Zprávy pro Liberecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Učitelka hudby Stanislava Matulová z Liberce vydala s Českým rozhlasem klavírní školu pro děti

Český rozhlas vydal v pedagogické edici svého nakladatelství novou klavírní školu s názvem Moje úplně první písničky. Autorkou je liberecká výtvarnice, ale také hudební pedagožka Stanislava Matulová, která ji pokřtila v rámci své výstavy ve vestibulu libereckého krajského úřadu.

01:57

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:08

Humanitární organizace v Libereckém kraji se potýkají s nedostatkem dobrovolníků

V Libereckém kraji chybějí dobrovolníci. Například ti, kteří by pomáhali v sociálních službách. Pokles zájmu o pomoc hlásí například jablonecké centrum vzdělávání, dobrovolnictví a péče Červený trpaslík. Z tří set dobrovolníků, kteří tam pomáhali v době pandemie covidu 19, se vrátilo pouze jedenáct.

Před dvěma dny 02:03

V tanvaldské školní jídelně zavedli finský systém. Děti si samy hlídají vyváženost stravy

Jak děti naučit neplýtvat jídlem? Třeba tak, že si samy vyberou, na co mají chuť a kolik toho snědí. Takový systém zavedli na základní škole v Tanvaldu.

Před třemi dny 03:38

OBRAZEM: Budoucnost dolního centra Liberce. Komise vybrala návrh na úpravu Papírového náměstí

Lokalita v dolním centru města Liberce by se podle vítězné studie v budoucnu měla změnit na čtvrť pro bydlení s jezírky, parky a hřišti. Architekti navrhli také zvláštní řešení pro parkování.

Před čtyřmi dny 02:41

Vysoké ceny energií dopadají i na sklářské obory, hlavně na odborné sklářské školy

Současná energetická krize dopadá i na odborné školy. Například Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě stouply náklady až na trojnásobek. Škola má jen omezené možnosti, jak ušetřit.

Před čtyřmi dny 00:58

V okolí Nového Boru začala fungovat nová sociální služba „Terénní středy"

Sociální služba Rodina v centru z Nového Boru zavedla novou terénní občanskou poradnu. Za klienty z okolních obcí, kteří z různých důvodů nemohou do města přijet, budou sociální pracovníci po domluvě jezdit domů. Pro obyvatele všech obcí ve správním obvodu Nového Boru je služba zdarma.

Před pěti dny 02:07

Rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci se chýlí ke konci, bude tam sídlo spolkového centra

Obnova památkově chráněné budovy trvala přes dva roky a patří k největší investicím liberecké radnice za poslední dobu. A neobešla se bez komplikací.

Před šesti dny 03:49

V Liberci kvůli rekonstrukci vypouštějí harcovskou přehradu, voda bude odtékat zhruba měsíc

Harcovská přehrada v Liberci se začala vypouštět 19. září 2022. Blíží se totiž rekonstrukce přehrady, která Povodí Labe vyjde na téměř 390 milionů korun. Ještě před tím, než tam nastoupí dělníci s těžkou technikou, bude také nutné takzvaně slovit a odvozit na jiná místa chráněné vodní živočichy.

Před týdnem 02:08

Severočeské muzeum v Liberci vystavuje slepotiskovou výzdobu knižní vazby

Nová výstava Severočeského muzea v Liberci je zaměřená na slepotiskovou výzdobu knižní vazby 16. století na českém území.

Před týdnem 02:06

Opice liberecké zoo se stěhovaly, chystá se pro ně nové bydlení

Liberecká zoologická zahrada opravuje pavilon opic. Většina jeho obyvatel se proto musela přemístit jinam.

Před týdnem 02:08

Zastropování cen energií ušetří liberecké univerzitě v příštím roce desítky miliónů korun

Technická univerzita v Liberci ušetří díky zastropování cen energií, které v pondělí schválila vláda, miliony korun. V letošním roce počítala univerzita, že za elektřinu zaplatí 60 milionů. Díky cenovému stropu to ale bude zhruba o 10 milionů méně.