Zprávy ČRo Olomouc
Před týdnem

Poslechněte si podcast: V Dřevohosticích se opět mohou těšit na figurální betlém. Nejdřív musí projít částečnou renovací

Centrum Dřevohostic na Přerovsku oživí i letos velký figurální betlém. Před více než 20 lety ho vytvořil tamní umělec Alexandr Forýtek.

00:55

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 01:52

Krytý bazén v Přerově má poškozenou izolaci a nevyhne se rekonstrukci. Kdy opravy začnou?

V havarijním stavu je 50timetrový bazén krytého plaveckého areálu v Přerově. Na několika místech jeho vany praskla izolace a vytéká z něj voda. Vedení přerovské radnice plánuje opravy, ty ale budou finančně náročné. Rekonstrukce by mohla začít v polovině příštího roku.

Včera 01:48

Spousta bitek, pět gólů a skvělý gólman Lukáš. Mora doma vysoko porazila Hradec Králové

Hokejisté Olomouce si připsali nejvyšší vítězství v sezóně. Hradec Králové porazili 5:0. Ve vyrovnaném souboji soupeř nevyužil řadu šancí a prohrál potřetí za sebou. V závěrečné třetině pak hru narušila řada bitek hráčů obou týmů.

Včera 01:58

Trasy pro běžkaře budou v Jeseníkách upravovat dvě nové čtyřkolky

Běžecké trati na moravskoslezské straně Jeseníků budou letos kvalitnější. Moravskoslezský kraj koupil dvě nové čtyřkolky, které pomůžou s jejich úpravou.

Před třemi dny 02:14

Centrum Lipníku nově zdobí kovová plastika. Je poctou dlouholeté kastelánce hradu Helfštýn

Pocta Marcele Kleckerové – narozené ve znamení býka. To je název plastiky, která nově zdobí historické centrum Lipníka nad Bečvou na Přerovsku.

Před čtyřmi dny 03:32

Festival loutek, zabijačkové hody nebo adventní tvoření. V našem kraji se o víkendu nudit nebudete

Už víte jak strávíte nadcházející víkend? Možná vás zaujmou naše tipy na několik zajímavých akcí v Olomouckém kraji.

Před pěti dny 01:45

Vánoční svátky a Silvestr v Jeseníkách? Tamní provozovatelé horských hotelů povětšinou hlásí plno

Pokud přemýšlíte, že vyrazíte na vánoční prázdniny na hory, ubytování už možná budete hledat obtížně. Třeba v Jeseníkách už mají někteří hoteliéři na poslední týden v roce rezervace plné. Kromě zájmu turistů si pochvalují i fakt, že je neomezují covidové restrikce.

Před pěti dny 02:16

Zámek v Plumlově se stal národní kulturní památkou. Měl by nyní dosáhnout na potřebné dotace

Zámek v Plumlově na Prostějovsku se stal národní kulturní památkou. Návrh resortu kultury ve středu projednala vláda. Vedení města o zařazení zámku na seznam požádalo před několika lety kvůli lepším vyhlídkám na financování oprav. Samospráva má za to, že když se zámek památkou stal, dosáhne na dotační programy.

Před šesti dny 01:59

Ze Šternberka za nákupy do Polska. Ušetříte tu i tisíce, hlásí jedna z českých zákaznic

Nízké ceny v Polsku lákají stále více českých zákazníků. Dokládá to třeba speciální skupina na sociální síti Facebook, která má už nyní přes 10 tisíc členů a prakticky denně tam někdo píše o praktické rady, protože míří do Polska poprvé.

Před šesti dny 01:49

Moták se těšil na bývalé svěřence, ti ho ale nepotěšili. Ocelářům Mora ukradla všechny body

Hokejisté Olomouce v úterní dohrávce 12. extraligového kola na začátku třetí třetiny prohrávali v Třinci 1:2, ale v posledních minutách skóre otočili dvěma trefami Jakub Navrátil. Ten vítězný na 3:2 dal 68 sekund před koncem.

Před týdnem 01:58

Zdražení o skoro dvě stovky. Vedení Prostějova plánuje po deseti letech navýšit poplatky za odpady

Zástupci Prostějova plánují po deseti letech navýšení poplatku za odpady. Podle návrhu radních by měl zdražit ze současných 600 korun o téměř dvě stovky. Důvodem jsou především rostoucí náklady na likvidaci odpadů.