• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
24. březen 2023

Poslechněte si podcast: Turistická sezóna na železnici v Praze a středních Čechách začíná tento víkend. Přináší řadu novinek

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalgické vlaky „Párou Prahou“ pojedou po nové polookružní trase do Roztok u Prahy a parním vlakem „Párou Posázavím“ se budou zájemci moci vydat i do města Sázava. Cestující se mohou těšit také na pohodlnější jízdu výletním vlakem Cyklohráček.

02:21

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:26

Stavbaři dokončují rekonstrukci Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. Před rokem v něm vypukl požár

Uplynul rok od tragického požáru Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy, při kterém zemřeli 2 lidé a dalších 55 se zranilo. Policie dál hledá příčinu požáru i viníka. Stavbaři dokončují opravu budovy, do které by se klienti měli vrátit na přelomu srpna a září. Podrobnosti přináší reportér Radek Duchoň.

Před třemi dny 01:51

Starají se o zvířata nebo sbírají odpadky. Praha 9 dává lidem bez domova možnost práce i bydlení

Programem, který v Praze 9 funguje letos desátým rokem, prošlo už více než 200 lidí bez domova. Řada z nich se díky němu vrátila do společnosti, našla si pravidelnou práci i vlastní bydlení. Třeba v sadu Klíčov ve Vysočanech by díky jejich práci v budoucnu mohla vzniknout i naučná stezka.

Před pěti dny 02:12

OBRAZEM: Na 70. výročí LIAZu se do Mnichova Hradiště sjelo kolem stovky aut legendární značky

Mnichovo Hradiště si o tomto víkendu připomíná 70 let od zahájení výroby nákladních aut LIAZ v samostatném závodě a 20 let od posledního smontovaného auta. Do města na oslavy přijelo okolo stovky aut značky LIAZ. Lidé si mohli prohlédnout třeba liazku, která se účastnila závodu Rallye Paříž - Dakar nebo nákladní auta, která jezdila i v Africe nebo daleké Argentině. V Mnichově Hradišti natáčel reportér Radek Duchoň.

Před šesti dny 02:10

Tramvajová trať do Libuše je dokončena. Od soboty na ní bude zahájen pravidelný provoz

Dopravní podnik hl. m. Prahy v sobotu zprovozní novou tramvajovou trať do Libuše. Prodlouží linku číslo 17, zavede novou autobusovou linku 126 a zároveň zruší linku 165. Po nové trati se zkušební jízdou byla projet naše reportérka Karolína Burdová.

Před šesti dny 03:24

Letošní výstava Natura Viva je ve znamení myslivosti

V Lysé nad Labem ve čtvrtek začala už 28. výstava Natura Viva. Tato jediná mezinárodní akce pro myslivce, rybáře a včelaře v České republice chystá i letos mnoho novinek. V rámci veletrhu se připomíná především letošní 100. výročí Českomoravské myslivecké jednoty a časopisu Myslivost.

Před týdnem 02:33

Letošního festivalu ZUŠ Open se zúčastní 130 tisíc dětí ze 439 základních uměleckých škol

Během jedné z největších kulturních událostí u nás po celé dva týdny od neděle 21. května do neděle 4. června ožijí uměním parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst. ZUŠ Open vyvrcholí 3. června ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR, kde se do společného programu zapojí na 800 účinkujících ze ZUŠ ze všech krajů.

Před týdnem 01:29

Vozovna Vokovice oslavila devadesátku. Návštěvníci se dostali i tam, kam je jindy vstup zakázán

Pražská Vozovna Vokovice si připomíná 90 let od svého založení. Dopravní podnik hlavního něsta v sobotu pro příznivce uspořádal den otevřených dveří a kromě připravených exponátů zpřístupnil i prostory, do kterých se lidé běžně nedostanou.

Před týdnem 02:30

Studiem A prošlo mnoho muzikantských osobností. Navštivte místo, kde se psala hudební historie

Není snad zpěvák nebo hudebník, který by neznal slavné Studio A v Karlíně. Největší hity tady natočili Karel Gott, Helena Vondráčková, Waldemar Matuška a mnoho dalších.

Před 2 týdny 01:29

Na skok do rozhlasové historie. V Národním technickém muzeu začala výstava Sto let je jen začátek

Technika, která psala dějiny. I tak bychom mohli ve zkratce popsat novou výstavu, která je ode dneška přístupná v Národním technickém muzeu v Praze. Expozice s názvem Sto let je jen začátek představuje velké události a příběhy rozhlasové historie pomocí zvukové techniky.

Před 2 týdny 02:23

V Praze se otevřel Stan proti melanomu. Nechte si zkontrolovat znaménka, doporučuje Petr Arenberger

V Praze začala preventivní kampaň Stan proti melanomu. Lékaři zájemcům ve stanu na Václavském náměstí vyšetřují mateřská znaménka, pokračovat budou i v úterý. Zhoubných kožních nádorů je každý rok diagnostikováno asi 3500, 400 lidí nemoci podlehne.