Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 428Před týdnem

Poslechněte si podcast: V Číně padají hlavy. Si dokončuje čistky před velkým dnem

Článek Daniely Kučerové. Jen za poslední týden si trest smrti či doživotí v Číně vyslechl bývalý ministr i policejní šéfové. Si Ťin-pching na jednu stranu bojuje s korupcí, zároveň se ale šikovně zbavuje neloajálních kumpánů před stranickým sjezdem.

06:47

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 468Dnes 05:26

Komentář: Kvůli politikům jsme zdětinštěli. Nárok na blahobyt neexistuje

Komentář Martina Lobotky. Svět ve vnímání mnoha voličů není tím, čím vždy byl, ale pravým opakem: předvídatelným, bezpečným a pohodlným místem, v němž je vše nárokové a snadno dostupné.

Epizoda 469Dnes 04:18

Obce, kraje a školy se snaží získat vliv na dění v padlé Sberbank

Článek Daniela Nováka. Těsně před schůzi věřitelů padlé banky Sberbank CZ kulminuje snaha věřitelských skupin v čele s radnicemi a kraji o získání vlivu na dění v historicky největším tuzemském bankrotu. V něm se hraje o desítky miliard korun.

Epizoda 467Dnes 06:30

Film Blondýnka ukazuje Marilyn Monroe jako trpící bytost, dál bohužel nejde

Recenze Kláry Vlasákové. Život Marilyn Monroe jako série ponížení, násilí a stále se zvětšujícího odcizení od hereččina „pravého“ já. Film připomíná dlouhou horečnatou noční můru, samotná Marilyn je v něm však definována jen vztahy k mužům.

Epizoda 466Dnes 06:28

Facebook stárne. Mladí v Česku se chytli do nečekané sítě

Analýza Petra Juny. Facebook zůstává nejen v České republice nejrozšířenější sociální sítí, mladí Češi však tráví čas hlavně na jiných platformách. Podle expertů ale navzdory zdání Facebook zdaleka nekončí.

Epizoda 465Včera 06:18

Komentář: Koalice Spolu si uřízla pragmatickou ostudu

Komentář Martina Čabana. Trojice vládních stran nedokázala najít včas rozumného kandidáta, tak zvolila v danou chvíli jediné rozumné řešení.

Epizoda 464Včera 05:59

EU opět mluví s Izraelem. Navzdory zabití novinářky a likvidaci neziskovek

Článek Milana Rokose. Izrael mluví o napravení historické chyby, Palestinci o legitimizaci apartheidu. Na tom, že Evropská unie po deseti letech obnovila pravidelná jednání s Izraelem, mají svůj podíl i Češi.

Epizoda 463Včera 09:27

Měl ji znásilnit, teď je za hrdinu. MeToo s „čínským Bezosem“ je u konce

Článek Daniely Kučerové. On byl slavný „čínský Jeff Bezos“, ona byla vysokoškolskou studentkou. Znásilnit ji měl před čtyřmi lety u ní doma v USA. Jedna z nejsledovanějších čínských kauz #MeToo o víkendu definitivně a nečekaně utichla.

Epizoda 462Včera 08:59

Komentář: Ukrajina za bodem bez návratu a co z toho plyne pro nás

Komentář Ivana Gabala. „Válka je i výzvou, zda si dokážeme uvědomit, co musíme změnit, abychom obstáli a posunuli se k bezpečnosti i vlastními silami a modernizací. A nejen přežíváním, spoléháním na odvahu Ukrajinců nebo naříkáním nad poměry.“

Epizoda 461Včera 23:15

Vyčistit dopravní podnik, stavět byty, zajistit teplo. Výzvy pro „novou Prahu“

Analýza Vojtěcha Gavriněva a Lucie Stuchlíkové. Už teď je jisté, že příštího pražského primátora a jeho radní čeká několik aktuálních těžkých úkolů. Vyčistit od korupce dlouhodobě problémový dopravní podnik, ale třeba i začít stavět tisíce bytů.

Epizoda 461Včera 06:53

Hledá se viník plynové sabotáže. Rusko pro svou verzi našlo oporu v Číně

Článek Daniely Kučerové. Odpovědi k příčinám poškození plynovodů Nord Stream nemáme a to je ideální živná půda pro nejrůznější internetové spekulace. Nejčastější se týkají viníka. Obvinění, že za explozemi stojí USA, už nepřichází jen z Ruska.