Stopáž
Epizoda 1231. červenec 2022

Poslechněte si podcast: USA po zákazech potratů: Mohou ženy zradit jejich menstruační aplikace?

"To, že se dnes nemáme čeho bát, ještě neznamená, že nám naše digitální stopy v budoucnu nezkomplikují život," říká odborník na kyberbezpečnost a datový novinář Jan Cibulka.

30:28

Stopáž

Vydává: Seznam Zprávy

O technologiích, společnosti a vším mezi tím. Podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět big tech, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Připravuje Jan Kordovský. Vychází každý pátek na Seznam Zprávách.

Web

Epizoda 144Před dvěma dny 31:28

Obelhal investory svou pozitivní energií. Příběh pádu krypto „miliardáře“

Prezentoval se jako dobroděj, vylákal z investorů stamiliony dolarů, sponzoroval politické strany, volal po regulaci vlastního průmyslu. Fascinující příběh pádu mladé investiční superstar probíráme s Filipem Zelenkou.

Epizoda 143Před týdnem 01:07:03

ODRAZ 89 - Epizoda 3: „Někteří rodiče pořád chtějí pro děti školu, do jaké chodili oni.“

V poslední epizodě mini-série mezigeneračních rozhovorů Odraz 89 řešíme školství. Jak se výuka vyrovnala s náhlou svobodou v osnovách? Učí se na školách soudobé dějiny? Jak si rozumí mladí učitelé a „staré školy?“

Epizoda 142Před týdnem 48:38

ODRAZ 89 - Epizoda 2: „Dezinformace jsou jako epidemie. Znemožňují diskuzi.“

První tvořil sametovou revoluci, druhá se narodila v roce, kdy došlo k 11. září. Jak dnes nahlížejí na výměnu informací v České republice? A co jim vadí na směru, kterým se Česko po revoluci vydalo? Projekt Odraz 1989 pokračuje.

Epizoda 141Před týdnem 59:02

ODRAZ 89 - Epizoda 1: „Až začneme něco dělat, bude pozdě.“

Jak na boj za ochranu přírody hledí aktivisté napříč generacemi? Změnil se nějak náš pohled na ekologii za 33 let od revoluce? V první epizodě minisérie Odraz 89 odpovídá Jaromír Bláha z hnutí Duha a členka české odnože Extinction Rebellion Veronika Holcnerová

Epizoda 140Před 2 týdny 10:13

Stopáž „light“: V závodech v propouštění vede Meta nad Twitterem

Dnešní výjimečně stručná epizoda Stopáže přináší - kromě nepostradatelného výběru těch nejzajímavějších zpráv uplynulého týdne - hlavně upoutávku na podcastovou minisérii ODRAZ 89, kterou najdete v tomto kanále v nejbližších dnech. Tak si poslechněte, co se stalo i co vás čeká!

Epizoda 139Před 3 týdny 33:51

Ruský vliv na volby už Američany nestraší, bojí se spíš sami sebe

Už příští úterý proběhnou ve Spojených státech volby do obou komor parlamentu. Dva roky po vítězství Joea Bidena nad Donaldem Trumpem je americká společnost pořád rozdělená a nedaří se jí najít společnou řeč. Co stojí za radikalizací příznivců obou stran, které proti sobě kandidují, a jak do společenské debaty promlouvají sociální sítě?

Epizoda 13828. říjen 2022 32:29

Týden, ze kterého mají giganti špatné spaní. Blíží se další bublina?

Proč se kolem finančních výsledků technologických firem jako Apple nebo Facebook (Meta) dělá čtyřikrát do roka takové haló? A jsme uprostřed nové dot-com bubliny?

Epizoda 13721. říjen 2022 36:37

Neplýtvat, recyklovat, nevlastnit. Kdy přejdeme na cirkulární ekonomiku?

Se zvyšujícími náklady na život se kromě úspor energií můžeme zaměřit i na samotný princip fungování ekonomiky. Místo nákupu, okamžité spotřeby a vyhození lze věci využívat opakovaně nebo sdíleně, tvrdí Pavel Zedníček z institutu cirkulární ekonomiky.

Epizoda 13614. říjen 2022 41:01

Facebook se spojil s Microsoftem a ukázal, jak budeme pracovat v budoucnosti

Společnost Meta tento týden ukázala, jak za rok pokročila s vývojem světa metaverse. Kromě nového hardwaru a několika her představila také zásadní partnerství Microsoftem. Co to pro Metu znamená?

Epizoda 1356. říjen 2022 46:35

Vávra a Čermák o Muskovi: Twitter propojí s Teslou, Trump se vrátí okamžitě

Klíče od Twitteru může dostat Elon Musk už koncem týdne. Co to znamená pro komunikaci a výměnu informací na internetu, prozradí Miloš Čermák. A ustojí nejbohatší muž světa deal za 44 miliard dolarů? Radovan Vávra si myslí, že ano.