• Podcasty
  • Podcasty o online marketingu od MarkMedia
Podcasty o online marketingu od MarkMedia
10. duben 2022

Poslechněte si podcast: Ukrajinská krize v online marketingu

Aktuální dramatické dění ve východní Evropě mě donutilo zanalyzovat situaci z pohledu online marketingu. Celkový stav je prozatím nečitelný, je však jednoznačné, že se zákazníci chovají jinak. A my můžeme jen doufat, že krátkodobě . Vzhledem k tomu, že se poměry neustále vyvíjí a zatím není jasný rozsah důsledků, těžko se dá odhadovat, co nás konkrétně čeká. Jsem si ale jistý, že tento agresivní konflikt se dotkne nás všech.

03:04

Podcasty o online marketingu od MarkMedia

Vydává: Marek Wiener

Nabízíme vám pomocnou ruku při tvorbě webů a grafických návrhů, správě e-shopu a online marketingu. Jsme otevření novým nabídkám na spolupráci. Hledáme další projekty a klienty, kteří chtějí své podnikání rozvíjet a posunout svůj marketing na vyšší úroveň.

Web

Před týdnem 03:57

Jednorázové nastavení PPC reklam

Tento podcast nebude úplně pozitivní, jelikož součástí každé práce jsou i náročné chvíle. Chci se s vámi proto podělit o zkušenosti s klienty, se kterými jsem se nadřel a které bych označil jako problematické.

Před 2 týdny 03:25

Wix, zapomenutý nástroj na tvorbu webových stránek

Další podcast chci věnovat platformě Wix, která slouží pro profesionální výrobu webových stránek. Oproti známým pronájmovým platformám pro e-shopy, jako je Shoptet, Upgates nebo Eshop-Rychle, byl Wix vždy určený spíše pro webové stránky. To však dnes už neplatí.

Před 3 týdny 02:21

Podzim přivál novinky z oblasti SEO

Začátkem října provedl Google update v rámci organických výsledků. A protože se toto téma týká opravdu každého vlastníka webu či e-shopu, pojďme se podívat, co se konkrétně se mění a na co byste si měli dát pozor.

22. říjen 2022 03:35

Metoda řízení projektů ve stylu „One man show“

Nedávno jsem se zamýšlel nad trendem, který bych nazval one (wo)man show. Existují totiž takové e-shopy, které provozuje pouze jeden člověk, což odpovídá i počtu živnostníků, které máme u nás v Česku ve velkém zastoupení. Pojďme se toto zajímavé téma podívat blíže.

14. říjen 2022 02:25

Směrnice pro výpočet slevy je konečně na světě

O slevách se v Česku poměrně hodně diskutuje, protože jsme národ, který většinou nakupuje v akci. Našinec prostě slevy miluje a důkazem toho je i pouhá návštěva jakéhokoli supermarketu, kde se to jenom hemží pestrými slevovými a akčními štítky. Možná i to byl důvod, proč vznikla nová směrnice č. 2019/2161 pro výpočet slevy, respektive pravidla pro slevové akce.

6. říjen 2022 02:13

Jaký byl Heureka dýchánek 2022 v Brně?

Letošní Heureka dýchánek se specialisty i samotnými zaměstnanci společnosti se konal také v Brně. Proto mi tento sraz nemohl uniknout a musím říct, že jsem ho užil naplno.

2. říjen 2022 03:36

10x NE pro správnou tvorbu PPC kampaní

PPC kampaně jsou pro klienty často neoblíbenou záležitostí, a to zejména proto, že reklamě a její tvorbě příliš nerozumí nebo se třeba v minulosti spálili při svých pokusech. Sepsal jsem proto pro vás několik zásadních tipů, co při zakládání kampaní, ať už v Google Ads nebo Skliku, určitě nedělejte.

24. září 2022 03:13

Cookies stále žijí. Na co se připravit?

O cookies jsem tady v podcastech už řekl nespočet slov. A nejinak tomu bude i v tomto podcastu. Tentokrát bude řeč o prodloužení lhůty pro jejich definitivní konec.

17. září 2022 03:10

Jak se připravit na letošní vánoční sezónu?

Tento podcast věnuji všem e-shopařům, kteří jsou před nastávající vánoční sezónou poněkud nervózní. A není se čemu divit. Největším problémem jsou letos nižší tržby a také fakt, že se nijak zvlášť nerozjela jarní sezóna, takže sklady e-shopů jsou slušně přeplněné.

1. září 2022 03:06

Čerstvé zkušenosti s kampaní Performance Max

Jedna z nejdůležitějších informací je, že kampaně Performance Max jednou nahradí smartové verze kampaní Google Nákupy, takže se o ně určitě zajímejte, protože pro vás budou dost podstatné. Minimálně pokud nepoužíváte standardní kampaně Google Nákupy, které však zůstanou i v budoucnu použitelné.