• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: V Janských Lázních připravují novou cestu ke Stezce korunami stromů. Bude doplněna úkoly a kvízy

Provozovatel Stezky korunami stromů v Janských Lázních upravuje jednu z přístupových cest. Tu doplní úkoly a kvízy zaměřenými na krkonošská lesní zvířata. Hotová bude do konce května.

00:10

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Před třemi dny 02:29

Výlov Stříbrného rybníka u Hradce Králové nebude snadný úkol

Město Hradec Králové chce společně s Městskými lesy zlepšit čistotu vody ve Stříbrném rybníku. K tomu z něho potřebuje vylovit všechny ryby, což ale nebude tak snadný úkol. Rybník totiž nemá odtok a proto se nedá klasicky vypustit.

Před čtyřmi dny 02:00

V Náchodě pokračuje celostátní festival studentské umělecké tvořivosti

Studentský festival Náchodská Prima sezóna je ve své polovině. Kromě několika koncertů, klauniády a divadelního představení nabízí také workshopy. Na jednom takovém v tanečním sálu Základní umělecké školy v Náchodě jsme byli i my.

Před čtyřmi dny 02:24

Nová tradice? Ve Dvoře Králové nad Labem se konal historicky první městský Ples seniorů

Na historicky první Ples seniorů ve Dvoře Králové nad Labem přišly stovky lidí. Součástí byla také módní přehlídka, při které šaty předváděly klientky domu s pečovatelskou službou, nejstarší je 93 let.

Před čtyřmi dny 02:44

Cestování časem a pohled do minulosti. Dvě výročí a tři výstavy k historii Kopidlna a střední školy

„Kopidlno: cestování časem“, „Naše škola“ a „Pohled do minulosti“. Tři výstavy, které připomínají 500 let od vydání erbovní listiny Kopidlnu a 75 let od založení kopidlenské zahradnické školy, můžete od dnešního dne vidět v Centru kultury a vzdělávání v Kopidlně. Připravili je budoucí zahradníci ve spolupráci s městem a s lomnickým muzeem.

Před šesti dny 00:24

Výprava Expedice Monoxylon 4 popluje po Egejském moři na jednom člunu. Vyrazí v půlce června

Skupina experimentálních archeologů a dobrovolníků z Hradce Králové se v červnu vydá na výpravu po Egejském moři v jediné lodi. Ta je vydlabaná z kmene dubu, podobná plavidlům, které mořeplavci používali před osmi tisíci lety. Po nedávných testech na přehradní nádrži Rozkoš přitom nadšenci uvažovali o tom, že na v pořadí čtvrtou expedici Monoxylon vyrazí na katamaránu.

Před týdnem 02:18

Skvělá rodinná atmosféra panovala při Dni otevřených dveří Českého rozhlasu Hradec Králové

Den plný úsměvů, zvídavých dotazů, rozzářených očí. Plný vděčnosti, pokory a společných dojmů. To byl Den otevřených dveří Českého rozhlasu v Hradci Králové.

Před týdnem 00:18

Celý návštěvnický šestikilometrový okruh v Teplických skalách je pro turisty opět kompletně otevřený

Návštěvnický okruh v Teplických skalách na Náchodsku je po dvou měsících opět kompletně otevřený. Dočasné omezení průchodu kolem Chrámových stěn skončilo po úhynu sokolů i jejich mláďat. Turisté tak znovu mohou využívat celý šestikilometrový okruh.

Před týdnem 00:22

Letos se Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci zúčastní 13 souborů z 9 zemí

Organizátoři Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci na Náchodsku vybrali účastníky letošního ročníku. Divákům zatančí 13 souborů z 9 zemí světa, například z Kolumbie, Kostariky nebo Indonésie. Festival se bude konat tradičně v polovině srpna, zahájí ho koncert Janka Ledeckého s Ivanem Hlasem a hradeckou filharmonií.

Před týdnem 00:21

Ptačí chřipka zabila na Náchodsku hnízdící pár sokolů stěhovavých. Uhynula i tři jejich mláďata

V Teplických skalách na Náchodsku uhynul hnízdící pár sokolů stěhovavých. Důvodem je nákaza ptačí chřipkou, prokázala to pitva ve Státním veterinárním ústavu. Mrtvá jsou i tři mláďata vzácných dravců.