Sportovní ozvěny
30. leden 2023

Poslechněte si podcast: Úspěšný paralympijský plavec Arnošt Petráček se zúčastnil i lyžařského závodu

Vítěz paralympijských her, plavec Arnošt Petráček vyrazil na Lipno. Byl ambasadorem zimních her V4 Winter Games Emil Open a sám se postavil na start lyžařského závodu.

06:00

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před šesti dny 06:01

Radek Ťoupal byl přímo u toho, když na Floridě padlo za 14 minut deset gólů

Všechno odstartoval v první minutě gólem Montreal a ve 14. už byl stav 7:3 pro Floridu. Tak jsme se s Radkem Ťoupalem, který vyrazil do Spojených států za synem, spojili a poslechli si, jaký to pro něj byl zážitek.

Před týdnem 06:01

Chceme vybudovat tým, který bude čeřit vody ve vyšší lize, říká ředitel táborského fotbalového klubu

V Táboře působí ambiciózní fotbalový klub FC Silon Táborsko. Je jediným jihočeským zástupcem v druhé lize. Jako ředitel ho vede Martin Vozábal, který potvrdil, že se chystá řada změn.

Před 2 týdny 06:40

Paralympijského zlata z trati na sto metrů si vážím čím dál víc, říká plavkyně Běla Třebínová

Handicapovaná plavkyně Běla Třebínová si z paralympijských her přivezla celkem sedm medailí. Váží si ale i té, kterou vybojovala v úplně jiném závodě. V současné době už plave jen rekreačně, zároveň trénuje děti a s manželem se podílí na pořádání závodů.

Před 3 týdny 06:00

Velká bída, první půlhodinu jsme zaspali, hodnotí trenér budějovických fotbalistů zápas v Boleslavi

Fotbalisté Dynama České Budějovice vezou jeden bod z Mladé Boleslavi. Výkon v prvoligovém utkání ale vůbec dobrý nebyl, hlavně v prvním poločase. Sportovní ozvěny byly u toho, když přímí aktéři zápas hodnotili.

20. únor 2023 06:02

Hokejista Jiří Novotný, který ještě loni za budějovický Motor hrál, se stal sportovním manažerem

Hokejový mistr světa z roku 2010 Jiří Novotný v minulé sezoně výbornými výkony pomohl českobudějovickému Motoru k bronzové medaili. Zdálo se, že letos se objeví na ledě znovu. Docela nedávno s týmem dokonce trénoval. Jenomže pak se přesunul na lavičku do role asistenta trenéra. A teď už je z něj dokonce sportovní manažer.

13. únor 2023 06:00

Nejstarší turnaj v metané na světě se koná na jihu Čech. Tradice trvá přes padesát let

V Budvar aréně v Českých Budějovicích padl světový rekord. Metanáři tu odehráli 54. ročník jihočeského poháru. To je v historii tohoto sportu unikát. Na ledě nechyběl předseda sportovně technické komise a místopředseda Českého svazu metané Zdeněk Meluš.

6. únor 2023 06:01

Ve sportovní hale vyrostly kurty na badminton. České Budějovice poprvé hostily mistrovství republiky

Po patnácti letech se mistrovství republiky v badmintonu vrátilo do Jihočeského kraje. Premiérově se hrálo v Českých Budějovicích. Velkou hvězdou turnaje byl Jiří Král, který získal titul.

23. leden 2023 05:57

Hokejový mistr světa Jiří Novotný se stal trenérem Motoru, možná se ale ještě vrátí na led

Sestava hokejového Motoru České Budějovice je poskládaná z hodně zkušených hráčů. Lukáši Pechovi bude v tomto roce 40 let, Milan Gulaš v prosinci oslavil 37. narozeniny a možná k nim přibyde i Jiří Novotný, mistr světa z roku 2010, který kulatou čtyřicítku přivítá v polovině srpna.

16. leden 2023 06:01

Tábor znovu přivítá nejlepší cyklokrosaře. Podle organizátora je teď sport rychlejší a výbušnější

Cyklokrosaři mají za sebou mistrovství České republiky a pomalu se blíží mistrovství světa, které bude hostit jihočeský Tábor. Předseda české cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh připomíná, že šampionát začne v pátek 2. února 2024 novinkou, závodem štafet.