Vybrali jsme pro vás
28. březen 2023

Poslechněte si podcast: Turnovské muzeum zve na novou expozici o historii kamenářství

Dotykové displeje, nové exponáty i informační panely. Nejen to nabídne nově upravená expozice Historie kamenářství a zlatnictví turnovského muzea.

02:08

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Dnes 02:35

FOTOGALERIE: Rekonstrukce Liebiegova paláce v centru Liberce má Cenu Karla Hubáčka

V turnovském centru Střelnice se 30. května 2023 večer vyhlašovaly výsledky architektonické soutěže nesoucí jméno architekta Karla Hubáčka. Kdo si odnesl ceny, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Včera 02:30

Sovy mezi paneláky. V České Lípě si největší sídliště vybral k hnízdění pár kalousů ušatých

Na českolipském sídlišti Špičák se v noci ozývá podivné pískání. Na jednom ze stromů se usídlil soví pár a úspěšně tam vyvedl mláďata.

Před dvěma dny 02:05

Liberecká nábytková banka pomáhá lidem léčícím se ze závislostí získat zpět pracovní návyky

Nábytková banka Libereckého kraje nepomáhá lidem v nouzi jen s vybavením domácností, v roce 2023 vytvořila i několik specializovaných pracovních míst, aby těm, kteří se léčí ze závislosti, pomohla vrátit se na pracovní trh.

Před dvěma dny 02:55

V brusičské dílně u Ševčíků: Ten úhel to sklo rozzáří a rozsvítí, popisuje sklář světový unikát

Křišťálové údolí není jen nové označení Libereckého kraje, ale hlavně desítky sklářských hutí a dílen. V jedné z nich, která se jako jediná na světě zabývá takzvaným hlubokým broušením, se byla podívat redaktorka Jana Švecová.

Před týdnem 02:30

Vlci v Krkonoších. Nejde, aby stáda chránil jen někdo, to bude pro vlky „krmítko“, myslí si farmář

Mezi další hory, které se opět stávají domovem vlka, patří Krkonoše. To přináší radosti i starosti. Vlk do přírody patří, tvrdí její ochránci, farmářům však přináší obavy, aby si vlk k nim nezvykl chodit jako do ledničky.

Před týdnem 02:09

Hudební odpoledne v Jablonci nad Nisou. ZUŠ OPEN: Klavír pod širým nebem

V České republice odstartovala několikatýdenní akce ZUŠ OPEN. Letos se představí přes 400 Základních uměleckých škol. Jednou z prvních akcí v Libereckém kraji byl Klavír pod širým nebem v Jablonci nad Nisou.

Před týdnem 02:05

Stoupající náklady zdraží i vstupné na některá koupaliště v Libereckém kraji

Kvůli inflaci a vysokým nákladům na energie zdražují provozovatelé některých koupališť celodenní vstupné. Kolik kde lidé v roce 2023 za koupání zaplatí, zjišťovala redaktorka Johana Tománková.

Před 2 týdny 01:29

Technika, která psala dějiny. Národní technické muzeum přibližuje stoletou historii rozhlasu

Od 17. května 2023 je v Národním technickém muzeu v Praze přístupná expozice s názvem „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“, která představuje velké události a příběhy rozhlasové historie pomocí zvukové techniky.

Před 2 týdny 04:49

60 let KRNAPu: Náš dort hýří barvami, říká Radek Drahný, mluvčí nejstaršího českého národního parku

Krkonošský národní park slaví 17. května 60 let od svého založení. Tak dlouho už ochránci přírody pečují o unikátní krkonošskou krajinu, ve které žije řada chráněných i ohrožených druhů zvířat a rostlin.

Před 2 týdny 02:14

Mám zlomeninu kolene a před sebou 5 měsíců léčení, říká pan Karel. Havárií elektrokoloběžek přibývá

Zdravotníci i pojišťovny v poslední době evidují nárůst počtu úrazů způsobených jízdou na elektrokoloběžkách. Mezi častými následky jsou odřeniny nebo zlomeniny, ale úrazy mohou být i vážnějšího charakteru.