Zprávy pro Liberecký kraj
1. září 2022

Poslechněte si podcast: Uzavírka železničního přejezdu v liberecké Švermově ulici rozdělí trasu autobusové linky číslo 16

Liberecká autobusová linka číslo 16 bude od pondělí 5. do pátku 9. září 2022 jezdit jinudy. Kvůli uzavírce u kovošrotu ve Švermově ulici ji dopravní podnik rozdělí na dvě části.

01:10

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:35

V České Lípě se hnutí ANO dohodlo na koalici s uskupením Živá Lípa

ANO ve volbách získalo v České Lípě těsnou nadpoloviční většinu třinácti mandátů a Koalice Živá Lípa, zastřešená hnutím Starostové pro Liberecký kraj, skončila druhá se ziskem šesti křesel. Na radnici spolu obě strany vládly i v uplynulých čtyřech letech.

Dnes 03:09

Kromě křižovatky na Sofii rekonstruují v Liberci i tramvajovou trať od Viaduktu směrem na Ještěd

V Liberci začaly 3. října 2022 souběžně dvě rekonstrukce v okolí Františkova a Hanychova. Jedna se týká modernizace křižovatky ulic Švermova, Jungmannova a Žitavská. Druhá tramvajové trati ve směru na Ještěd.

Dnes 00:52

Harrachovská sklárna ukončí na dva měsíce výrobu, dočasně propustí většinu zaměstnanců

Sklárna Novosad zastaví provoz kvůli vysokým cenám energií. Výrobu by chtěla sklárna opět obnovit v lednu 2023, na kdy má dojednané výhodnější ceny.

Včera 03:48

V Libereckém kraji chybí lékaři a zdravotní sestry

Nemocnice i samosprávy v Libereckém kraji nadále řeší nedostatek zdravotníků. Zatímco v nemocnicích chybí zejména kvalifikované sestry, v menších obcích a městech scházejí lékaři.

Včera 02:28

Rekonstrukce frekventované křižovatky u libereckého viaduktu začala. Opravy jsou rozdělené do 5 etap

Řidiči musí od 3. října 2022 počítat s omezením v místě zvaném „na Sofii“. Začaly tam práce na přestavbě a rozšíření frekventované křižovatky ulic Švermova, Jungmannova a Žitavská. Silničáři ji budou rozšiřovat, aby byl provoz ve městě plynulejší.

Před čtyřmi dny 02:52

V České Lípě začaly opravy mostu na průtahu I/9

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v České Lípě opravu 800 metrů dlouhého mostu přes jižní část města. Stavební firma má za úkol obnovit dešťové svody a zároveň vybudovat dvě retenční nádrže na vodu s odlučovači ropných látek. Práce potrvají do jara roku 2023 a zatím je neprovázejí žádná významná dopravní omezení.

Před čtyřmi dny 02:34

Studenti si za ubytování na libereckých kolejích od podzimu připlatí, letos už potřetí

Kvůli rostoucím nákladům budou koleje Technické univerzity v Liberci v roce 2022 už potřetí zdražovat. Studenti přesto mají o ubytování zájem.

Před čtyřmi dny 03:31

V Liberci se vítězní Starostové dohodli na koalici s hnutím ANO

Ve čtvrtek 29. září večer, téměř týden po komunálních volbách, uzavřeli v Liberci dohodu o koaliční smlouvě vítězní Starostové pro Liberecký kraj společně s TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO 2011. Budou mít většinu 23 z 39 mandátů. Jednání ještě nejsou u konce.

Před pěti dny 02:58

Liberecký kraj přispěje 3 miliony do Fondu na ochranu vod v příhraničí. Obce mohou začít čerpat

Už v říjnu 2022 mohou začít obce a města v česko-polském příhraničí čerpat peníze z Fondu Turów. Na co peníze půjdou konkrétně, zjišťovala redaktorka Janou Švecovou.

Před týdnem 01:01

Státní zástupce zastavil stíhání zdravotníků z Frýdlantu kvůli otravě pacientů

Před čtyřmi lety dostalo devět operovaných pacientů ve frýdlantské nemocnici otravu krve. Policie původně případ odložila, liberečtí okresní žalobci ale v srpnu 2022 zdravotníky obvinili.