Před týdnem

Poslechněte si podcast: Unikátní varhany v ludgeřovickém kostele rozezněl virtuos Jaroslav Tůma

Pravidelně, často a už mnoho let se vrací do našeho kraje koncertovat varhanní virtuoz, znalec historických varhan a profesor Akademie múzických umění Jaroslav Tůma.

10:49

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před třemi dny 11:52

Více než 600 krásek se vyjímá v dobroslavickém Muzeu porcelánových panenek

Muzeum najdete v Dobroslavicích na Opavsku. Uvidíte tady třeba panenku z konce 19. století, nebo panenku, co měří víc než metr. Království vládne Bianka Klapuchová.

Před týdnem 11:06

Se starým autem do Rumunska. Zveme vás na netradiční rallye Gumbalkan

Dva kamarádi z Ostravy, dnes třicátníci, chtěli poznat svět. Vzali staré auto a vyrazili. A protože je takový druh cestování nadchl, chtěli se o zážitek podělit i s ostatními nadšenci. Vymysleli Gumbalkan, netradiční rallye, kde hlavní podmínkou pro cestu Rumunskem je staré auto. Nejlépe takové, které nestojí více než 25 tisíc korun.

Před 2 týdny 10:45

Hladnov rock choir je tak trochu jiný sbor

Od začátku chtěli být jiní. A tak klasický sborový repertoár vyměnili za vlastní aranže slavných rockových písní. Řeč je o sboru Hladnov rock choir, který od roku 2014 funguje při Gymnáziu Hladnov v Ostravě.

Před 2 týdny 11:46

Šéfdirigent Ostravského rozhlasového orchestru Pavel Staněk oslavil 95. narozeniny

Hudební skladatel Pavel Staněk, který byl 27 let šéfdirigentem Ostravského rozhlasového orchestru, oslavil 3. června 95. narozeniny. Jak se vyrovnával s postupující ztrátou zraku? Proč nastalo jeho nejvýznamnější tvůrčí období až po odchodu do důchodu?

Před 2 týdny 11:54

Kopřivnice si připomíná sté výročí prvního stálého veřejného promítání

Odehrálo se 11. června 1922 pod křídly kopřivnických sokolů v restauraci U Heisigů, dnes Pod Kaštany. Jaký byl první promítaný film? A co měla za úkol takzvaná učitelská hlídka?

Před 2 týdny 09:32

Houslista Roman Patočka hraje koncerty nejraději v košili

Tento čtvrtek nabídl Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka milovníkům hudby vážné Večer festivalových premiér. V čase generálky koncertu jsme se vydali za sólovým houslistou Romanem Patočkou a hlavní produkční festivalu Veronikou Jurečkovou.

Před 3 týdny 09:21

Čas přistižen při činu. Setkání s fotografem Janem Kufou Kičeřokem

Jméno Jana Kufy Kičeřoka určitě znají příznivci fotografie na Jablunkovsku a Třinecku. Už dlouhé roky je členem místního fotoklubu a také často vystavuje. Před rokem na sebe upozornil vydáním originální fotografické knihy nazvané Čas přistižen při činu.

26. květen 2022 12:07

Chářovský park. To je malá oáza klidu v okrajové části Krnova

Rododendrony, azalky, kaliny i jasmín. Pokud se v těchto květnových dnech projdete Chářovským parkem v Krnově, nemine vás místy opojná vůně kvetoucích dřevin. Chářovský park je kulturní památkou a patří k nejhezčím a dendrologicky nejvýznamnějším parkům ve Slezsku.

25. květen 2022 13:02

Jízda kolem osení. Václav David, Křížový otec z Lukavce, jezdí už přes půl století

Přes půl století se rok co rok chystá na takzvané Rajtování, tedy velikonoční Jízdu kolem osení. Václav David z Lukavce na Novojičínsku jde ve šlépějích svých předků a stejně vede i své potomky.