Zprávy pro Liberecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: V České Lípě chtějí stavět pobočky řetězce rychlého občerstvení. Některým lidem se to nelíbí

V roce 2024 má začít výstavba restaurace jednoho z nadnárodních řetězců rychlého občerstvení v České Lípě ve Cvikovské ulici. Jde ovšem o lokalitu v těsné blízkosti bytových domů. Část obyvatel proto stavbu odmítá.

02:12

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 02:07

Adventní Grabštejn. Hraběnka podávala cukroví a nadívanou vydru

Jak vypadala příprava na vánoční svátky na šlechtickém sídle Clam-Gallasů, přibližují o tomto víkendu na státním hradu Grabštejn na Liberecku. Návštěvníci nahlédnou i do míst, kam se běžně nedostanou.

Včera 02:12

Betlémová všehochuť je k vidění v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí

„Půjdem spolu do Betléma“. Tak se jmenuje výstava v Krkonošském muzeu Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí v historickém domě č. p. 222 na náměstí Míru.

Před třemi dny 01:52

Rozšíření nočních spojů i zdvojené linky. Novinky s prosincovou změnou jízdních řádů

V celém Česku začnou v neděli 10. prosince 2023 platit upravené jízdní řády. V Libereckém kraji se dotknou vlakových i autobusových spojů.

Před třemi dny 02:33

Kvůli možným sesuvům půdy v okolí dolu Turów dostanou vybrané domy na českém území speciální čidla

Pokles hladiny spodní vody, zvýšená prašnost a hlučnost. To jsou nejznámější negativní vlivy těžby v polském dole Turów na sousední české území. Těžba hnědého uhlí ale může narušit i okolní terén.

Před čtyřmi dny 01:04

Město Liberec přijímá připomínky ke studii rozvoje Papírového náměstí do 3. ledna 2024

Připomínky ke studii územního rozvoje lokality může podávat veřejnost nebo majitelé nemovitostí na Papírovém náměstí.

Před pěti dny 04:56

Veterináři v kraji zaznamenali zatím 56 divokých prasat nakažených africkým morem

První případ nákazy zachytili veterináři 1. prosince 2022 u Jindřichovic pod Smrkem ve Frýdlantském výběžku, zatím poslední u zvířete uloveného 7. listopadu 2023 v katastru Frýdlantu.

Před pěti dny 02:10

Novorenesanční obřadní síň frýdlantské radnice rozzáří obnovená historická výmalba

Jednou z dominant Frýdlantu je novorenesanční radnice z roku 1896 postavená podle projektu vídeňského architekta Franze Neumanna, který navrhl i radnici v Liberci. Nepřekvapí proto, že obě budovy mají podobnou výmalbu. Nástěnné malby v obřadní síni ve Frýdlantu už ale byly v havarijním stavu.

Před šesti dny 01:57

Policisté v Jablonci nad Nisou mají dva nové drony, pomůžou například v pátrání po pohřešovaných

Drony mohou policisté využívat také pro sledování dopravy, nebo potyčky při sportovních zápasech. Jeden z nich má i termokameru. Koupila je jablonecká radnice.

Před týdnem 03:07

Je to jak z pohádky, pochvalují si běžkaři sněhové podmínky v Jizerských horách

Mnohem dřív než jindy začala sezona zimních sportů. Jsou na to ideální podmínky - sněhu je dost po celém Česku. Od začátku víkendu proto do hor vyráží davy lidí. A to jak na první otevřené sjezdovky, tak na běžkařské trasy. V Jizerských horách natáčel náš reportér.

Před týdnem 02:06

Liberecká zoo chová už 17 druhů exotických žab. Nově i modrou variantu pralesničky batikové

Liberecká zoo má v expozici tropů další žabí přírůstek. Tentokrát nejde o nový druh, ale o další barevnou formu pralesničky batikové. Tyto žáby se v přírodě pyšní velkou škálou barev, které se liší podle místa jejich výskytu.