Až na dřeň
12. únor 2023

Poslechněte si podcast: V novém podcastu vypráví své příběhy oběti sexuálního násilí. Dáváme jim hlas, říká odborná garantka

Moderátor Českého rozhlasu Honza Chlaň spustil v lednu nový podcast s názvem Není to vaše vina. Věnuje se ožehavému tématu sexuálnímu násilí a jeho obětem. Do pořadu Až na dřeň přišla odborná garantka podcastu Marie Konvalinková.

26:42

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Před čtyřmi dny 26:48

Režisér Balda: Manipulace v tajném společenství? Do filmu jsem dal jen desetinu toho, co se tu děje

Poprvé na sebe upozornil ve svých osmnácti letech, když do kin uvedl celovečerní debut Narušitel. Svými filmy chce prý otevírat divákům oči a dávat jim podněty k přemýšlení. A platí to i o novince, kterou právě dokončuje. Nejen o filmu mluvil v pořadu Až na dřeň režisér David Balda.

Před týdnem 24:23

Zdeněk Chlopčík: Tancovat se naučí každý, vedení kurzů si užívám. Ve StarDance bych tančit nemohl

Vystudoval strojařinu v Ostravě a pracoval jako projektant ve Vítkovicích. Kromě toho ale tančil a vítězil na tanečních soutěžích, dvakrát se mimo jiné stal mistrem republiky v latinskoamerických tancích. Většina lidí má ale jeho jméno spojené především s pořadem StarDance, ve kterém už řadu let dělá porotce. Hostem pořadu Až na dřeň byl Zdeněk Chlopčík.

Před 2 týdny 28:29

Olga Studničková Šípková: Sportovní úspěchy neznamenaly štěstí. Radost musí člověk hledat sám v sobě

Od dětství se hýbala, ve sportovním aerobiku patřila k naší i světové špičce, moderovala v televizi, měla vlastní fitness centrum. Byla úspěšná, slavná, ale nešťastná. Dnes se věnuje především své duši, s manželem vede projekt Dovychovat a působí jako mentální koučka. Hostem pořadu Až na dřeň byla Olga Studničková Šípková.

Před 3 týdny 23:22

Kouzelná školka mi dala možnost zablbnout si i v dospělém věku, chválí si herečka Lucie Černíková

Odmalička chtěla hrát i zpívat a sen se jí vyplnil. Obojí si užívá nejen v muzikálech nebo na prknech legendárního divadla Semafor, ale především před televizní kamerou, kde ji dobře znají děti jako Lucku z Kouzelné školky. Tu nedávno převedla do jevištní podoby. Nejen o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Lucie Černíková.

6. listopad 2023 26:28

Vladimír Kořen: Ze smrti mám strašný strach. Pokusy v Zázracích přírody mi ho pomáhají překonávat

Práci moderátora, novináře i starosty zná jako svoje boty. Díky čemu ale průvodce oblíbeným pořadem Zázraky přírody poznal sám sebe? I o tom se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Vladimír Kořen.

3. listopad 2023 23:59

Eliška Křenková: Nechci, aby mi život protekl mezi prsty. Sebevražda partnera změní pohled na svět

Vystudovala tanec, ale nakonec ji polapilo herectví. Září na divadelních jevištích i před kamerou. Na filmovém plátně aktuálně ztvárňuje Helenu v dobové detektivce Úsvit. Co pro ni jednotlivé postavy znamenají a jakou roli sehrála v jejím životě sebevražda? I o tom mluvila v pořadu Až a dřeň herečka Eliška Křenková.

22. říjen 2023 26:49

Herečka Jitka Sedláčková: Pro televizi pracuji až po padesátce. Jana Hlaváčová to kdysi předpovídala

Za svou kariéru už ztvárnila celou řadu rolí na jevišti i před kamerou. Kromě divadelních prken je možné ji vidět hned v několika televizních seriálech. Velký úspěch slaví i s autorským představením Můžem i s mužem, které se dočkalo i filmového zpracování. V pořadu Až na dřeň mluvila herečka Jitka Sedláčková nejen o práci, ale také o své milované mamince.

15. říjen 2023 23:34

Lucie Štěpánková: V jedné komedii vystřídám rekordní počet převleků. Rozmanitost herectví mě baví

Umí bravurně zahrát neskutečnou potvoru, sebevražednici i komediální roli, ve které střídá převleky jako na běžícím pásu. Talentovaná herečka i milující máma dvou holčiček Lucie Štěpánková mluvila v pořadu Až na dřeň o kladech i záporech hereckého řemesla.

8. říjen 2023 28:02

Spisovatelka Trpková: V prostředí domácího násilí mi bulimie dala pocit, že mám něco pod kontrolou

Stvůra, Vesnice a Vetřelec – to jsou názvy jednotlivých dílů detektivní trilogie, kterou v obdivuhodně krátkém čase napsala Kristýna Trpková. Spisovatelka, která byla ještě donedávna pouze vášnivou čtenářkou, začala psát na mateřské dovolené. A hned za svou prvotinu získala Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. Nejen o psaní, ale také o náročném dětství, se rozpovídala v pořadu Až na dřeň.

1. říjen 2023 25:59

Film Úsvit je primárně detektivka, téma hermafroditismu zpracovává citlivým způsobem, věří režisér

První celovečerní film natočil ještě před svými 18. narozeninami. Teď do kin vstupuje jeho druhý celovečerní počin s názvem Úsvit. Kromě toho má na svém kontě hned několik úspěšných seriálů a videoklipů. Kdy musel nejvíc bojovat s předsudky? I o tom mluvil v pořadu Až na dřeň režisér a producent Matěj Chlupáček.