Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Ukrajinský klub liberecké knihovny se letos víc zaměří na české tradice

V Krajské vědecké knihovně v Liberci i v roce 2023 pokračuje Ukrajinský klub. Ten první lednový nabídl dětem seznámení s českým masopustem i výrobu masek. Byl se tam podívat redaktor Tomáš Mařas.

01:57

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:23

Den mokřadů: Vycházkou kolem Velkého Písečáku s Českou společností ornitologickou

Počátkem února si celý svět připomíná význam mokřadů, které ovlivňují rostlinné i živočišné druhy, včetně člověka. V rámci Světového dne mokřadů, který připadá na 2. únor, se také koná řada poznávacích vycházek. V Libereckém kraji to bude kolem rybníku Velký Písečák.

Dnes 00:58

Policisté v České Lípě zadrželi dvojici cizinců, kteří se je při silniční kontrole pokusili uplatit

Dvaatřicetiletému řidiči předtím při dechové zkoušce naměřili téměř dvě promile alkoholu v krvi a pod vlivem alkoholu byl také jeho o osm let starší spolucestující. Policisty se pokusili uplatit oba.

Dnes 02:01

Česká skokanská reprezentace se připravuje v Harrachově. Bez Romana Koudelky a s novým vedením

Čeští skokani na lyžích, bez Romana Koudelky chystajícího se v Planici, zvládají tréninkové skoky v Harrachově. Mají před sebou zbytek sezóny, kdy se nejvíc očekává právě od Koudelky.

Včera 01:44

Nejvyšší soud v Brně zamítl dovolání, restituční kauza rodu Walderode zamíří k Ústavnímu soudu

Johanna Kammerlanderová se domáhá navrácení rozsáhlých majetků na Turnovsku, včetně státního zámku Hrubý Rohozec.

Včera 01:04

Krajským vítězem soutěže Historické město roku 2022 je Jablonec nad Nisou

Vítěz krajského kola postupuje do celostátní soutěže. Její výsledky vyhlásí Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska 18. dubna v Praze.

Před dvěma dny 00:59

Děkanem Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci je umělec a kurátor Jan Stolín

Rektor Technické univerzity v Liberci jmenoval 31. ledna 2023 děkanem Fakulty umění a architektury umělce a kurátora Jana Stolína. Fakultu povede následující čtyři roky.

Před dvěma dny 02:01

Anketu Sportovec roku Jablonecka 2022 ovládli biatlonisté Markéta Davidová a Michal Krčmář

Pomyslné stupně vítězů uzavřela skokanka na lyžích Karolína Indráčková z Desné. Slavnostní večer se uskutečnil v jabloneckém Městském divadle. A bylo jasné, že sportovci z regionu se mají čím pochlubit.

Před dvěma dny 02:04

Datovky a spolky. V životě jsem počítač nepotřeboval, říká 82letý jednatel příšovických zahrádkářů

Jednatel spolku zahrádkářů Josef Ježdík z Příšovic na Liberecku se musí naučit pracovat s datovou schránkou. Je mu přes 80 let a k dispozici nemá ani chytrý telefon, ani počítač. Navštívila ho redaktorka Eva Malá.

Před třemi dny 02:46

Pro první pololetní vysvědčení si jdou i děti ukrajinských uprchlíků. V českém jazyce dělají pokroky

Děti uprchlíků z Ukrajiny za sebou mají první pololetí v českých školách. Nejobtížnější je pro ně čeština. Potýkají se s latinkou, se vzory a třeba větnými členy. Jaké mají známky? V Rokytnici nad Jizerou natáčela redaktorka Johana Tománková.

Před čtyřmi dny 02:31

20 let po požáru: Nové vedení Univerzity Karlova má projekt i peníze na opravu zámku v Zahrádkách

Před 20 lety, v noci z 29. na 30. ledna 2003 začalo hořet podkroví Nového zámku v Zahrádkách na Českolipsku. Požár zcela zničil střechu, prohořela ale i dvě patra pod ní, a své stopy zanechala i voda. Do Zahrádek se vypravil redaktor Jaroslav Hoření.