Dámská jízda
21. červen 2023

Poslechněte si podcast: Tvoření pro děti s Monikou Brýdovou a rozhovor o malování s Viktorem Preissem

S českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou zalistujeme její nejnovější knihou Tvoříme pro děti. Také poradí, jak ze starého hrnečku vyrobit květináč. A herec Viktor Preiss prozradí, co ho přivedlo k malování, jeho kresby jsou totiž k vidění v hlubockém Knížecím dvoře. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

37:47

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před týdnem 27:26

Finalistky Miss České republiky se sešly u Lipna, vyzkoušely si třeba i záchranu tonoucího

Pokud jste v okolí přehrady Lipno potkali osm dívek ve zlatých bundách a černých legínách, měli jste možnost být poblíž těch, které budou soutěžit o titul Miss České republiky. Finalistky se na jihu Čech připravovaly na závěrečné klání. Poslechněte si v magazínu Dámská jízda, jak si vyzkoušely třeba záchranu tonoucího a proč bylo cílem týdenního soustředění právě Lipensko.

Před 2 týdny 35:17

Cukrář Josef Maršálek zahradničí a zatančí si ve StarDance

Českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová mluví v Dámské jízdě nejen o kabelkách a charitativním veletrhu. Pak známý cukrář Josef Maršálek prozradí, jak zahradničí a jak se stal účastníkem televizní soutěže StarDance. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 35:25

Triky vizážistky Gabriely Lehman a tipy lékaře Romana Šmuclera na prodloužení aktivního života

V Dámské jízdě nahlédnete pod ruce vizážistky Gabriely Lehman, od doktora Romana Šmuclera získáte pár tipů na prodloužení aktivního života. Dále přidáme malé zastavení na hodech v moravské Vrbici a recept na zeleninovou směs s cuketou. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 27:26

Na její marmeládě z červeného pomeranče s rakytníkem si teď mohou pochutnat i v královském paláci

Vydejme se společně za marmeládovou královnou Jozefínou Růžičkovou z Prachatic, která opět vítězně zabodovala v Anglii. Na její marmeládě z červeného pomeranče s rakytníkem si teď mohou pochutnat i v královském paláci.

30. srpen 2023 28:01

Něco za něco, to není jen slogan

S českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou probrouzdáme sociální sítě a i vy možná zjistíte, jak je dnes snadné směnit něco za něco. A Tomáš Nový zase prozradí, proč je občas nutné si život zdravě přiostřit třeba chilli papričkami.

16. srpen 2023 30:18

Šéfkuchař a autor Postní kuchařky Pavel Drdel mluví o vášni pro zavařování i boji s migrénami

Hostem pořadu Dámská jízda je Pavel Drdel, šéfkuchař strakonické restaurace Sůl a řepa a autor Postní kuchařky. Řeč bude nejen o této světově oceněné knize, ale také vášni pro zavařování, boji s migrénami i návštěvě uprchlického centra v Bejrútu. A víte, že podle lunárního kalendáře už začal biologický podzim? K poslechu zve Mirka Nezvalová.

9. srpen 2023 21:40

Dvanáct Jihočešek zapózuje v modelech návrhářky Terezy Sabáčkové pro kalendář

Hostem pořadu Dámská jízda je módní návrhářka Tereza Sabáčková. Právě její modely si oblékne dvanáct Jihočešek pro vznikající kalendář. Dále Marie Herchová z Hlincovy Hory prozradí, jak už více než padesát let vyrábí marmelády. A vše doplní tipy pro zdraví a dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

2. srpen 2023 22:29

Láska ve špičce italské boty redaktorky Blanky Malé a inspirativní zkušenosti herečky Ljuby Krbové

Co se stane, když se třiapadesátiletá třikrát rozvedená matka tří dětí vydá na jih Itálie načerpat novou energii? O tom v autobiografickém příběhu Láska ve špičce italské boty vypráví bývalá rozhlasová redaktorka Blanka Malá. A i herečka Ljuba Krbová má své inspirativní životní zkušenosti. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

26. červenec 2023 25:13

Macramé a další techniky ručních prací, které se po letech vracejí na výsluní

S českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou připomeneme techniky ručních prací, které se po letech opět vracejí na módní scénu, například macramé. A starostka Chlumu u Třeboně Jitka Bednářová mimo jiné prozradí, proč bude ve městě nezvykle mnoho vodníků. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

19. červenec 2023 27:32

Setkání s nakladatelkou, která získala ocenění za kuchařské knihy, a také s majitelem letecké sbírky

Setkání s Martinou Boledovičovou z nakladatelství Smart Press, která se nedávno vydala pro světové ocenění za kuchařské knihy. Jednu z nich napsal i šéfkuchař Pavel Drdel ze Strakonic. David Formánek zase učí chemii na českobudějovickém Biskupském gymnáziu a každou volnou chvíli věnuje letecké sbírce ve své stodole v Libořezích. Dovede o ní velmi poutavě vyprávět návštěvníkům. K poslechu zve Mirka Nezvalová.