Zprávy pro Liberecký kraj
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: U vodní nádrže Souš v Jizerských horách vznikne nové zázemí pro turisty

Odpočinkové místo pro turisty bude na odstavné ploše poblíž hráze. Budou tam veřejné toalety a také občerstvení.

00:51

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:18

V České Lípě soutěžili regulovčíci. Jak jim řízení provozu na jednom z nejvytíženějších uzlů šlo?

V rámci krajského kola celostátní soutěže dopravních policistů soutěžili policisté 30. května 2023 v ručním řízení řidičů a chodců na vypnuté světelné křižovatce v České Lípě.

Dnes 02:09

V Desné začne rekonstrukce památkově chráněné Riedelovy vily

Rekonstrukci plánuje vedení města. První etapa začne v polovině června 2023 opravou břidlicové střechy. Jen za to zaplatí město víc než 6 milionů korun. Na zbytek oprav chce radnice získat dotaci.

Včera 00:56

Neznámý pachatel prostřelil okna školy v Rychnově u Jablonce nad Nisou

Čtyři okna prostřelil o víkendu (27. a 28. května 2023) neznámý pachatel v přízemí budovy základní školy v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Oznámil to starosta Tomáš Levinský z SLK.

Včera 02:26

Lidé v některých městech Libereckého kraje nechtějí sdílená kola. Rozhodli o tom v anketách

Obyvatelé některých měst v Libereckém kraji odmítli záměr svých radnic pořídit sdílená kola. Rozhodli tak v anketách, které města vyhlásila. Kde konkrétně si lidé na sdílených kolech nezajezdí a proč, zjišťovala redaktorka Johana Tománková.

Před dvěma dny 02:30

Zahájení sezony v Lázních Libverda: Komentované prohlídky a kultura v parku

Sobotní slavnostní zahájení lázeňské sezony v Lázních Libverda probíhalo nejen na pódiu v Lázeňském parku, kde hrála muzika od swingu přes country po rock, ale také v Clam-Gallasově paláci, kde se večer tančilo.

Před třemi dny 00:18

Světový unikát najdete v Kamenickém Šenově. Skleněné čekárny. Přibyly další dvě

Další dvě skleněné čekárny na autobusových zastávkách má Kamenický Šenov na Českolipsku. Celkem jich tak je po městě osm, ve světě jde patrně o unikát. Slavnostním odhalením zastávek začal celodenní festival svítidel Lustrfest.

Před třemi dny 00:14

Šest libereckých poboček České pošty za pár dní skončí. Do vzdálenějších odveze zájemce nad 70 let s

Už jen zhruba měsíc budou fungovat všechny pobočky České pošty, které jsou dnes v provozu. Od července jich pošta zruší 300. V Libereckém kraji se to dotkne pěti měst.

Před čtyřmi dny 03:35

Studium, přednášky, zápočty... Studentům TULky pomůže zvládat stres projekt Nevypusť duši

Vysokoškolské studium může být spojené s poměrně velkým stresem. Na přírodovědně-humanitní fakultě liberecké univerzity se proto rozhodli, že studentům s tím, aby si udrželi psychickou pohodu, pomůžou.

Před čtyřmi dny 02:06

Bezdomovci můžou nově využít takzvaný sprchomat u azylového domu v Jablonci nad Nisou

Montovaná buňka s převlékárnou, sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem je jedinou v Libereckém kraji. Venkovní sprchomat také pomůže zamezit šíření svrabu a dalších infekcí mezi lidmi bez domova.

Před čtyřmi dny 02:17

Odhalení skleněných autobusových zastávek v sobotu v Kamenickém Šenově odstartuje Lustrfest

V Kamenickém Šenově vznikají nové umělecky ztvárněné zastávky autobusů. Vzhledem k tomu, že je město plné sklářských ateliérů, není překvapením, že dominantním materiálem bude sklo. Do dílny, kde unikátní přístřešky vznikají, nahlédl redaktor Jiří Jelínek.