Zprávy pro Liberecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V Libereckém kraji v srpnu mírně vzrostla nezaměstnanost oproti loňsku za stejné období

V srpnu bylo v Libereckém kraji bez práce asi 11,5 tisíc lidí. Oproti loňskému srpnu tak nezaměstnanost mírně vzrostla. Vyplývá to z údajů, které v pátek 8. září zveřejnil Úřad práce.

00:42

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 02:32

Do Jablonce nad Nisou se vrací participativní rozpočet. Radnice peníze rozdělí do městských čtvrtí

Opravená hřiště, hezčí parky, nové sochy, vylepšená zákoutí. To jsou nejčastější náměty lidí do participativních rozpočtů měst. K zapojení veřejnosti do dění ve městě se po letech vrací i Jablonec nad Nisou.

Včera 03:38

Rok po volbách: Co okresní města v Libereckém kraji uskutečnila ze svých plánů

Na podzim 2022 volili lidé v celém Česku nové vedení obcí. Jak vedení radnic po dvanácti měsících pokročilo v plnění svých slibů?

Včera 02:30

Marmeládová královna, obec Kunratice, pořádá další ročník Jamparády

Uzávěrka největší soutěže ve vaření marmelád nejen u nás, 11. ročníku Kunratické Jamparády, je 15. října 2023. Nejvyšší čas odeslat vzorky letního snažení, možná i ještě ovocnou dobrotu uvařit.

Před dvěma dny 01:52

Za odsouzenými do rýnovické věznice přijely partnerky s dětmi. Společně prožili den

Věznice v Rýnovicích u Jablonce nad Nisou v soboru pořádala Den s dítětem. Odsouzení muži mohli prožít den se svými dětmi a partnerkami.

Před čtyřmi dny 02:46

Rozloučení s blízkými jinak. Na hřbitově ve Vratislavicích nad Nisou chystají dvě nová pietní místa

Stále víc lidí dává před klasickým pohřbem do země a obřadu v kostele, nebo loučením v krematoriu, přednost rozptylu a soukromému obřadu. Právě jim vychází vstříc městský obvod Vratislavice nad Nisou.

Před čtyřmi dny 02:17

Spor o smlouvu, na 30 tisíc nedoručených balíčků. Cílem je najít dohodu, potvrzuje mluvčí Zásilkovny

Tisíce zásilek zůstávají už několik týdnů v depu v Bílém Kostele na Nisou. Jde o balíčky, které majitel haly po sporu odmítá vydat společnosti Zásilkovna. Kdy by se mohly dostat k majitelům, zjišťoval redaktor Michal Jemelka.

Před čtyřmi dny 00:43

Želva ukradená z Vlastivědného muzea v České Lípě je zpět

Vlastivědné muzeum v České Lípě získalo zpět ukradenou želvu nádhernou. Z muzea, které slouží i jako záchranná stanice pro nalezené želvy, ji na začátku září 2023 odnesl jeden z návštěvníků.

Před pěti dny 02:07

Chce to hodně s citem, ne foukat, jako do balónu, popisuje lindavský sklář výrobu Thálií

Ve sklarně Ajeto v Lindavě dokončují letošní sérii trofejí pro vítěze divadelních Cen Thálie. Budou se předávat v sobotu 30. září 2023.

Před šesti dny 02:30

Obyčejné předměty, neobyčejná bolest. Výstava bourá zajeté představy o podobě sexuálního násilí

Na sedmi panelech ve tvaru klecí jsou siluety a výpovědi skutečných obětí sexuálního násilí. Za Kateřinou Karlovou se na výstavu vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Před šesti dny 02:57

TUL 70letá: Zájem o učitelství, zdravotnictví a ekonomii roste, technické obory netáhnou

Technická univerzita v Liberci slaví v roce 2023 70 let od svého vzniku. Nový akademický rok začíná s prakticky srovnatelným počtem studentů jako v předchozím roce.