Vybrali jsme pro vás
13. duben 2023

Poslechněte si podcast: V Liberci začala stavba Centra urgentní medicíny. Všechna oddělení budou pod jednou střechou

Výstavba dlouho plánovaného a hlavně očekávaného Centra urgentní medicíny má vyřešit dlouhodobě nevyhovující prostory i absenci urgentního příjmu. Poslechněte si rozhovor s ředitelem nemocnice Richardem Lukášem.

02:38

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Před dvěma dny 04:58

Cesta: Nová inscenace Šaldova divadla vezme herce i diváky do ulic Liberce. Doslova

Představení libereckého Divadla F. X. Šaldy se tentokrát odehrává na několika místech města. Zároveň propojuje dětské a dospělé umělce.

Před dvěma dny 02:50

Hudební legendy potěší fanoušky country, folku a bluegrassu na 42. ročníku festivalu Gody

Pamětníci vědí, že festival se původně konal jako vzpomínková akce na muzikanta Láďu Gody Kociána, průkopníka country a bluegrassu na Liberecku a Jablonecku.

Před dvěma dny 02:24

Noc kostelů: Zámek Lemberk nabídne kostýmované prohlídky při svíčkách i Zdislavinu světničku

Více než 1800 kostelů a modliteben bude otevřeno v rámci Noci kostelů. A 2. června 2023 večer se otevřou také brány zámku Lemberk. Návštěvníci budou moct nahlédnout do Zdislaviny světničky i zámecké kaple. Už předem se tam byl podívat i kolega Jaroslav Hoření.

Před třemi dny 02:35

FOTOGALERIE: Rekonstrukce Liebiegova paláce v centru Liberce má Cenu Karla Hubáčka

V turnovském centru Střelnice se 30. května 2023 večer vyhlašovaly výsledky architektonické soutěže nesoucí jméno architekta Karla Hubáčka. Kdo si odnesl ceny, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Před čtyřmi dny 02:30

Sovy mezi paneláky. V České Lípě si největší sídliště vybral k hnízdění pár kalousů ušatých

Na českolipském sídlišti Špičák se v noci ozývá podivné pískání. Na jednom ze stromů se usídlil soví pár a úspěšně tam vyvedl mláďata.

Před pěti dny 02:05

Liberecká nábytková banka pomáhá lidem léčícím se ze závislostí získat zpět pracovní návyky

Nábytková banka Libereckého kraje nepomáhá lidem v nouzi jen s vybavením domácností, v roce 2023 vytvořila i několik specializovaných pracovních míst, aby těm, kteří se léčí ze závislosti, pomohla vrátit se na pracovní trh.

Před pěti dny 02:55

V brusičské dílně u Ševčíků: Ten úhel to sklo rozzáří a rozsvítí, popisuje sklář světový unikát

Křišťálové údolí není jen nové označení Libereckého kraje, ale hlavně desítky sklářských hutí a dílen. V jedné z nich, která se jako jediná na světě zabývá takzvaným hlubokým broušením, se byla podívat redaktorka Jana Švecová.

Před týdnem 02:30

Vlci v Krkonoších. Nejde, aby stáda chránil jen někdo, to bude pro vlky „krmítko“, myslí si farmář

Mezi další hory, které se opět stávají domovem vlka, patří Krkonoše. To přináší radosti i starosti. Vlk do přírody patří, tvrdí její ochránci, farmářům však přináší obavy, aby si vlk k nim nezvykl chodit jako do ledničky.

Před týdnem 02:09

Hudební odpoledne v Jablonci nad Nisou. ZUŠ OPEN: Klavír pod širým nebem

V České republice odstartovala několikatýdenní akce ZUŠ OPEN. Letos se představí přes 400 Základních uměleckých škol. Jednou z prvních akcí v Libereckém kraji byl Klavír pod širým nebem v Jablonci nad Nisou.

Před týdnem 02:05

Stoupající náklady zdraží i vstupné na některá koupaliště v Libereckém kraji

Kvůli inflaci a vysokým nákladům na energie zdražují provozovatelé některých koupališť celodenní vstupné. Kolik kde lidé v roce 2023 za koupání zaplatí, zjišťovala redaktorka Johana Tománková.