Zprávy ze Severu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V Chomutově rezignoval jeden z náměstků primátora – kvůli obvinění z trestného činu

Chomutov má nově jen jednoho náměstka. Druhý náměstek primátora, David Dinda z hnutí Nový Sever rezignoval 20. listopadu na konci jednání zastupitelstva. Důvodem bylo jeho obvinění ze spáchání trestného činu. Dopustit se ho měl podle policie před sedmi lety.

01:52

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Dnes 02:01

Diecézní charita v Litoměřicích má nové Intergrační a komunitní centrum pro uprchlíky z Ukrajiny

V Litoměřicích můžou váleční uprchlíci z Ukrajiny nově využít služby Integračního a komunitního centra Svit. Pracovníci centra se zaměří na poradenství, psychosociální podporu, tlumočení i volnočasové aktivity pro děti uprchlíků.

Dnes 02:10

Devět projektů z Ústeckého kraje se představuje na aktuální putovní výstavě Má vlast cestami proměn

Každoroční putovní výstava spolku Cestami proměn představuje proměny různých staveb v průběhu času. Fotografie s příběhy ukazují stav před opravou a po ní. Z letošní téměř stovky přihlášených proměn je devět z Ústeckého kraje.

Dnes 01:41

Mikuláš, čert a andělé nadělovali dětem v úterý v Mostě ve speciální tramvaji

Téměř dvě stovky dětí z Mostu dostaly 5. prosince nadílku od Mikuláše, čerta a andělů ve speciální tramvaji. Mikulášskou tramvaj připravilo město společně s dopravním podnikem a mosteckým Střediskem volného času.

Včera 01:58

Mezi Mostem a Litvínovem začala jezdit tradiční Mikulášská tramvaj

Mezi Mostem a Litvínovem jezdí 5. prosince speciální Mikulášské tramvaje. Mezi cestujícími chodí známá trojice – Mikuláš, anděl a čert, kteří po cestě nadělují dětem dobroty a drobné dárky.

Včera 01:51

Lidé bez domova mohou v mrazivých nocích využít kromě nocleháren i krizové židle

Současné mrazivé noci mohou lidé bez domova přečkat v noclehárnách nebo na krizových židlích. Na Teplicku je pět lůžek v azylovém domě v Duchcově a v Teplicích na dvou místech zhruba 20 krizových židlí. Ty jsou k dispozici od 4. prosince.

Včera 01:59

V Česku je nedostatek parkovacích míst pro nákladní auta. ŘSD proto plánuje budování nových

Příští rok vzniknou podél českých dálnic dvě nová parkoviště pro kamiony. Na jejich přípravě pracuje Ředitelství silnic a dálnic, které plánuje navíc čtyři stávající odpočívky rozšířit. V dalších letech by mohla parkoviště pro nákladní auta vzniknout například v blízkosti Pražského okruhu nebo na severu Čech.

Včera 02:51

Mostem a Litvínovem pojede 5. prosince Mikulášská tramvaj

Děti v Mostě a Litvínově se 5. prosince budou moct projet Mikulášskou tramvají. Speciální linku přichystal Dopravní podnik Mostu a Litvínova spolu s mosteckým střediskem volného času. Vstupenkou do tramvaje byl obrázek s mikulášským motivem nebo vánoční ozdoba.

Před dvěma dny 01:39

Betlém v centru Mostu skrývá utajovaný vzkaz. Lidé ho mohli spatřit jen díky náhodě

Betlém je jeden z hlavních symbolů Vánoc. Jeho poselstvím je připomenout si narození Ježíše Krista. V Mostě v centru města ale mají velký vyřezávaný betlém, ve kterém andělé hlásají, že Most je městem revolučních tradic.

Před dvěma dny 02:27

Silničáři chtějí do konce roku otevřít další úsek dálnice D7 v Ústeckém kraji

Silničáři u Chlumčan na Lounsku dokončují stavbu dalšího úseku dálnice D7. Součástí bude i 175 metrů dlouhý most. Jeho stabilitu v těchto dnech prověřují zatěžovací zkouškou.

Před třemi dny 01:54

Přes 800 otužilců se ponořilo do ledové vody v jezeře Barbora. Vytvořili tak nový český rekord

Vzduch tři stupně pod nulou, voda čtyři nad nulou, všude kolem bílo a do toho i sněžení. Tak to vypadalo na pláži jezera Barbora na Teplicku, když se do vody ponořilo na rovných 826 otužilců.