Poslechněte si podcast: Účast byla asi největší, jakou jsme na festivalu zažili, konstatuje Kateřina Neumannová

Lipno sport fest 2022 nabídl rekordní účast. Sportovní ozvěny nabídnou festivalovou přehlídku velkých hvězd. Zazní hlasy Jaromíra Jágra nebo Kateřiny Neumannové.

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před šesti dny 06:00

Úspěšný paralympijský plavec Arnošt Petráček se zúčastnil i lyžařského závodu

Vítěz paralympijských her, plavec Arnošt Petráček vyrazil na Lipno. Byl ambasadorem zimních her V4 Winter Games Emil Open a sám se postavil na start lyžařského závodu.

Před týdnem 05:57

Hokejový mistr světa Jiří Novotný se stal trenérem Motoru, možná se ale ještě vrátí na led

Sestava hokejového Motoru České Budějovice je poskládaná z hodně zkušených hráčů. Lukáši Pechovi bude v tomto roce 40 let, Milan Gulaš v prosinci oslavil 37. narozeniny a možná k nim přibyde i Jiří Novotný, mistr světa z roku 2010, který kulatou čtyřicítku přivítá v polovině srpna.

Před 2 týdny 06:01

Tábor znovu přivítá nejlepší cyklokrosaře. Podle organizátora je teď sport rychlejší a výbušnější

Cyklokrosaři mají za sebou mistrovství České republiky a pomalu se blíží mistrovství světa, které bude hostit jihočeský Tábor. Předseda české cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh připomíná, že šampionát začne v pátek 2. února 2024 novinkou, závodem štafet.

Před 3 týdny 06:01

Zemřel legendární vzpěrač Petr Pavlásek, který hned ve svém prvním závodě překonal sedmnáct rekordů

V 75 letech zemřel bývalý vzpěrač Petr Pavlásek. Jihočech z Týna nad Vltavou byl pětkrát mistrem Československa v hmotnostní kategorii nad 110 kilogramů. Dvakrát startoval na olympijských hrách, sedmkrát na mistrovství Evropy.

2. leden 2023 06:01

Vedení hokejového Motoru odvolalo trenéra. Jedním z problémů kabiny je skleslost, říká manažer

Hokejisté Motoru České Budějovice mají za sebou opravdu zvláštní rok 2022. Jihočeši v něm vybojovali nečekaný bronz. Před několika dny ale špatné výsledky klubu vyústily k odvolání trenéra.

19. prosinec 2022 06:01

Hokejový mistr světa Radek Bělohlav je teď trenérem, pandemie podle něj zbrzdila výchovu talentů

Radek Bělohlav patřil ve své éře k nejlepším českým hokejovým útočníkům. Má titul mistra světa z roku 1996 z Vídně. Teď působí jako hokejový trenér, naposledy byl hlavním koučem u HC Tábor.

12. prosinec 2022 06:02

Domácí pohárový závod cyklokrosařů vyhrál Šimon Vaníček z táborského klubu

Česká cyklokrosařská elita už pošilhává po mistrovství světa, které se v úvodu příštího roku pojede v Hoogerheide v Nizozemsku. Domácí pohárový závod, tedy prestižní Toi Toi Cup, vyhrál Šimon Vaníček z klubu ČEZ CT Tábor.

5. prosinec 2022 06:03

Parta nohejbalistů, kteří v roce 1972 začali v Budějovicích hrát extraligu, se po letech sešla

Českobudějovičtí nohejbalisté, kteří už v roce 1972 hráli extraligu, se sešli po padesáti letech na pivu. Sezval je Pavel Charypar. Kromě něj dorazili Radomil Procházka, Josef Jelínek, Miroslav Hönig, Petr Nedorost a Václav Bílek.

28. listopad 2022 06:01

Terazky si reporter. Sportovní komentátor Gabo Zelenay motivoval k lepšímu výkonu i Pavla Kroneisla

Před sto lety se narodil sportovní komentátor Gabo Zelenay. Proslul svým emotivním projevem s obrovskou slovní zásobou, spoustou originálních nápadů a přirovnání. Komentoval s ním i známý jihočeský reportér Pavel Kroneisl.

21. listopad 2022 06:01

Po nehodě na saních skončil na vozíku, přesto se dokázal profesionálně věnovat atletice i basketbalu

Rostislav Pohlmann je mnohonásobný český reprezentant, medailista z paralympijských her. A také basketbalista. Na vozíku reprezentuje Českou republiku a na klubové scéně Tygry z Českých Budějovic.