Pravda vítězí
Sezóna 1Epizoda 320. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Urputné hovado a zabíjačka v pražské kavárně

Dostojí Andrej Babiš svým slovům o urputném hovadu? Mohou se ve finále prezidentské volby utkat dva kandidáti podpoření vládními stranami? Jak volbu ovlivní finanční neklid ve společnosti? Může se opakovat podobná situace, ve které vyhrál Miloš Zeman? Nový díl podcastu Pravda vítězí.

30:20

Pravda vítězí

Vydává: Magazín Reportér

Předvolební prezidentský podcast magazínu Reportér

Web

Sezóna 1Epizoda 17Před pěti dny 31:52

Smažák s tatarkou. Dupa wolowa. Geniální diplomat Babiš zasahuje

Aniž by byl prezidentem, podařilo se Andreji Babišovi vyrobit solidní diplomatický skandál: Poláci i ministři z Pobaltí se ozvali, když Babišovi uklouzlo, že by těmto spojeneckým zemím v NATO určitě nešel vojensky na pomoc, pokud by byly napadeny. Jaké další diplomatické kousky by předvedl ve funkci prezidenta? Není vůbec vyloučeno, že by se i v zahraniční politice snažil kombinovat názory z českých sociálních sítí se svými znalostmi, či spíše neznalostmi. Urážel by kuchyně jiných zemí vyzdvihováním smažáku s tatarkou? Řekl by v Německu, že mají moc Hitlera a moc Turků? Nový, 17. díl podcastu Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 16Před týdnem 32:21

Dycky Pavel! Jedině Babiš! Jak vydýchat finále prezidentské volby?

Po prvním kole souboje o prezidenta odstartovalo velké finále a Českou republikou cloumají emoce. Andrej Babiš zahájil hned o víkendu kampaň zostra a mnozí příznivci Petra Pavla jsou vyděšení, že místo Miloše Zemana nastoupí na Pražský hrad šéf ANO. Neuškodilo by však zastavit se, vydýchat a podívat se na situaci s odstupem. Babiš samozřejmě stále může vyhrát, ale jeho mašinérie v týdnu po prvním kole nejela zdaleka hladce a objevovaly se v ní prvky chaosu. Nový, 16. díl podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 15Před 2 týdny 33:52

Vstoupí Hrad do holdingu? Získá teď Babiš čapí křídla?

Poslední dny před prvním kolem prezidentských voleb zásadně ovlivnil osvobozující rozsudek v případu Čapí hnízdo. Znamená to, že holding Agrofert přijde do hradních komnat a Andrej Babiš bude zvolen českým prezidentem? Tato úvaha pochopitelně není od věci, Babiš určitě dostal možnost vést kampaň v klidu. Na druhé straně však existují i důvody, proč mu rozsudek nemusí stačit. A záleží také na tom, zda se ještě neobjeví nějaká další neočekávaná událost a jak budou probíhat televizní debaty. Nový, 15. díl podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 14Před 3 týdny 31:52

Kočičí princové Pavel a Babiš, Nerudová jako pes obranář

První kolo prezidentské volby se blíží, v době svátků si ovšem týmy Petra Pavla a Andreje Babiše vyměňovaly na sociálních sítích obrázky koček. Danuše Nerudová přišla pro změnu s pejskem a také rozsáhlou obranou v případě stínů, které na ni dopadají z dob, kdy byla rektorkou Mendelovy univerzity. Zdá se, že její kampaň přinejmenším narazila na určitý strop. Nad Andrejem Babišem ovšem visí podstatně větší problém – a to soud v případu Čapího hnízda. Jak moc by mu rozsudek o jeho vině uškodil? Nový, 14. díl podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 1329. prosinec 2022 44:53

Božka, nic neber! První dámy od populární Hany a Olgy až po soudružku milostpaní Martu

Brzy přijde na Pražský hrad s novou hlavou státu také nová první dáma, případně první manžel. V mnoha příbězích prvních dam po roce 1918 se zrcadlí i tragédie a bizarnosti dvacátého století. Komunistický prezident Antonín Novotný křičel na Slovensku na svou ženu: „Božka, nic neber.“ Marta Gottwaldová se snažila napodobovat oblíbenou Hanu Benešovou, ale nešlo jí to. Populární Olga Havlová zažila před zvolením svého manžela také jeho věznění a pronásledování. Nový, 13. díl podcastu magazínu Reportér Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 1222. prosinec 2022 32:14

Merkur, Venuše, Země, Mars… Babiš jako Pepek Vyskoč

Andrej Babiš před studenty označil Měsíc a Slunce za planety. A nevěděl, že Jaroslav Hašek napsal Švejka. Zjevně by ani nevěděl, že ve Švejkovi je postava mečícího udavače Pepka Vyskoče… Uškodí Babišovi jeho neznalosti? Těžko říct, možná to zasáhne skupinu starších učitelek, které ho jinak patrně volí. A je kritika Babišových neznalostí elitářstvím, jak se objevilo na sociálních sítích? V každém případě i jeho konkurenti Petr Pavel a Danuše Nerudová před Vánocemi perlili. Poslechněte si nový, v pořadí dvanáctý díl předvolebního politického podcastu Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 1115. prosinec 2022 32:14

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v kampani nejkrásnější?

Danuši Nerudové stále rostou preference. Začne si sama škodit vlastními výroky? Proč Andreji Babišovi zatím nefunguje role hodného strýčka? „Možná voliči chtějí svého starého Babiše, který nadává a vřeští.“ Poslechněte si nový díl předvolebního politického podcastu Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 108. prosinec 2022 31:09

Línej jak Moravák. Proto Babiš. Nové heslo kandidáta?

Do prvního kola prezidentských voleb zbývá zhruba měsíc. Síly Petra Pavla a Danuše Nerudové se podle průzkumu vyrovnávají, zatímco Andrej Babiš jezdí po republice. Stále se snaží hrát hodného strýce Andreje – ale je vidět, že je to pro něj těžké. Takže se ve své roli plácá a patrně i v důsledku toho vypouští z úst pozoruhodné výroky typu: Vláda moc nepracuje, je z Moravy… Nový, desátý díl podcastu Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 91. prosinec 2022 26:16

Kampáááň! Podvóóód! Naučí Babiš generála správně lhát?

Do hry o Hrad vstupují větší či menší skandály. Danuši Nerudovou pronásleduje kauza „koupených titulů“ z Mendelovy univerzity, Petra Pavla zase studium v „rozvědčickém kursu“. Andrej Babiš má problémů celou řadu, ale umí se z nich nejlépe vylhat. Naučí se to i ostatní? Nový díl podcastu Pravda vítězí.

Sezóna 1Epizoda 824. listopad 2022 33:35

Sprosté a veselé s Milošem Zemanem

Kampaň se rozjela i na billboardech. Heslo Danuše Nerudové evokuje reklamu na škodovku, „řád a klid“ Petra Pavla zase dovolenou na Kubě. Kampaň Andreje Babiše připomíná reklamu na čisticí prostředky. Kdo z nich vystřídá Miloše Zemana? Posune se opět prezidentský projev na Nový rok? O tom všem je řeč v osmém díle podcastu Pravda vítězí.