Zprávy pro Liberecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V Liberci připravují expozici k 90. výročí lanovky na Ještěd. K vidění budou i dvě původní kabiny

Liberecké Severočeské muzeum koupilo od Českých drah kabinu lanovky na Ještěd. Její provoz ukončila v říjnu 2021 tragická nehoda. Nyní tento exponát a další artefakty zapůjčily dlouhodobě nedalekému Technickému muzeu, protože pro tak velké exponáty nemají místo.

02:04

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 00:49

Na nové zázemí autobusového nádraží v Liberci přispěje městu Liberecký kraj

Liberecký kraj zaplatí městu Liberec 7 milionů korun za úpravu zázemí na autobusovém nádraží. Nyní slouží jako provizorní odjezdová hala stavební buňky. Nově budou moct cestující i řidiči meziměstských autobusů využívat přízemí budovy Uran, kterou město rekonstruuje.

Dnes 02:07

Soutěž liberecké iQLANDIE může dětem pomoct při přijímacích zkouškách na střední školu

Na 200 osmáků a deváťáků se do konce listopadu utká v soutěži Busines Talent libereckého science centra iQLANDIA. Třetí ročník polytechnické soutěže je zaměřený na takzvanou cirkulární ekonomiku.

Dnes 00:40

Na Českolipsku skončí zákaz odběru povrchových vod, na Novoborsku bude platit dál

Lidé na většině Českolipska budou moct od neděle 1. října znovu čerpat vodu z řek a potoků. V sobotu 30. září totiž skončí platnost zákazu odběru povrchových vod ze všech vodních toků a jejich přítoků na území ORP Česká Lípa, vydaného ve druhé polovině července. Omezení ale nadále dál platí v osmnácti obcích správně spadajících pod Nový Bor.

Včera 01:18

Senát rozdal Stříbrné medaile za pomoc ostatním. Ocenil i spoluzakladatele Jablotronu Dalibora Dědka

Ocenění se při příležitosti svatováclavského svátku předává od roku 2012. Celkem 13 ocenění pro 17 osobností na ceremoniálu, který se konal podvanácté, předal předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS.

Před třemi dny 02:42

Silničáři dokončují výstavbu dvou nových mostů na průtahu Libercem, provoz se tam vrátí v říjnu

Ředitelství silnic a dálnic po roce a půl oprav 23. října 2023 částečně otevře mosty na průtahu Libercem. Průjezdné budou oba, jak na příjezdu od Prahy, tak od Děčína, na každém z nich zatím jeden jízdní pruh.

Před čtyřmi dny 05:03

OBRAZEM: Linie! Liberecká galerie vystavuje Čapka, Švabinského i Boudníka

Přes 70 děl především českých výtvarníků 20. století tvoří základ nové výstavy Oblastní galerie Liberec. Spojujícím prvkem obrazů, kreseb, grafik a také trojrozměrných objektů je linie, jeden ze základních prvků výtvarného jazyka.

Před čtyřmi dny 02:58

Až čtvrtina mléka z Libereckého kraje putuje do zahraničí, tvrdí agrární komora

Podíl českého mléka, které se vyváží za hranice, stoupá. Podle odhadů Agrární komory je to už asi 23 % z celkové výroby, tedy necelá čtvrtina. Může za to například kolísající výkupní cena mléka na českém trhu, chybí i zpracovatelé.

Před pěti dny 02:32

Do Jablonce nad Nisou se vrací participativní rozpočet. Radnice peníze rozdělí do městských čtvrtí

Opravená hřiště, hezčí parky, nové sochy, vylepšená zákoutí. To jsou nejčastější náměty lidí do participativních rozpočtů měst. K zapojení veřejnosti do dění ve městě se po letech vrací i Jablonec nad Nisou.

Před pěti dny 03:38

Rok po volbách: Co okresní města v Libereckém kraji uskutečnila ze svých plánů

Na podzim 2022 volili lidé v celém Česku nové vedení obcí. Jak vedení radnic po dvanácti měsících pokročilo v plnění svých slibů?

Před pěti dny 02:30

Marmeládová královna, obec Kunratice, pořádá další ročník Jamparády

Uzávěrka největší soutěže ve vaření marmelád nejen u nás, 11. ročníku Kunratické Jamparády, je 15. října 2023. Nejvyšší čas odeslat vzorky letního snažení, možná i ještě ovocnou dobrotu uvařit.