Press klub
26. duben 2022

Poslechněte si podcast: Ústava dává prezidentovi velký prostor v udělování milostí! Měl by se ale vyhnout střetu zájmů, řekl šéf Ústavního soudu Rychetský

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský. Mimo jiné komentoval udělení milosti ze strany prezidenta Miloše Zemana pro šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka.

19:46

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 21:35

Jan Tuna: Potraviny jsou levnější než za komunismu

Publicista a reportér Jan Tuna v našem Press klubu porovnával ceny potravin za minulého režimu a nyní. Pořád navzdory zdražování jsme na tom lépe v porovnání s platy a tím, co si můžeme koupit. Navíc zmínil i lepší kvalitu a výběr. Dotkli jsme se také nákupů za hranicemi, kde pořád je více menších zemědělců než u nás a to děla třeba z Polska zajímavý trh. Tuna také pořádá koncert na podporu dárcovství a věnuje se pomoci lidem, kteří onemocněli leukémií.

Před pěti dny 17:54

Ilona Švihlíková: Vláda ukázala, že ekonomiku vůbec nekočíruje

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byla ekonomka Ilona Švihlíková. V souvislosti s nižší mimořádnou valorizací důchodů řekla, že vláda tím ukázala, že ekonomiku vůbec nekočíruje. V otázce dalšího zvýšení základní úrokové sazby už teď podle Švihlíkové vidíme zamrznutí hypotečního trhu, rekordní propad spotřeby domácností a rekordní pokles maloobchodních tržeb. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Před šesti dny 20:00

Pavel Švagr: Zimu jsme zvládli velmi dobře

Předseda Správy státních hmotných rezerv ČR Pavel Švagr si pochválil, jak se zvládla zima. Naštěstí pro nás všechny nebylo potřeba sahat do žádných rezerv. Jsou vidět také úspory. Pomáhá to zajištěním komodit i našim peněženkám. Švagr slyšel názory, že na Ukrajinu míří hodně věcí, ale vůbec solidarita neohrožuje české občany.

Před týdnem 16:28

Vladimír Dzuro: Všichni lidé jsou schopni udělat všechno

Bývalý kriminalista a vyšetřovatel soudu v Haagu Vladimír Dzuro v našem Press klubu mluvil o válce v Jugoslávii a popsal svoje pocity vyšetřovatele i to, s jakými emocemi a kdy musel pracovat. Chápe, že každý člověk je schopen udělat cokoli, pokud se dostane ve válce do zoufalé situace. Čekal také, že zažitá událost lidstvo posune a poučí. Jenže válka na Ukrajině ho vyvedla z omylu.

Před týdnem 19:01

Jan Saudek: Prezidenta Pavla bych vyfotil, je fotogenický.

Hostem Press klubu na Frekvenci 1 byl přední český fotograf Jan Saudek. Společně s Helenou Šulcovou se bavili taky o jeho blížících se narozeninách. Ptala se ho taky na nového prezidenta, jestli by si jej dokázal představit před objektivem. Podle Saudka, je prezident velmi fotogenický, a snažil by se jej vyfotit důstojně. Jak by na to šel? Poslechněte si celý záznam:

Před týdnem 20:34

Daniel Hůle: Stát to zvládá, dávky pro lidi jsou. Musí se zlepšit informovanost

Vedoucí programu dluhové poradny Člověk v tísni Daniel Hůle v Press klubu prozradil, že o příspěvek na bydlení si požádalo jen 25 % lidí, kteří na to mají nárok. Čerpání dávek hlavně pro seniory se musí zjednodušit. Mluvil také o pomoci Ukrajině, která není v rozporu s pomocí českým občanům. Řeč byla také o sobotní demonstraci a počtu účastníků.

Před týdnem 14:47

Martin Fišer: Lidé vnímají zhoršenou bezpečnostní situaci v Evropě

Máme výborný systém, jeden z nejlepších na světě. Říkal v Press klubu Martin Fišer ze střelecké školy. V Česku je zhruba jeden milion zbraní, ale trestných činů s legálně drženými je naprosté minimum. Aktuálně je vidět nárůst poptávky, který souvisí s obavou lidí v Evropě. Dostat zbrojní průkaz je však velmi obtížné.

Před týdnem 13:12

Michael Žantovský: Prezidentské období, které nás čeká, bude zásadně jiné

Hostem čtvrtečního Press klubu Frekvence 1 byl někdejší blízký spolupracovník prvního českého prezidenta Václava Havla, bývalý diplomat Michael Žantovský. Moderátorce Romaně Navarové například řekl, že ve výběru týmu by novému prezidentovi nic nevytkl. Celý rozhovor najdete ZDE:

Před 2 týdny 25:14

Markéta Řeháková: Na inauguraci Petra Pavla dorazí Zdeněk Svěrák i Eva Holubová

Nejen o blížící se inauguraci, ale třeba i o schváleném snížení valorizace důchodů a dalších aktuálních tématech mluvila dnes Romana Navarová s mluvčí prezidenta Petra Pavla, Markétou Řehákovou v Press klubu Frekvence 1. Celý rozhovor si můžete poslechnout tady.

Před 2 týdny 21:35

Jan Skopeček: Poslanci ANO by si měli zamést před vlastním prahem

Hostem Romany Navarové Press klubu Frekvence 1 byl místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček. Řeč přišla na aktuální téma, když skupina poslanců opozičních hnutí ANO a SPD sesbírala přes 80 podpisů k podání návrhu na odvolání předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové. Pekarová Adamová podle předsedkyně poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové absolutně selhala při neřešení vypjaté situace ze závěru pátečního dne. Podle Skopečka by si měli poslanci ANO zamést před vlastním prahem. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde: