Zprávy ze Zlínského kraje
28. březen 2023

Poslechněte si podcast: U obce Vysoké Pole na Zlínsku vyrostla nová rozhledna, z ní bude možné pozorovat vznik přehrady

Nová rozhledna, ze které je nejen krásný výhled na neporušenou přírodu, ale bude z ní možné sledovat i vznik blízké přehrady, vyrostla u Vysokého Pole na Zlínsku.

02:30

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 01:49

Nezávislost na zemním plynu? Ve Slavičíně ukazují, že to jde

Ve Slavičíně na Zlínsku si dlouhodobě budují energetickou nezávislost na zemním plynu. V reportáži se dozvíte, jak město s energiemi pracuje.

Před týdnem 00:20

Policie obvinila kvůli tlačenici na diskotéce ve Slušovicích muže a firmu organizující akci

Kriminalisté obvinili kvůli loňskému neštěstí na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku devětadvacetiletého muže a jeho firmu z obecného ohrožení z nedbalosti.

Před týdnem 02:38

Gobelínové manufaktuře ve Valašském Meziříčí hrozí zánik, pomoci chce Zlínský kraj

Moravské gobelínové manufaktuře ve Valašském Meziříčí chybí pracovnice, které by udržovaly 125 let starou tradici tkaní gobelínů.

Před týdnem 02:16

Kroměříž od července výrazně zvyšuje ceny nájmů v městských bytech

Nájemníci v městských bytech v Kroměříži si za bydlení od prvního července výrazně připlatí. Město totiž ve všech svých bytech zvedlo cenu nájemného.

Před týdnem 01:43

Vyhořelou chatu na Tesáku v Hostýnských vrších nahradí za několik let její kopie

U trosek vyhořelé chaty na Tesáku v Hostýnských vrších vyrůstá provizorní restaurace. Dočasně nahradí vyhořelou chatu. Na její stavbu se skládají lidé ve sbírce a připravený už je i stavební projekt.

Před 3 týdny 02:45

Senioři z Fryštáku se učili, jak zacházet s chytrým telefonem nebo tabletem

Knihovna ve Fryštáku uspořádala pro seniory seminář s názvem Jak na chytrý telefon a tablet. A zájem byl velký, všech 15 míst se rychle obsadilo.

Před 3 týdny 03:24

Vedení Penzionu Spokojené stáří v Pozlovicích na Zlínsku se snaží odvrátit možné uzavření

Penzionu Spokojené stáří v Pozlovicích na Zlínsku hrozí uzavření. Budova, ve které sídlí, totiž není zkolaudovaná pro poskytování ubytování a sociálních služeb seniorům.

5. květen 2023 00:16

Dětská pohotovost ve Zlíně se stěhuje a už nebude fungovat nonstop

Dětská lékařská pohotovostní služba v Krajské nemocnici Tomáše Bati se od 10. května přestěhuje do nových prostor vedle budovy porodnice.

5. květen 2023 03:09

Zlínští strážníci trénovali před sezónou své motorkářské dovednosti

S příchodem jara vyráží na silnice spousta motorkářů. Na Zlínsku na motorky před startem sezony usedli taky strážníci, a to na polygonu v Holešově.

5. květen 2023 00:20

Policistovi, který loni v Uherském Brodě zaklekl mladíka, hrozí až šest let vězení

Až šestiletý trest vězení hrozí policistovi z Uherského Brodu, který při zákroku zadusil sedmnáctiletého mladíka. Krajské státní zastupitelství v Brně na policistu podalo obžalobu pro usmrcení z nedbalosti.