Kompot
Před týdnem

Poslechněte si podcast: TV seznamka Take Me Out mohla být nástupkyní Rande. Proč to nedopadlo?

V září 2017 se na českých i slovenských obrazovkách poprvé objevila epizoda seznamovací show Take Me Out. Tato celosvětově velmi úspěšná franšíza se bohužel v našem regionu nechytila a po šestnácti dílech z televizního programu zmizela. Kompot se však nebojí tzv. „horkých úchopů“ a nabízí panelovou debatu, která se po šesti letech k této návykové záležitosti, od které nelze upřít zrak, i když se stydíte, vrací a nabízí analytický rozbor, který jinde neuslyšíte.

49:17

Kompot

Vydává: Český rozhlas

Hodina s tím nejsladším z populární hudby i současné společnosti.

Web

Před pěti dny 42:50

Seriál Táta v nesnázích: Jak problematický je sex postavy Bořka Slezáčka s náctiletou?

Příběh ze života nebo alespoň zábavný příběh o moderní rodině. Tak vypadá nový seriál televize Nova Táta v nesnázích. Vedle Martina Pechláta, Agáty Kryštůfkové nebo Petry Hřebíčkové se v rodinné dramedy objevuje také Bořek Slezáček. V Kompotu se dále bavíme netradičně o ragby, také o netflixovském dokumentu s plzeňskou věznicí v hlavní roli nebo další sezóně StarDance.

Před 3 týdny 44:07

Viděli jsme první díl seriálu Eliška a Damián. Má český divák místo hlavy jitrnici?

Televize Prima v sobotu uvedla nový seriál s pohádkovou zápletkou Eliška a Damián. V hlavních rolích v něm hrají Emma Smetana a Robert Urban, které diváci přijali spíše vlažně a kritici kriticky. Zajímavý je vhled do fungování velké komerční televize, kterou poskytla Emma Smetana skrze svoje sociální sítě. Co jsme se dozvěděli a co z toho vyplývá? A taky jsme seriálu věštili tarot. Pusťte si novou epizodu popkulturní legrace Kompot!

30. srpen 2023 45:54

I Jason Momoa je trolen za svoje tělo. Jak můžeme na internetu přežít my ostatní?

Americký herec Jason Momoa si užíval hezkého dne na pláži a dostal na svoji postavu nehezké komentáře. Kdo jsou ti, kteří na internetu kritizují i evidentně fit lidi? Jak se proti takovým trolům můžeme bránit? Poslechněte si Kompot i o známých rozvodech, Barracudagate a dalších zajímavých popkulturních událostech uplynulého měsíce.

8. srpen 2023 42:49

Fatshaming, sexuální obtěžování a příliš řečí o Bohu. Lizzo a její tým čelí žalobě od kolegyň

Lizzo minulý týden obvinily tři tanečnice mimo jiné z toho, že je nutila dotýkat se nahých sexuálních pracovnic v klubu a různými způsoby je zahanbovala, například kvůli váze. Pětatřicetiletá americká zpěvačka odmítla tvrzení prohlášením na sociálních sítích. Herečka Tori Spelling se s pěti dětmi přestěhovala do obytného vozu. Proč to lidem tak moc vadí? Pusťte si novou epizodu podcastu Kompot.

2. srpen 2023 43:44

Čestmír Strakatý o Kardashians, Sinéad i rozhovoru s Duškem: Týden po něm byl můj nejhorší v životě

Hostem podcastu o popkultuře Kompot byl moderátor Čestmír Strakatý. Přišel vysvětlit, proč se raději dívá na reality show The Kardashians než na seriál A jak to bylo dál… Která ze sester slavné rodiny je podle Strakatého nejodvážnější? A jak známý český novinář prožívá intenzivní reakce na svůj kontroverzní rozhovor s hercem Jaroslavem Duškem? Pusťte si Kompot.

25. červenec 2023 45:23

Co bychom v popkultuře zrušili? Píseň Hrobař, Crazy Froga a Daniela Landu

Pamatujete si na píseň Hrobař od zlínské skupiny Premier? Hanka Trojánková Biriczová bohužel ano. A proč by Šimon Holý v popkultuře zrušil Daniela Landu nebo Crazy Froga? Zjistíte v nové epizodě podcastu Kompot, kde moderátoři odpovídají na zajímavé otázky.

18. červenec 2023 46:47

Fanoušci po nich hází věci. Bizarní trend na koncertech trápí Billie Eilish, Adele i Taylor Swift

Koupit si vstupenku za tisíce korun a potom si pořádně užít koncert. Třeba tím, že se snažíte trefit hudebnictvo na pódiu čímkoliv, co máte po ruce. Billie Eilish, Taylor Swift, Lady Gaga, Harry Styles, Adele, Drake nebo Bebe Rexha – ti všichni mají s takovými fanoušky zkušenosti. Proč to lidé dělají?

12. červenec 2023 41:43

Britney Spears chtěla fotku, dostala facku a pak se ještě omluvila. V jakém světě to žijeme?

Zpěvačka Britney Spears chtěla pozdravit amerického basketbalistu Victora Wembamyanu a dostala facku od jeho ochranky. Ta prý dokonce poznala, že jde o popovou ikonu. Zpěvačka se na Instagramu ještě omlouvala za svoji reakci, kdy použila několik sprostých slov. Herce Jonaha Hilla nařkla jeho bývalá partnerka z manipulací a uveřejnila jeho údajné smsky jako důkaz. Pusťte si Kompot s čerstvými zprávami z popkultury!

5. červenec 2023 44:20

Kompot z kolonády s Eliškou Soukupovou aneb trojka je vždycky lepší než dvojka

Červený koberec plní naše patriarchální fantazie. Rozebíráme každý vlas dokonalých princezen, které na něm stojí. Vejdou se do této fantazie i filmy, o kterých by na festivalu mělo jít především? Jak se s patriarchátem vypořádaly seriály Glamorous a …And just like that? Pusťte si tradiční Kompot z lázeňské kolonády s herečkou, tanečnici a moderátorkou podcastu Pot Eliškou Soukupovou.