Kultura Plus
4. únor 2023

Poslechněte si podcast: Týdeník Kultura Plus se ptá, jestli by měl mít Pražský hrad svého dvorního architekta

Popíše fotografii roku, která zvítězila v soutěži Czech Press Photo. A pozve na novinku Divadla na Vinohradech inspirovanou texty Josefa Škvoreckého a také na film Asterix a Obelix - Říše středu. Připravila Michaela Vetešková.

25:49

Kultura Plus

Vydává: Český rozhlas

Přehled kulturních událostí týdne. Reportáže z premiér, rozhovory s autory. Ale i reflexe z akcí, o kterých byla v daném týdnu řeč.  

Web

Před pěti dny 25:54

Jak vznikal nový český film Muž, který stál v cestě, který popisuje strhující příběh lékaře a politika Františka Kriegla a dramatické události 21. srpna 1968 prozradí kulturní týdeník Kultura Plus

Navštíví také Národní muzeum Praha, kde jsou na pár týdnů vystavené rukopisy z 15. až 17. století. A přidá také reportáž z výstavy Velké hudební knihy, nebo zprávy o nové expozici Národní galerie s názvem Konec černobílé doby. Připravila a moderuje Michaela Vetešková.

Před týdnem 26:00

Výstavou v Národním technickém muzeu, která připomíná, že Českému rozhlasu je sto let, vás provede týdeník Kultura Plus

Připomene ale také veletrh Svět knihy, a všimneme si toho, že v Olomouci je festival Divadelní flora. Připravila a slovem provází Michaela Vetešková.

Před 2 týdny 25:55

V Řezně je velká výstava věnovaná českému a německému baroku - patří k nejvýraznějším výstavním událostem tohoto roku a zavede vás na ni týdeník Kultura Plus

Nabídne ale také reportáž z výstavy o módě manželek prezidentů a popíše, jak bude vypadat filmová verze knihy Jáchyma Topola Citlivý člověk. Souhrn kulturních událostí těchto dní připravila Michaela Vetešková.

Před 3 týdny 25:46

Nebezpečné známosti jsou podle vedení Národního divadla Praha nejvýraznější činoherní novinkou této sezony

Zajímalo nás tedy, jak inscenace uměleckého dua SKUTR vypadá. Také jsme byli zvědaví, jakou premiéru připravuje David Ondříček pro Dejvické divadlo - zatím víme, že se bude jmenovat "Kde je ta ryba?". A v kulturním magazínu jeho autorka Michaela Vetešková přidá i pozvánky do Jihočeského divadla a Národního divadla Brno.

29. duben 2023 26:05

Jaké je nové nastudování hry Karla Čapka Bílá nemoc v pražském Divadle ABC prozradí týdeník Kultura Plus

Sdělí také, proč zajít na libereckou inscenaci podle knihy Květy Legátové Želary a pozve  na výstavu věnovanou Nikolu Teslovi či Emilu Holubovi. Připravila Michaela Vetešková.

22. duben 2023 26:14

Cirkusový stan Azyl 78 od tohoto týdne nabízí nová divadelní představení - letošní sezonu tam odstartovali výrazným projektem inspirovaným skladbami Petra Hapky a Michala Horáčka - Horáček GEN XYZ

V týdeníku Kultura Plus ale uslyšíte také pozvánky na další divadelní premiéry týdne, nebo pozvánku na festival Dny evropského filmu. Připravila Michaela Vetešková.

15. duben 2023 27:12

Týdeník Českého rozhlasu Kultura Plus připomene výsledky ankety neviditelný herec

Popíše netradiční baletní představení olomouckého divadla Bolero a Carmen. Vezme vás na procházku palácem Savarin, ve kterém začala rekonstrukce a možná tam bude vystavená Slovanská epopej. A přidá zprávu o novém dokumentu věnovaném Járovi Cimrmanovi. Průvodkyní kulturními aktualitami vám bude Michaela Vetešková.

8. duben 2023 25:57

Týdeník Kultura Plus představí projekt umělkyně Kateřiny Šedé, která už rok pořádá Národní sbírku zlozvyků

Nabídne ale také reportáž z novinky ostravského Divadla Petra Bezruče Lekce Hitchcok v titulní roli s Norbertem Lichým, nebo procházku novou výstavou Ronyho Plesla v Muzeu Kampa. Tato i další témata ze světa kultury představí Michaela Vetešková.

25. březen 2023 25:56

Jak vypadá rukopis Jaroslav Haška a proč nemá Popelka své střevíčky, které může ztratit?

Odpověď mimo jiné nabídne kulturní magazín Michaely Veteškové. Zazní v něm reportáž z trezorů Památníku národního písemnictví v Praze i reportáž ze zkoušek nové inscenace Divadla Rokoko - Jak umět krást.

18. březen 2023 25:48

Magazín o kultuře a kulturním dění

Chyceni v éteru, tak se jmenuje rozhlasová minisérie o vzniku Československého rozhlasu, kterou rozhlas chystá ke 100. výročí od prvního vysílání. Magazín vás ale tentokrát pozve také do divadla, představí některé premiéry a nabídne rozhovor s šéfredaktorem časopisu Svět a divadlo Jakubem Škorpilem o výsledcích Ceny divadelní kritiky. Pořad připravila Michaela Vetešková.