Zprávy ČRo Olomouc
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V olomouckých městských bytech se zvýší po pěti letech nájemné. Lidé si za bydlení připlatí od jara

Od března příštího roku zdraží nájemné v olomouckých městských bytech. Standardně o dvacet procent, v případě bytů pro seniory a bezbariérových bytů o deset procent. Podle vedení radnice současná výše nájemného limituje údržbu městských bytů.

01:45

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 01:57

Macuh s Navrátilem režírovali výhru nad poslední Boleslaví. Tomajko: Rozhodli jsme ve druhé třetině

Olomouc v hokejové extralize dokázala zvítězit v Mladé Boleslavi 4:2. Pro tým trenéra Jana Tomajka to bylo páté vítězství z posledních šesti utkání.

Před dvěma dny 02:10

Sigma na sněhu remizovala se Slováckem. Všude odloženo, jen tady se hraje, zlobili se oba trenéři

Velké rozpory vyvolal sobotní zápas Sigmy Olomouc se Slováckem. Skončil 1:1, podle většiny účastníků se ale vůbec neměl hrát. Hlavně kvůli nezpůsobilému terénu. Značně ho totiž narušilo sněžení a nepříznivé počasí.

Před čtyřmi dny 01:42

Provozovatelé olomouckých restaurací a barů si pochvalují zájem firem o vánoční večírky

Provozovatelům mnohých olomouckých restaurací začíná nejsilnější měsíc v roce. Jejich tržby i letos výrazně posílí útraty za firemní vánoční večírky. Zájem o ně je prý velký a mnozí restauratéři už musí další zájemce o rezervace odmítat.

Před čtyřmi dny 01:59

Přednáškový sál, malé kino či depozitáře. Ornitologové v Přerově mají novou stanici

Nové zázemí mají ornitologové z Přerova. Díky investici za 100 milionů korun se jejich stanice, která ve městě fungovala více než 40 let, proměnila v moderní komplex budov s přednáškovým sálem, malým kinem, depozitáři a novou expozicí Ptáci Česka. Podle ornitologů se jedná o největší výstavu svého druhu v Česku.

Před čtyřmi dny 00:39

Centrum Dřevohostic opět zdobí velký figurální betlém. Část postav zobrazuje obyvatele městyse

Na náměstí v Dřevohosticích na Přerovsku lidé opět můžou obdivovat velký figurální betlém. Část postav zobrazuje obyvatele městysu. Všechny jsou v životní velikosti, autorem betlému je výtvarník Alexander Forýtek.

Před pěti dny 02:13

Školáci v Soběchlebích nemají halu ke sportovní výuce. V chátrající tělocvičně se už cvičit nesmí

Zděné rohy a stěny z dřevěné překližky. Tak postavili v akci Zet v 80. letech minulého století tělocvičnu pro základní školu v Soběchlebích na Přerovsku. Dětem i sportovním spolkům sloužila více než 40 let. Teď je ale v havarijním stavu.

Před šesti dny 00:35

Na Šumpersku sjel autobus se studenty do příkopu, dva z nich se zranili

U Rejchartic na Šumpersku ve středu krátce před polednem sjel autobus převážející studenty z namrzlé vozovky do příkopu. Dva studenti se při nehodě zranili. Autobus zůstal nakloněný a hrozilo, že se převrátí.

Před šesti dny 02:53

Parádní vstup do utkání olomouckým hokejistům v Hradci Králové nestačil. Slavil bývalý brankář Mory

Olomoučtí hokejisté začali utkání 23. kola extraligy v Hradci Králové ve velkém stylu. Po čtyřech minutách vedli už 2:0 a dokonale svého neoblíbeného soupeře zaskočili. Nastavenou laťku však neudrželi, pustili Hradec do hry a ten utkání dokonale otočil.

Před šesti dny 00:25

Na Olomoucku a Prostějovsku příští rok zdraží pitná voda o 11 procent

Na Olomoucku a Prostějovsku příští rok zdraží vodné a stočné zhruba o 11 procent.

Před týdnem 03:48

Zemřel bývalý náčelník Horské služby Jeseníky Zerzáň, po srpnu 1968 ukrýval Čáslavskou

Ve věku 86 let zemřel bývalý náčelník Horské služby Jeseníky Zdeněk Zerzáň. V čele organizace zachraňující životy návštěvníků hor stál v letech 1967 až 1987.