• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V medvědáriu u náchodského zámku zbyl pouze samec Ludvík. Po uhynutí samice zvládá samotu dobře

Jsou to dva týdny, kdy v Náchodě uhynula medvědice Dáša, jeden ze symbolů tamního státního zámku. Ve výběhu nedaleko nádvoří žila od poloviny 90. let minulého století s partnerem Ludvíkem.

02:21

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 00:23

Královéhradecký kraj plánuje výstavbu obchvatu centra Hronova. Termín ale zatím ještě určený není

Hronov zahájí jednání s majiteli pozemků potřebných pro tzv. malý obchvat města. Jde o zhruba kilometr dlouhou silnici, která odvede provoz mimo centrum. Tím podle statistik silničních kamer denně projede zhruba deset tisíc aut. Výstavbu přeložky silnice má v plánu Královéhradecký kraj.

Dnes 02:10

Krkonoše se plní turisty. Kromě jednodenních lyžařů přijíždějí i ti, kteří tu stráví jarní prázdniny

Kvůli prodlouženému víkendu a jarním prázdninám plní turisté krkonošská zimní střediska. Sněhové podmínky jsou ideální, tvrdí provozovatelé lyžařských středisek. Hoteliéři už hlásí velkou obsazenost, přesto volná místa na následující dny a týdny ještě zájemci seženou.

Dnes 01:55

Hradec nabízí k pronájmu 11 bytů v přestavěném domě v Kuklenách. Hlásit se můžete do konce února

Až do konce února se můžou zájemci přihlásit do výběrového řízení o jeden, případně dva z jedenácti nově opravených městských bytů v hradeckých Kuklenách. Zvolena je obálková metoda, byt tedy získá k užívání ten, kdo nabídne nejvyšší nájemné. Přestavba bytového domu město vyšla na více než 26 milionů korun.

Včera 02:38

Jarní prázdniny se blíží, letní jsou daleko. Trutnovsko už ale hlásí velký zájem o příměstské tábory

Domovy dětí a mládeže, sportovní a dětské organizace na Trutnovsku otevírají nabídku jarních a letních táborů. Zájem ze strany rodičů je podle organizátorů akcí velký. Některé termíny už jsou úplně obsazené. Proto někde rozšiřují nabídku a chystají táborů víc. Jako například ve Vrchlabí, kde podrobnosti zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Před dvěma dny 02:40

Textilní podniky bývaly chloubou mnoha měst a obcí. Dnes tyto objekty bohužel často chátrají

Textilní podniky patřily svého času k chloubám mnoha měst a obcí Královéhradeckého kraje. Dnes už to neplatí. Asi nejkřiklavějším příkladem špatného konce jsou zchátralé objekty bývalé přádelny a tkalcovny národního podniku Tepna na Náchodsku. Patří zahraničnímu majiteli, který za něj požaduje stovky milionů korun. Vyjednávání o koupi je ale podle zástupců měst složité.

Před dvěma dny 00:22

V Broumovských stěnách jsou opravené stovky metrů turistických cest za zhruba milion korun

Benediktinská hospodářská správa nechala ve spolupráci s Klubem českých turistů opravit cesty v Kovářově rokli v Broumovských stěnách. Jde o úseky, které byly podle správce lesa v havarijním stavu. Celkem jsou upravené stovky metrů turistické infrastruktury za zhruba milion korun.

Před dvěma dny 02:26

Královéhradecký kraj se dál snaží vrátit do normálu provoz hradecké protialkoholní záchytné stanice

Přesně měsíc funguje Krajská záchytná protialkoholní stanice v Hradci Králové v provizorním režimu. Dosavadní ředitel odešel ke konci roku do důchodu a i když se kraj snažil najít náhradu už od léta, nepovedlo se. A tak ze "záchytky" zmizela část personálu a změnila se i provozní doba. Už není otevřeno nonstop.

Před třemi dny 01:04

V centru Trutnova se ve sklepě jednoho z domů zřítila část stropu. Hasiči museli evakuovat 45 lidí

Ve sklepě jednoho z domů na Krakonošově náměstí v Trutnově spadla část stropu. Hasiči z objektu evakuovali 45 lidí, nikdo z nich není zraněn. Na místě již pracuje statik. Podrobnosti přímo na místě zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Před třemi dny 02:48

V Krkonoších sněží, horská služba zvýšila stupeň lavinového nebezpečí na třetí z pětibodové stupnice

Stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších je tuto zimu poprvé na třetím stupni. Horská služba ho musela vyhlásit kvůli novým přívalům sněhu. A navíc sněžení neustává. Jaké riziko pádu lavin hrozí a co to znamená pro ty, kteří se do hor chystají vydat? Na to jsme se zeptali náčelníka Horské služby Krkonoše Pavla Cingra.

Před třemi dny 02:47

V Tříkrálové sbírce se letos vybrala rekordní částka. A 160 milionů korun ještě není konečné číslo

Během letošní Tříkrálové sbírky lidé darovali potřebným rekordní částku. A číslo zatím ještě není konečné, protože Charita nemá započítané úplně všechny dary z některých kasiček. Už teď výtěžek překročil 160 milionů korun, což je v porovnání s loňským rokem o 23 milionů korun víc. Další informace zjišťoval reportér Václav Plecháček.