Zprávy ČRo Olomouc
Před týdnem

Poslechněte si podcast: V Hranicích podporují elektromobilitu. Na všech linkách MHD jezdí elektrobusy, jízdné je zdarma

Vedení Hranic podporuje elektromobilitu. Benzínové a naftové vozy za ekologické mění nejen radnice, ale postupně je nakupuje i většina příspěvkových organizací města. Osvědčily se i elektrobusy, které jezdí na všech linkách městské hromadné dopravy. Lidé v nich navíc díky podpoře radnice cestují zadarmo.

02:27

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 01:55

V Tovačově odhalili zrestaurovaný pomník své slavné rodačce Františce Xaveře Běhálkové

Na městském hřbitově v Tovačově na Přerovsku v sobotu slavnostně odhalili zrestaurovaný pomník své slavné rodačce Františce Xaveře Běhálkové, učitelce a sběratelce hanáckého umění. A to při příležitosti 170 let od jejího narození. Navázat na její práci a udržet lidovou tradici se v Tovačově snaží dodnes.

Dnes 01:21

Kohouti ztratili ve Vítkovicích vyhraný zápas. Nepochopitelná nedisciplinovanost, štvalo Tomajka

Celkem 35 trestných minut padlo v utkání hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Olomoucí. Jenže zatímco Ostravané nebyli vyloučení ani jednou, hosté strávili na trestné lavici podstatnou část zápasu. I díky tomu Vítkovice vyhrály nad Olomoucí 4:3 v prodloužení.

Včera 02:57

Sigma hrála proti Baníku většinu zápasu o deseti. Na ostravský celek nestačila v poměru 0:3

Fotbalisté olomoucké Sigmy utrpěli první porážku v sezóně na domácím hřišti. V 10. kole Fortuna ligy hostili na Andrově stadionu Baník Ostrava, kterému podlehli 0:3.

Před dvěma dny 01:45

Třetí prohra za sebou, tentokrát dokonce bez vstřeleného gólu. Mora nestačila na Spartu

Sparta – Olomouc 4:0. To je jasný výsledek včerejšího zápasu 6. kola hokejové extraligy. Za bezbrankového stavu přitom Hanáci dvakrát trefili tyč a pak nevyužili slibný protiútok ve dvou proti jednomu.

Před třemi dny 00:14

Vedení Mořic na Prostějovsku přesune průmyslovou zónu, vzniknou tím pozemky pro bydlení

Vedení Mořic na Prostějovsku přesune průmyslovou zónu za dálnici D1. Změnu územního plánu schválili zastupitelé obce na svém zářijovém zasedání.

Před třemi dny 01:48

Provozovatelé lyžařských areálů v Jeseníkách se už chystají na zimní sezonu. Chválí si počasí

Lyžařské areály v Jeseníkách se začínají chystat na zimní sezonu. Provozovatelé a zaměstnanci středisek dokončují všechny rozběhnuté investice a připravují důkladnou kontrolou lanovek, vleků a systémů technického zasněžování.

Před čtyřmi dny 01:43

Olomoučtí hokejisté mohutně dotahovali, Motákův Třinec si ale náskok sebrat nenechal

Hokejisté Olomouce sehráli s českým mistrem Třincem dramatický souboj s vydařeným závěrem. Přesto nakonec Hanáci v pátém extraligovém kole podlehli soupeři 3:4.

Před pěti dny 02:05

Vládnoucí koalice často nedávají v radničních zpravodajích dostatek prostoru opozici. Co Olomouc?

Vyvážené a objektivní, takové mají být ze zákona zprávy publikované v radničních periodicích. Vládnoucí koalice ale napříč městy v Česku mají často problém tyto zásady dodržet. Tvrdí to právníci spolku Oživení, kteří vypracovali analýzu Transparentní Česko. V té se zaměřili také na přehlednost a úplnost webových stránek měst, zadávání veřejných zakázek nebo ochranu oznamovatelů. Poprvé o ní mluvili na veřejné debatě v Olomouci.

Před pěti dny 01:31

Vozidla za pár tisíc. V Prostějově dražili autovraky odtažené z ulic. Byl o ně zájem?

V Prostějově se konala v úterý první dražba autovraků, které byly dlouhodobě odstavené v ulicích města. Vozidla s propadlou technickou kontrolou úředníci magistrátu nechali v uplynulých měsících odtáhnout.

Před pěti dny 02:08

V Prostějově stále nezačaly opravy Kulturního a společenského centra, ani stavba nového bazénu

Obyvatelé Prostějova dál čekají na opravu Kulturního a společenského centra a stavbu nového bazénu. V komunálních volbách před rokem přitom politici slibovali, že obě investice považují za svou prioritu. Objevily se i v programovém prohlášení vládnoucí koalice hnutí ANO, ODS a Pévéčka.