Zprávy ze Severu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Ústecká zoo má nový plán rozvoje – představila ho zastupitelům města

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem chce změnit dosud nevhodné podmínky chovu některých druhů zvířat kritizovaných i Evropskou asociací zahrad a akvárií. Plánuje také zlepšit prostředí pro návštěvníky – ať už úpravou obou vchodů nebo rozšířením parkovišť.

02:03

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Dnes 02:23

Vánoční pohádkou Kašpárek v pekle dnes potěší své publikum loutkaři z divadla Skaláček Tisá

Ochotnické divadlo Skaláček se v Tisé schází už mnoho let. Loutkový soubor, činohra, pěvecký sbor a nově i muzikálové seskupení.

Včera 01:57

Přehlídku slavných hostů lázní představuje nový venkovní panel v Teplicích

Teplické lázně připomínají své slavné hosty s královskými tituly. V Lázeňské uličce instalovaly tři metry dlouhý panel s galerií historicky významných návštěvníků města. Vešlo se jich na něj několik desítek.

Před dvěma dny 03:06

Vzrostl počet lidí, kteří omezují vytápění, ukazují data projektu Česko 2022 – Život k nezaplacení

Oproti letošnímu lednu se zvýšil počet domácností, které omezují vytápění – potvrzuje to téměř 60 procent dotázaných. Vyplývá to z dat projektu Česko 2022 – Život k nezaplacení. Na něm spolupracuje Český rozhlas s agenturou PAQ Research. Ještě na začátku roku přitom chtěla šetřit zhruba třetina českých domácností.

Před dvěma dny 02:37

Některá divadla v Ústeckém kraji mají plno, jinde musí představení kvůli nízké návštěvnosti rušit

Návštěvnost divadel v Ústeckém kraji po koronavirové pandemii stoupá. Některé divadelní scény vyprodávají představení, jinde se ale za kulturou diváci vrací pomaleji. A ředitelé některých divadel avizují také zdražování vstupného.

Před dvěma dny 02:10

V Dolních Zálezlech se zabydleli bobři. Musí se kvůli nim kácet stromy, které nahlodali

Na dolním Labi se objevilo další místo, které vyhovuje životu bobra evropského. Po Děčínu nebo Hřensku s ním mají v poslední době zkušenost i v Dolních Zálezlech na Ústecku. Několikrát tam už museli likvidovat nahlodané stromy, které popadaly na silnici podél Labe.

Před třemi dny 02:07

Boj proti obchodu s chudobou by mohl pomoci vyhrát nový zákon o podpoře bydlení

V boji s obchodníky s chudobou by mohl pomoci nový zákon o podpoře bydlení. Se zástupci krajů ho v Ústí nad Labem projednal jeho spoluautor Vít Lesák z Platformy pro sociální bydlení. Lidem v nouzi má nová norma nabídnout například systém garantovaného bydlení. Byty by do něj mohly poskytnout obce, města nebo soukromníci.

Před třemi dny 01:34

Na západě Ústeckého kraje začaly jezdit autobusy nového dopravce

Lidé na Mostecku, Chomutovsku, Kadaňsku a Žatecku se od 1. prosince mohou svézt novými linkovými autobusy. Mělo by se zlepšit i spojení do průmyslové zóny Triangle.

Před třemi dny 03:35

Novým rektorem ústecké univerzity zřejmě bude Jaroslav Koutský – na škole působí 16 let

Jaroslav Koutský se zřejmě stane novým rektorem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V tajné volbě ho většinou hlasů zvolil akademický senát.

Před třemi dny 01:59

Lidé už vyčerpali zhruba třetinu peněz z podpory turistického ruchu v Českém Švýcarsku

Zájem o slevu 300 korun na noc v Českém Švýcarsku je velký. Lidé už vyčerpali zhruba třetinu z desetimilionové podpory kraje a státu. Vouchery z webu České Švýcarsko mají pomoct podnikatelům, kteří přišli kvůli letnímu požáru v národním parku o zákazníky.

Před čtyřmi dny 02:00

11. prosince začnou v Ústeckém kraji platit nové jízdní řády

11. prosince začnou v Ústeckém kraji platit nové jízdní řády – zjednoduší například cestování mezi Žatcem a Ústím nad Labem, jinde začnou jezdit nové jízdní soupravy.