Kdo umí, ten umí
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Úterky a pátky jsem do školy nemohl, hrála se extraliga, vzpomíná Lukáš Radil

Hokejový útočník Lukáš Radil se po několika letech strávených v zahraniční vrátil zpět do české extraligy. Navíc do jediného klubu, za který kdy v nejvyšší domácí soutěži hrál, a to jsou Pardubice.

21:31

Kdo umí, ten umí

Vydává: Český rozhlas

Ne nadarmo se říká, že Češi mají zlaté české ručičky.

Web

Včera 28:44

Světlana z Pardubic zachraňuje životy na frontě, u Bachmutu to bylo nejhorší

Hranice překročila čtvrtý den po zahájení ruské invaze. Věděla, že Ukrajina bude vedle vojska potřebovat i zkušené zdravotníky, a tak opustila infekční oddělení Pardubické nemocnice a odjela na frontu. Tam dostala Světlana Spilka přezdívku Šamanka. Domů do Pardubic přijela na dovolenou po více než roce.

Před 3 týdny 24:46

Od mikrofonu odešla k exotickému ovoci. Bývalá moderátorka vypráví o lásce k Itálii

Blanka Malá je bývala moderátorka Českého rozhlasu. Před dvěma lety se rozhodla ukončit svou kariéru a odjela do Itálie. Nyní se věnuje pěstování exotického ovoce, cestování a psaní knihy.

27. duben 2023 27:01

Proud mu nafackoval snad tisíckrát. Přesto ho práce opraváře audiotechniky těší už 30 let

Petr Procházka je v Pardubicích vyhlášeným opravářem spotřební elektroniky, zvukových aparatur a audio zařízení. Hlavně mezi muzikanty se ujalo rčení: „Co neopraví Procházka, to vyhoď. Nikdo jiný si s tím neporadí.“

20. duben 2023 25:09

Hledání v sutinách je týmová práce, člověk musí psovi důvěřovat

David Hynek je člen Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, působí v Ústí nad Orlicí a jako psovod je také členem USAR týmu, který pomáhal naposledy po zemětřesení v Turecku. Své dva psy cvičí pro vyhledávání v sutinách v práci i ve svém volném čase.

13. duben 2023 24:30

Piano dokonale naladit nejde, je to živý nástroj, říká ladič Martin Kühr

Pod pojmem piano se skrývají dva nástroje – pianino, které stojí u zdi, a klavír neboli křídlo. Náplní práce Martina Kühra je jejich oprava a ladění. Původně přitom hrál na harmoniku. K pianům se dostal až na střední škole.

6. duben 2023 28:59

Divadlo patří k České Třebové neodmyslitelně, říká herec a režisér

Josef Jan Kopecký je původní profesí učitel. Od dob dospívání se ale věnuje amatérskému divadlu. Jako herec i režisér. Získal za něj řadu ocenění.

5. duben 2023 29:01

Golf už dávno není sportem jen pro bohaté

V Česku je kolem 120 golfových hřišť, zájemci tedy mají z čeho vybírat. A při nepříznivém počasí mohou využít golfový simulátor a zahrát si tak v online verzi na světových hřištích.

23. březen 2023 28:45

Farmář vybudoval soběstačnou biofarmu. Doporučuje česká plemena

Petr Herynek vede známou firmu v Proseči na Chrudimsku. Časem mu ale začala vadit jednostranná pracovní náplň manažera. Chyběl mu pohyb na čerstvém vzduchu a obyčejná práce rukama. Proto koupil starý kravín v Martinicích u Proseče i s pozemky a vybudoval z něj biofarmu. Jeho cílem je udržitelnost a soběstačnost.

16. březen 2023 21:30

Muži často uklidí lépe než ženy, přemýšlejí u toho logicky, říká majitelka úklidové firmy

Ivana Sýkorová se už osm let živí profesionálním úklidem. Začala hned po mateřské dovolené, kdy se z časových důvodů nemohla a nechtěla vrátit do svého původního zaměstnání.