• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: V chovu firmy Perena v Dobřenicích na Hradecku je ptačí chřipka, utraceno bude 23 000 kachen

Třetí ohnisko ptačí chřipky v Královéhradeckém kraji, které se objevilo v chovu kachen v Dobřenicích na Královéhradecku, přidělalo starosti i jednomu ze dvou největších producentů vajec v kraji - drůbežárně v Kosičkách. Ta leží v desetikilometrovém pásmu dozoru, které vyhlásili veterináři. Podle ředitele Jana Pozdílka je teď i drůbežárna pod dohledem veterinářů.

00:19

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 00:20

Hradecká galerie moderního umění představí tvorbu Jana Šafránka a Michaely Vélové Maupicové

Nová výstava v Galerii moderního umění v Hradci Králové představí průřez tvorbou královéhradeckého rodáka a signatáře Charty 77 Jana Šafránka. Vernisáž je připravena na čtvrteční podvečer. Obrazy Jana Šafránka, který stojí zcela mimo akademickou uměleckou obec, jsou zastoupeny ve sbírkách významných veřejných institucí u nás i v zahraničí.

Dnes 02:37

Jedete lyžovat nebo naopak z hor? Před jízdou musíte auto očistit od sněhu, jinak riskujete pokutu

Trutnovští policisté kontrolují řidiče na horských silnicích. Některé jsou pod sněhem, jiné pod ledem. Ve vyšších polohách napadl nový sníh a stále ho přibývá. Řidiči musí mít svá auta očištěna od sněhu. Jak tuto povinnost dodržují a odhalili policisté už nějaké hříšníky? To zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Dnes 02:33

Nebezpečná a nesmyslná internetová výzva „blackout challenge“ se objevuje už i na našich školách

Už i na školách v Královéhradeckém kraji se objevuje takzvaná blackout challenge. Výzva spočívá v tom, že se spolužáci škrtí až do okamžiku, kdy škrcený upadne do bezvědomí. Poměrně čerstvou zkušenost s tím mají i na základní škole v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku.

Včera 02:54

Školáci dostávají vysvědčení za první pololetí školního roku. Prvňáčci vůbec poprvé v životě

Žáci a studenti základních a středních škol v celém Česku dnes dostanou pololetní vysvědčení. Pro prvňáčky je to vůbec poprvé v životě. A právě za nimi a také za naším reportérem Jakubem Vikem teď míříme živě do Základní školy Gočárova v Hradci Králové.

Včera 02:28

Chátrající pevnosti Josefov se snad začíná blýskat na lepší časy. Na nutné opravy potřebuje miliardy

Pevnost v Josefově u Jaroměře na Náchodsku by se v nejbližších letech mohla dočkat výrazných státních injekcí. Na opravy, které odhaduje město Jaroměř na čtyři a půl miliardy korun, tamní radnice nemá peníze. Finance, které by pomohly historickou památku zachránit, přitom slibovalo už několik předchozích ministrů.

Včera 02:37

Silničáři mají mimořádně napilno, podle předpovědi meteorologů má totiž hodně sněžit a foukat

Četné sněhové přeháňky, ale i intenzivní sněžení předpovídali meteorologové přinejmenším na část tohoto týdne. Předpověď v pondělí vyšla, na některých místech Královéhradeckého kraje nasněžilo i 15 centimetrů sněhu. Sněžit mělo i v noci. Jak si s tím poradili silničáři v kraji, to zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Včera 02:50

V Broumovských stěnách končí letecká přeprava kůrovcového dřeva. Práce v tyto dny komplikuje počasí

V Broumovských stěnách na Náchodsku v úterý 31. ledna skončí zákaz vstupu. Uzavřena byla asi čtvrtina přírodní rezervace, vrtulník totiž z těžko přístupných lokalit přepravoval kůrovcem napadené dřevo. V pondělí 30. ledna měl létat naposledy, aktuální situaci sleduje reportér Václav Plecháček.

Před dvěma dny 02:10

Školy v okolí sociálně vyloučených lokalit řeší „skryté záškoláctví“, častou absenci některých žáků

Česká školní inspekce dlouhodobě eviduje případy tzv. „skrytého záškoláctví". Jde o rodiči omluvené absence, které se ale u některých žáků velmi často opakují. Za pololetí tak mají některé děti i stovky omluvených hodin. Nejvíc případů se objevuje ve školách v okolí sociálně vyloučených lokalit.

Před dvěma dny 01:54

Zatímco se většina památek uložila k zimnímu spánku, na zámku Humprecht v Českém ráji je živo

Rozsáhlá oprava zámku Humprecht v Českém ráji za téměř 50 milionů pokračuje i v zimě a to hlavně uvnitř památky. Dělníci dokončili práce na věži a pokračují v přízemí a v prvním patře. Čeká je ještě úprava omítek a podlah. Pracovníci zámku chtějí začátkem jara stěhovat předměty zpět.

Před dvěma dny 00:22

Hradec Králové rozdá obyvatelům speciální nádoby na takzvaný gastroodpad, tedy odpad z kuchyní

V úterý 31. ledna si mohou obyvatelé Hradce Králové poprvé zdarma vyzvednout speciální nádobu na takzvaný gastroodpad, a to od půl třetí do půl páté odpoledne nedaleko zastávky Hvězda ve Třebši. Královéhradecký magistrát tak chce podpořit další formou třídění odpadu z kuchyní. Zatím město pořídilo zhruba 3300 nádob za čtvrt milionu korun.