Sportovní ozvěny
22. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Účast byla asi největší, jakou jsme na festivalu zažili, konstatuje Kateřina Neumannová

Lipno sport fest 2022 nabídl rekordní účast. Sportovní ozvěny nabídnou festivalovou přehlídku velkých hvězd. Zazní hlasy Jaromíra Jágra nebo Kateřiny Neumannové.

05:57

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před dvěma dny 06:01

Hokej je hra chyb, o kterých se musíte se spoluhráči bavit, říká Milan Gulaš

Jasným lídrem útoku českobudějovického Motoru je zkušený hokejista Milan Gulaš. Budvar arénou se velmi často nese oslavný pokřik, při kterém fanoušci skandují jeho jméno. Šestatřicetiletý útočník patří mezi hráče s nejlepší střelou v extralize.

Před týdnem 06:00

Budějovičtí házenkáři se utkají s hvězdnými soupeři z Plzně. Výtěžek pomůže nemocným dětem

Házenkáři Lokomotivy České Budějovice jsou ve třetím kole Českého poháru. Ve středu bude jejich soupeřem velkoklub Talent Plzeň ve výjimečném utkání. Výtěžek dostane organizace Haima, která pomáhá nemocným dětem.

Před 2 týdny 06:01

Svůj sportovní i osobní příběh vypráví úspěšný handicapovaný plavec Arnošt Petráček dětem

Nejúspěšnějším handicapovaným plavcem české historie je Jihočech Arnošt Petráček. Sportovec, který trénuje v Praze, má ve své osobní sbírce medaile z mistrovství světa nebo paralympijských her.

Před 3 týdny 06:01

68 let bez přerušení. Na volejbalovém turnaji v Kališti u Lipí už se vystřídalo několik generací

V Kališti u Lipí se hraje nejstarší volejbalový turnaj v Evropě. Vesnice na Českobudějovicku hostila už 68. ročník sportovní akce. Do zápasu nastoupil ve svých 81 letech i organizátor Jan Pinc.

5. září 2022 06:01

NHL považoval Lukáš Sedlák za uzavřenou kapitolu. Po přerušení angažmá v Rusku se tam ale vrací

Odchovanec českobudějovického hokeje Lukáš Sedlák prožívá velmi turbulentní období. Během své kariéry si zahrál v NHL, prožil významnou etapu v Rusku, sbíral i reprezentační starty. Teď ohlásil znovu odchod do zámoří.

29. srpen 2022 06:01

Fotbalisté českobudějovického Dynama se utkali ve šlágru s Plzní, rozhodl gól v nastavení

Víkendovým šlágrem fotbalové první ligy byl zápas Dynama České Budějovice s Plzní. Utkání rozhodl jediný gól. Ten vstřelila Plzeň dokonce až ve čtvrté minutě nastavení.

15. srpen 2022 06:01

Slalomová dráha v Českých Budějovicích přinesla Stanislavu Ježkovi před lety i letenku do Londýna

Sportovní ozvěny začneme na umělé slalomové dráze v Českých Budějovicích. Tu navštívil Stanislav Ježek, předseda Českého svazu kanoistů a my byli s mikrofonem přímo u toho, když dorazil na mistrovství Evropy ve slalomu na divoké vodě juniorů a kategorie do 23 let.

8. srpen 2022 06:00

Na Hosíně soupeřili nejlepší světoví piloti ultralehkých letadel, Češi si odnesli řadu medailí

Mistrovství světa v ultralehkém létání se odehrálo na Hosíně u Českých Budějovic. Zúčastnil se ho například českobudějovický pilot rogala Petr Hynek, který nakonec skončil na čtvrtém místě.

1. srpen 2022 06:01

Hluboká fandí parasportu, hostila závod handbikerů

Závodníci na speciálně upravených kolech na ruční pohon změřili síly v Hluboké nad Vltavou. Pořadatelé závodů přivítali dvě velké osobnosti českého parasportu – Patrika Jahodu a Tomáše Mošničku. Oba se tak připojili k projektu Hluboká fandí parasportu, oba podporují také další projekt Aktivně s vozíkem.