak má sklony k agresivitě. To vše prý lze podle grafoložky Jitky Zahrádkové vyčíst z rukopisu. Vyzpovídali jsme ji na nedávném ostravském veletrhu Zdraví a Duše.

Před týdnem 11:24

Nebyla spokojena s nabídkou na jiných trzích, tak založila vlastní

Kousek nábřeží vedle Sýkorova mostu v Ostravě se v teplých měsících pravidelně uzavíral vozidlům. Zázemí tam pak našly i Trhy, co se hledají.

Před týdnem 11:56

Příval energie a dobrá nálada. Na setkání seniorů v Petrovicích u Karviné

Kafíčkáři. To je parta lidí v seniorském věku, kteří se pravidelně potkávají na schůzkách v Petrovicích u Karviné. Jestli si ale představujete pouhé posezení u kafe, tak vás vyvedeme z omylu. Jejich setkání jsou nadmíru činorodá a rádi něco bohulibého vyrábějí. Anebo jedou na výlet.

Před 2 týdny 10:31

Má zlaté ruce. Vystudovaná knihovnice restauruje a konzervuje starožitný nábytek

Hana Adámková se zabývá restaurováním a konzervováním starožitného nábytku. Vždy, když je to možné, používá původní historické postupy a materiály.

Před 2 týdny 09:28

Zoolog Martin Gajdošík studuje netopýry a organizuje přednášky a pozorování

Přelom srpna a září patří už tradičně malým létajícím savcům. Mezinárodní noc pro netopýry si klade za cíl seznámit veřejnost s těmito tajemnými a křehkými tvory. Jednoho z našich největších odborníků na letouny, Martina Gajdošíka, zoologa Slezského zemského muzea, jsme vyzpovídali na Žerotínském zámku v Novém Jičíně.

Před 2 týdny 11:40

Šťastné náhody, chyby a omyly. S Petrem Rotreklem o novém ročníku Bezručovy Opavy

Začal opavský festival Bezručova Opava. Nejstarší multižánrová přehlídka v Česku má celkem 48 bodů programu. V pestré nabídce se střídají divadelní představení, filmy, literární večery či vernisáže výstav.