25. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje, vláda ale upravila opatření kvůli variantě omikron

Omikronu se bojí i další evropské země. Evropská komise dopředu objednala upravené vakcíny proti této variantě. Česká národní banka znovu prudce zvedla základní úrokovou sazbu. A napětí mezi Ruskem a Západem se stupňuje. Ruský prezident Vladimir Putin žádá příslib, že se NATO nebude rozšiřovat.

22:39

Týden Plus

Vydává: Český rozhlas

Editorský výběr zásadních a zajímavých událostí uplynulého týdne z domova i ze světa bez tematického omezení.

Web

Před dvěma dny 22:01

Válka na Ukrajině: Rusko zaměřilo své útoky na Ukrajině hlavně na Donbas. Šíří se opičí neštovice

Rusko zaměřilo své útoky na Ukrajině hlavně na Donbas. Ukrajinský prezident Zelenský označil situaci na východě země za peklo. Obránci v ocelárnách Azovstal na rozkaz velení ukrajinské armády přestali bojovat. Ve světě se šíří opičí neštovice. Jaké jsou příznaky? Zemřel herec Josef Abrhám.

Před týdnem 23:17

Ukrajinské ministerstvo obrany očekává ještě měsíce vleklých bojů s Ruskem

Moskva vojenskou přehlídkou oslavila konec druhé světové války. Praha už nemá kapacity na další uprchlíky, kvůli situaci na hlavním nádraží postavila stanové městečko. Aleš Michl novým guvernérem České národní banky. Do úřadu nastoupí v červenci. A pražským arcibiskupem se také v červenci stane Jan Graubner. Vystřídá Dominika Duku. Připravila Veronika Malá.

Před 2 týdny 23:44

Výběr událostí posledních sedmi dnů

Připravila Lenka Jansová.

Před 3 týdny 23:02

Výběr událostí posledních sedmi dnů

23. duben 2022 24:05

Evropa čeká na výsledky nedělních prezidentských voleb ve Francii

Současný prezident Emmanuel Macron a nacionalistická poslankyně Marine Le Penová do poslední chvíle přesvědčovali voliče. Ruská armáda se snaží ovládnout Donbas a jižní Ukrajinu. Kvůli vysokým cenám potravin v Česku bude ministerstvo zemědělství dál kontrolovat marže obchodníků. Žádný postih jim ale zatím nehrozí.

15. duben 2022 22:53

Potopení raketového křižníku Moskva je pro Rusko velká ztráta

Příliv uprchlíků v Ukrajiny by mohl českému HDP přinést růst ve výši dvou až sedmi procent. Padla poslední povinnost nošení roušek. Od tohoto týdne nejsou povinné ani v autobusech či vlacích.

9. duben 2022 23:06

Pražský hrad je v podezření, že narychlo zničil 32 tajných zpráv, i o aktivitách Ruska na Ukrajině

Masakr civilistů v Buče nedaleko Kyjeva. Ukrajina odhaluje následky ruské okupace. Evropská unie se dohodla na pátém balíku sankcí vůči Rusku. Je mezi nimi hlavně zákaz dovozu ruského uhlí. Výběr událostí posledních sedmi dnů připravila Veronika Malá.

2. duben 2022 22:01

Ruské jednotky na Ukrajině se podle Volodymyra Zelenského přeskupují

V obleženém Mariupolu zůstává na sto tisíc civilistů. Rusko od pátku oficiálně přijímá platby za plyn pouze v rublech. Státy Evropské unie to odmítají. Základní úroková sazba v Česku je kvůli válce na Ukrajině nejvýš za posledních 20 let – na pěti procentech. A válka zasáhla taky do předvolební kampaně v Maďarsku. Připravila Lenka Jansová

26. březen 2022 22:56

Evropská unie se dohodla na společném nákupu zemního plynu, lídři si nechtějí na trhu konkurovat

Ruská invaze na Ukrajině trvá už 31 dní. Ruské ministerstvo obrany nově tvrdí, že se chce zaměřit na Donbas. NATO poskytne Ukrajině drony a protitankové systémy. A státní zástupce podal na Andreje Babiše obžalobu v kauze Čapí hnízdo.

19. březen 2022 23:12

Ukrajina odolává ruské invazi už déle než tři týdny

Ukrajince přijeli do Kyjeva podpořit i tři evropští premiéři. Mezinárodní soud v Haagu vyzval Rusko, aby okamžitě ukončilo válku na Ukrajině, Rusko odmítlo. Počet válečných uprchlíků z Ukrajiny se v Česku blíží 300 tisícům. Výběr událostí posledních sedmi dnů připravila Václava Marešová.