Dámská jízda
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Zkuste letos netradiční kraslice

Pokud jsou i pro vás velikonoční svátky časem, kdy zkoušíte nové věci, můžete se inspirovat tipy českobudějovické kreativní publicistky Moniky Brýdové. Představila je v Dámské jízdě a pustit se do nich můžete i vy.

32:47

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před čtyřmi dny 39:59

První byl Vyprošťovák, teď vydala Markéta Strnadová knihu Z lásky k pohybu

Rozdíl mezi masérem a terapeutem je naprosto zásadní. V Dámské jízdě si budeme s fyzioterapeutkou Markétou Strnadovou povídat nejen o jejím systému cviků pro bolavá záda s názvem Vyprošťovák, ale především o její instruktážní knize Z lásky k pohybu.

Před 2 týdny 34:20

Jediný český břichomluvec a jeho manželka strávili téměr dvacet let na zámořských lodích

Šárka Poláchová, manželka jediného českého břichomluvce Zdeňka, vypráví o téměř dvacetiletém životě na zámořských lodích i o tom, co manželé dělají v současné době. K tomu přidáme tipy pro jarní domácí úklid bez chemie od Moniky Kindlové, autorky knihy Naše domácí recepty a návody z kopečku. Dozvíte se víc i o metodě přerušovaného hladovění nebo podpoře činnosti ledvin. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 34:47

Než si pořídíte nový kousek do šatníku, položte si tři otázky, radí stylistka

Julia Silajdžić je personální stylistkou. Svým klientkám radí s oblékáním, třídí jim šatníky a pomáhá najít vlastní styl. Při prvním setkání nechá nanosit všechny věci do jedné místnosti, včetně bot, kabelek a doplňků. To umožní získat nadhled a zbavit se zbytečností.

22. únor 2023 34:20

Jihočeské pacientské sdružení Mia Rose pomáhá ženám s rakovinou prsu

O jihočeském pacientském sdružení Mia Rose, které pomáhá ženám s rakovinou prsu, v pořadu Dámská jízda mluví jeho šéfka Iva Klementová. Dále nabídneme recept na zapečený trhací chléb a tipy pro dobrou pohodu a zdraví. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

15. únor 2023 36:38

Monika Brýdová odletěla za teplem a vyzkoušela očistnou kúru na Srí Lance

Jeden ze svých snů si splnila českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. „Já jich mám mnoho, protože říkám, že člověk musí být vždycky připraven plnit si své sny a musí mít do zásoby. No, a tentokrát jsem si už od léta říkala, že bych se ráda v zimě podívala do tepla,“ prozrazuje.

8. únor 2023 33:10

Tipy na knihy o rodinných vztazích nebo hrách pro děti

Napadlo vás někdy půjčit si v knihovně příručku třeba o rodinných vztazích nebo tipech na oslavy a hry pro děti? I o nich bude mluvit českobudějovická knihovnice Václava Medalová Hůdová. Také se dozvíte se, jak si pořídit netradiční prstýnek nebo jak prospět svému tlustému střevu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

1. únor 2023 31:14

Tipy na zdravé snídaně a prospěšný pohyb, ale také zajímavá svatební místa

Nastartujte zdravý životní styl s výživovou poradkyní Jindrou Jeníkovou. V magazínu Dámská jízda vysvětlí, jak správně snídat a proč vyzkoušet nordic walking. K tomu nabídneme povídání se šéfem Jihočeské centrály cestovního ruchu Petrem Soukupem o zajímavých místech pro svatbu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

27. leden 2023 38:17

Cyklická žena Dana Sofie Šlancarová také propadla obytnému autu

S cyklickou ženou Danou Sofií Šlancarovou v seriálu Jedna z nás probereme nejen její tipy pro dobrou pohodu a zdraví, ale také zálibu v netradičním cestování. Zalistujeme rovněž knihou Terezy Bebarové a Josefa Maršálka Čas na pečení.

18. leden 2023 33:01

80 receptů a v žádném z nich není maso. Postní kuchařku sepsal šéfkuchař Pavel Drdel

Šéfkuchař strakonické restaurace Sůl a řepa Pavel Drdel napsal Postní kuchařku, která nabízí osmdesát receptů na bezmasá jídla. Víc o ní pověděl autorce pořadu Dámská jízda Mirce Nezvalové. Dále se dozvíte, co s naším tělem dělá desetiminutová chůze a přidáme vzpomínky na nejkrásnější zážitky uplynulého roku, vyprávět o nich bude i primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová, a tipy pro dobrou pohodu.