První dotek Zdeňka Folprechta
27. duben 2023

Poslechněte si podcast: ,,Má tohle zapotřebí?“ Folprecht o pěstí od fanouška a urážení maminek

Líbil se Folprechtovi šlágr 29. kola mezi Spartou a Plzní? Co podle něj říkal Chorý Krejčímu před pokutovým kopem, kterým ve 104. minutě sparťanský kapitán rozhodl utkání? Jak běžné jsou nadávky na fotbalových trávnících? Sledují vůbec kotelníci, co se děje na hřišti? Byl bývalý ligový fotbalista někdy v opravdovém kotli mezi hrdými fanoušky? Užijte si další díl Prvního doteku, kde dojde řada na vtipné, ale zároveň i trochu strašlivé historky.

45:16

První dotek Zdeňka Folprechta

Vydává: Český rozhlas

Aktuální fotbalová témata z domácí i zahraniční scény probírá bývalý ligový hráč Zdeněk Folprecht, který v dresu Sparty Praha vybojoval titul a se Slovanem Liberec si zahrál Evropskou ligu. Užijte si unikátní fotbalovou sportovní talkshow.

Web

Dnes 51:45

Motivační proslovy mě baví, ale nesmí to být nucené. Já se v nich necítil dobře, přiznává Folprecht

Jak to vypadá ve fotbalové kabině, když se klub trápí a sbírá jeden neúspěšný výsledek za druhým. Dostal někdy Zdeněk Folprecht pokutu za nepovedený výkon? Jak se cítil v roli motivátora v době, kdy byl kapitánem na Kypru? V aktuálním díle pořadu První dotek zaznělo i pravidlové okénko. Koho fotbalový expert favorizuje na vítězství v blížícím se derby? Užijte si celý díl a poslouchejte přímé přenosy fotbalových utkání ve vysílání Radiožurnálu Sport.

Před týdnem 53:10

Slovan mě tehdy do Slavie nepustil. Ve Vietnamu jsem si výrazně polepšil, říká brankář Nguyen

Exkluzivním hostem pořadu První dotek Zdeňka Folprechta byl vietnamský mistr brankář Filip Nguyen. Jak se svým klubem Cong An Ha Noi FC oslavil zisk titulu? Byl po jeho příchodu do Vietnamu velký humbuk? Jak se zvedl jeho plat oproti české lize? Čím se živí fotbalista Tomáš Malinský nyní, když ho trápí bolavé koleno? Co si Folprecht slibuje od toho, že sepsal knížku fotbalových pohádek pro děti? Jak jsou na tom fotbalisté s četbou knížek? Poslechněte si další nabitý díl.

Před 2 týdny 47:33

Folprecht: Na reprezentaci se určitě podívám, ale pauza od klubového fotbalu je pro mě spíš otrava

Čtvrteční dopoledne patří na Radiožurnálu Sport fotbalové talkshow První dotek. V pořadu Zdeňka Folprechta s moderátorem Davidem Nyčem a posluchači se probíral ofsajd. Proč v Česku nemáme kalibrované čáry kvůli ofsajdům? Jaké fotbalové pravidlo by Folprecht změnil? Jak probíhal jeho poslední rok při angažmá na Kypru a odešel z klubu v dobrém? Proč nemá rád reprezentační pauzu? Je v Česku smysluplná výstavba národního stadionu? Užijte si naší fotbalovou show.

Před 3 týdny 54:25

Šmicer v Prvním doteku: Benítezovi jsem vynadal, možná i proto mě vzal na finále Ligy mistrů

Exkluzivního hosta ve studiu Radiožurnálu Sport přivítal fotbalový expert Zdeněk Folprecht. V pořadu První dotek si s bývalým ligovým fotbalistou a moderátorem Davidem Nyčem povídal vítěz Ligy mistrů z roku 2005 Vladimír Šmicer. Proč se moc nemluví o jeho triumfu ve francouzské lize s RC Lens z roku 1998? Chtěl by se vydat na diplomatickou kariéru? Jak vzpomíná na roky pod trenérem Benítezem v Liverpoolu? Poslechněte si celý První dotek.

24. srpen 2023 49:51

Na amatérské soutěže by se kurzy vypisovat neměly. Juniorská liga tím byla pověstná, říká Folprecht

Ve fotbalové talkshow moderátor David Nyč s bývalým ligovým hráčem Zdeňkem Folprechtem, ale i posluchači Radiožurnálu Sport podrobně rozebrali kauzu ohledně rozhodčího Michala Patáka. Jaké přiznání padlo od jednoho z posluchačů v Prvním doteku? Jaké zážitky má Folprecht z juniorské ligy, kde se dřív hodně vsázelo na fotbalová utkání? Jak může fotbalista zlepšit dovednost, aby uměl do míče kopnout pravou i levou nohou? Užijte si zajímavé fotbalové povídání.

17. srpen 2023 49:50

Folprecht: Pro náhradníka je ideální upocená výhra 1:0. Kdo si zalil rýži s kuřetem bramboračkou?

Jak fotbalista v roli náhradníka snáší roli, že se nedostane na hřiště? Co všechno může kromě dění na fotbalovém trávníku sledovat? Má Zdeněk Folprecht pochopení pro pláč Ladislava Krejčího mladšího po prohře Sparty s Kodaní? Dbal bývalý ligový fotbalista během aktivní kariéry nějak výrazně na správnou stravu? Jakou veselou historku má s Ubongem Ekpaiem? Poslechněte si celý díl pořadu První dotek.

10. srpen 2023 46:57

Brankář Václav Hladký: Pozici v Championship si užívám. Ve hře byl Glasgow Rangers a Legia Warszawa

Zdeněk Folprecht si do pořadu První dotek pozval dalšího speciálního hosta. Spojil se do Anglie s fotbalovým brankářem Václavem Hladkým, který působí v anglickém týmu Ipswich Town FC. Jeho kariéra v posledních letech nabrala na obrátkách. Jaká byla jeho cesta do Anglie?

3. srpen 2023 47:09

Folprecht: Pokud jdete s kůží na trh, hejty přijdou vždy. Tyrkysové dresy Slavie jsou nepraktické

Jak se v roli experta Folprecht vypořádává s kritiky na sociálních sítích? Zvládnou podle něj české týmy odvetné zápasy v předkole Evropské konferenční ligy? Jaký dres s oblibou nosil, když začínal s fotbalem? Proč jsou podle něj dresy fotbalistů Slavie nepraktické? Jak se oblékal na zápasy, když venku panovaly mrazy? To a mnohem víc v dalším díle pořadu První dotek. Tak si to užijte.

27. červenec 2023 46:16

Folprecht: V zápasech o Evropu nás poháněla i bezstarostnost. Utkání ve Splitu jsem obrečel

Věří Zdeněk Folprecht českým zástupcům v úvodních zápasech 2. předkola Evropské konferenční ligy? Prožíval v minulosti nějak významně los pohárových soutěží? Co musí Plzeň změnit oproti zápasu v Teplicích? Záleželo Folpimu do jakého míče při tréninku a zápase kope? Kolik míčů má běžně k dispozici prvoligový fotbalový tým? Užijte si celý díl pořadu První dotek.

20. červenec 2023 46:11

PR Specialista Marek: Při natáčení klipu s Petrem Radou padaly nadávky, ale byl to správný virál

Zdeněk Folprecht si do pořadu První dotek pozval dalšího speciálního hosta. Tentokrát pozvání přijal PR specialista a mistr představovacích videí Michael Marek. Jak vznikala povedená videa, kdy se v českých klubech představovali Theo Gebre Selassie a trenér Petr Rada? Co si Folprecht myslí o situaci kolem stadionu v Hradci Králové? Kdo podle něj vyhraje titul a jaký průběh ligy očekává? Užijte si První dotek a navnaďte se na víkendový start ligové soutěže.